Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Ma naravno, kao što rekoh Kumsu, meni nije problem ovo naše filozofiranje na topiku, nego što u "medijima" to postaje još jedna od senzacionalističkih tema, potkrepljena navodnim "naučnim istraživanjima". Na to mislim kad kažem "tragedija" - izvinjavam se sagovornicima, iz konteksta se to ne vidi jasno pa ispada da se brecam na one što misle drugačije od mene.

 

Naravno da je legitimno menjati i ukidati stvari poput letnjeg računanja vremena, pogotovo ako se utvrdi da je šteta veća od koristi.

 

Neko želi ranije svitanje, neko želi da ima svetla predveče - svejedno je nemoguće svima ugoditi, doklegod postoji podela na vremenske zone.

 

Ovde vec ne postoji nista sa cim se ne bih mogao sloziti. Jedino sto bi dalje imalo smisla u ovoj raspravi je da se utvrdi (koliko je to moguce) u kojoj meri su te tvrdnje po novinama tacne.

Link to comment

Ovde vec ne postoji nista sa cim se ne bih mogao sloziti. Jedino sto bi dalje imalo smisla u ovoj raspravi je da se utvrdi (koliko je to moguce) u kojoj meri su te tvrdnje po novinama tacne.

pa znash kad ce to da se desi. kod nas ce domacin da prelomi preko kolena kad mu dodje ili kad mu narede, ili kad proceni da ga to uvelichava, kao i sve drugo. dakle, necemo saznati nikad.

Link to comment

ja posebno obozavam ovo vracanje sata kad noc pochne da se pojavljuje na vreme i lepo traje :D

upravo, vracanje sata je najbolja stvar ikada. naspavam se ko covek, noc duze traje, uvod u zimu... milina. 

Link to comment

Uslovljene su prirodom. Pomeranje kazaljki u toku godine nije.

 

Uostalom opet pravimo istu gresku, kakve veze ima sta je sve prirodno a sta nije. Bitno je sta je korisno - racunanje vremena i vremenske zone su korisne, a trenutno vodimo raspravu da li je pomeranje sata stetno ili korisno. To je jedino na sta treba da se fokusiramo, kakve veze imaju ostali nepovezani problemi?

Link to comment

Kad smo već kod internet lekara™, više puta sam pročitao plasirane fakte kako današnjem čoveku nije prirodno da ustaje pre 7, u skladu sa savremenim trendovima življenja. Takođe, to se pominjalo i u vezi sa početkom škole za klince, tipa neće im mozak raditi normalno pre 9-10. Testirao sam na sebi i u pravu su, štaviše.

 

PT je u pravu, smaraju te male™ ali neophodne promene, koje se uvode za svako major sranje, od prava žena i manjina do ovoga. Najnormalnije bi bilo da se radno vreme skrati na 6 sati, kao što uvode u Skandinaviji, dakle ipak može, jelte. Ali onda kapitalizam trpi, jbg, pa ćemo non stop da uvodimo male ali značajne i učinkovite promene i da se radujemo rešavanju problema.

Link to comment

Izvini, ljakse, ali ovo nisu tvrdnje samo internet lekara, i domovi zdravlja daju takve izjave. Sto se tice sustine tvog posta ona mozda i stoji, o tome nisam razmisljao. Iskreno, nisam ni mislio da se oko ovoga uopste moze razviti neka rasprava. Reklo bi se najbenignija tema koja postoji, kad ono...

Link to comment

Izvini, ljakse, ali ovo nisu tvrdnje samo internet lekara, i domovi zdravlja daju takve izjave. Sto se tice sustine tvog posta ona mozda i stoji, o tome nisam razmisljao. Iskreno, nisam ni mislio da se oko ovoga uopste moze razviti neka rasprava. Reklo bi se najbenignija tema koja postoji, kad ono...

 

Pa ako ćemo o domovima zdravlja, ajde prvo da gledamo prvi i najvažniji savet, a to je da je preduslov za normalan život da čovek bude zdrav, srećan i bez stresa. Pa onda da vidimo kako se to najlakše rešava globalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...