Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

On 27.3.2019. at 0:51, pbg12345 said:

a jel imate nekog starijeg u okruzenju ko ne priznaje pomeranje sata :D

 

ja sam imao prijatelja, nazalost umro je pre nekoliko godina, licanin, izuzetno zanimljiv covek bio

uglavnom, odbijao je da pomera sat :)

 

 

y svakom kontekstu imas da ispricas pricu o coveku i satu  :D

 

ne razumem zasto se diskutuje letnje il zimsko vreme za posle 2021. zasto se ne podrazumeva "prirodno" vreme sa suncem u zenitu u podne?!

Link to comment

covek koji je voleo satove :D

 

a mozda se ispostavi i da je profesionalna deformacija

pa imam potrebu naglasiti koliko je sat jedna neophodna sprava za svakog ko iole drzi do sebe :fantom:

Link to comment
2 minutes ago, darling said:

ne razumem zasto se diskutuje letnje il zimsko vreme za posle 2021. zasto se ne podrazumeva "prirodno" vreme sa suncem u zenitu u podne?!

to sa zenitom u podne je vazilo u srednjem veku, dok nisu izmislili casovnike...  

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

I ne gledaš vesti, ne klikćeš na link, gde se vidi da ste prošle godine izglasali promenu? :D 

 

:isuse::D slabo. eto procitah ali jos nije odobreno, tek je predlog. 

 

bas nista nisam cula o ovome. lepa vest :)

 

HVALA :D

Link to comment
1 hour ago, darling said:

ne razumem zasto se diskutuje letnje il zimsko vreme za posle 2021. zasto se ne podrazumeva "prirodno" vreme sa suncem u zenitu u podne?!

 

zato što sunce nije u istom trenutku u zenitu u Negotinu i u Loznici

 

 

Link to comment

ja koliko sam ucila iz geografije u srednjoj skoli, sunce nikad nije u zenitu ni u negotinu ni i loznici. za sve iznad severnog i juznog povratnika zenit je "zenit".  a "prirodno vreme" je ona konvencija u kojoj je na zemlji koja je izdeljena na 24 casovne zone, a dan na 24 sata, podne onda kad je sunce u toj oblasti u "zenitu". do sad je tako bilo. 

Edited by darling
Link to comment
7 minutes ago, darling said:

ja koliko sam ucila iz geografije u srednjoj skoli, sunce nikad nije u zenitu ni u negotinu ni i loznici. za sve iznad severnog i juznog povratnika zenit je "zenit".  a "prirodno vreme" je ona konvencija u kojoj je na zemlji koja je izdeljena na 24 casovne zone, a dan na 24 sata, podne onda kad je sunce u toj oblasti u "zenitu". do sad je tako bilo. 

 

U jednom trenutku jeste u najvišoj tački prilikom prividnog kretanja po nebu, a taj trenutak nije isti u Negotinu u Loznici.

Potpuno isto kao što u Loznici i u Negotinu ne sviće u istom trenutku.

 

To prirodno vreme i 24 zone što spominješ je tačno ono što sada imamo (bez sezonskog pomeranja sata). Samo što granice vremenskih zona ne prate striktno meridijane.

 

P.S. sad kapiram, ti bi da posle 2021 bude kao i pre uvođenja sezonskog pomeranja sata? 

To je sasvim OK,  samo što je Srbija jako istočno od sredine naše "prirodne" zone, isto tako je OK ako se odljuči da se pomeri plus jedan sat (na sadašnje letnje vreme, da tako bude stalno), ako većina više voli kasnije smrkavanje od ranijeg svitanja. 

Link to comment
49 minutes ago, mustang said:

 

:isuse::D slabo. eto procitah ali jos nije odobreno, tek je predlog. 

 

bas nista nisam cula o ovome. lepa vest :)

 

HVALA :D

 

Ja sam to video na vestima, jer je priča da cela zapadna obala (CA, OR, i WA) hoće sinhronizovano da promeni, pa su onda u BC-iju u Kanadi pričali da bi i oni promenili da ostanu sinhronizovani sa Amerikom.

Link to comment
12 minutes ago, Frile said:

 

U jednom trenutku jeste u najvišoj tački prilikom prividnog kretanja po nebu, a taj trenutak nije isti u Negotinu u Loznici.

Potpuno isto kao što u Loznici i u Negotinu ne sviće u istom trenutku.

 

To prirodno vreme i 24 zone što spominješ je tačno ono što sada imamo (bez sezonskog pomeranja sata). Samo što granice vremenskih zona ne prate striktno meridijane.

 

P.S. sad kapiram, ti bi da posle 2021 bude kao i pre uvođenja sezonskog pomeranja sata? 

To je sasvim OK,  samo što je Srbija jako istočno od sredine naše "prirodne" zone, isto tako je OK ako se odljuči da se pomeri plus jedan sat (na sadašnje letnje vreme, da tako bude stalno), ako većina više voli kasnije smrkavanje od ranijeg svitanja. 

 

mene plasi da je to predmet diskusije, ostavljeno svakom na odluku. vec vidim kako se dragan markovic palma pita koliko ce u srbiji biti sati, pa i zeljko mitrovic ima misljenje o tome. a onda i bosko obradovic :D i tako dalje. ne bih volela da moram da menjam vreme na bajakovu, il na horgosu, pa da vracam na bregani. i tako dalje. s ovim diskusijama svako ima pravo na dekretno vreme, a ovo "prirodno vreme" je dobar argument da se resi problem. kojeg nikad nije ni bilo.  

 

postoje zone i na pola sata. srbija najbolje da se ufura u to :D

Edited by darling
Link to comment
2 minutes ago, darling said:

 

mene plasi da je to predmet diskusije, ostavljeno svakom na odluku. vec vidim kako se dragan markovic palma pita koliko ce u srbiji biti sati, pa i zeljko mitrovic ima misljenje o tome. a onda i bosko obradovic :D i tako dalje. ne bih volela da moram da menjam vreme na bajakovu, il na horgosu, pa da vracam na bregani. i tako dalje. a ovo "prirodno vreme" je dobar argument da se resi problem. kojeg nikad nije ni bilo.  

 

postoje zone i na pola sata. srbija najbolje da se ufura u to :D

neee, samo to ne :(

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...