Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Pa po čemu nam je to "prirodno vreme"? Po političkoj odluci od pre 50 i kusur godina
u njemu smo se rodili. meni odgovara, ja volim da je nocu noc, dan kako hoce. opet, shtagod geniji odluche, necu da se akam oko toga vishe, kad odluche.

najludje me nerviraju likovi koji kad se promeni sat stalno obrachunavaju koliko je po starom :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

to što smo se rodili u "zimskom" računanju i nije neki argument. rodili smo se i u sfrj pa smo sada u patrljku te zemlje.

ja ustajem rano ko veštica, to je tako kako je, ali volim da dnevno svetlo duže traje. posebno u decembru kad zaređa po nekoliko nedelja bez sunca. tad mi dođe da upadnem u hibernaciju do marta. 

Link to comment
45 minutes ago, beta kentauri said:

to što smo se rodili u "zimskom" računanju i nije neki argument. rodili smo se i u sfrj pa smo sada u patrljku te zemlje.

ja ustajem rano ko veštica, to je tako kako je, ali volim da dnevno svetlo duže traje. posebno u decembru kad zaređa po nekoliko nedelja bez sunca. tad mi dođe da upadnem u hibernaciju do marta. 

+1

ako neko ustaje rano,ja ustajem

al' brate sestro, daj i uveče malo sunca

Link to comment

Jbg, kad bi moglo da u decembru obdanica traje 12 sati, bilo bi extra, al nas malo zeza nagnutost zemljine ose ...

Mislim, odrasli smo na promeni godišnjih doba i promeni dužine obdanice, i sad odjednom fali sunce uveče.

Onda najbolje da živimo na ekvatoru, i svima dobro.  :fantom:

Link to comment

Meni se čini da je najbolje da ostave ovako*, i da ništa ne menjaju.

Jer ako ukinu promenu računanja, uvek će deo populacije biti nezadovoljan. Ovako su barem svi (ne)zadovoljni.... :)

 

 

 

*ovako - da ostave lepo letnje i zimsko vreme, i mirna Bačka

Edited by Filozof manijak
Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni se čini da je najbolje da ostave ovako*, i da ništa ne menjaju.

Jer ako ukinu promenu računanja, uvek će deo populacije biti nezadovoljan. Ovako su barem svi (ne)zadovoljni.... :)

 

 

 

*ovako - da ostave lepo letnje i zimsko vreme, i mirna Bačka

slažem se

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...