Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

U jebote, crni ponedeljak. :lolol:

 

Da l' da se uvede kao neradan dan, nego ne znam šta bi smo onda sa crnim utorkom, crnom sredom i ostalim danima u kojima ljudi izvoljevaju.

 

Pa nista, da se smejemo. :) Ko jebe ove sto pojacano crkavaju od infarkta i saobracajnih nesreca. A mozemo i prosto da ukinemo to menjanje vremena, ali onda ne bi bilo smesno. :(

 

Sto je najgore, ja bih prvi vise voleo da ostane ovako pre nego da vrate na zimsko racunanje i leti. :lolol: Ali ja ne polazim od sebe, draza mi je istina.  -_-

Link to comment

dovoljno je što mnogi padnu u depresiju kad im se smrkne pre 17h; potcenjujete tu boljku.

 

A šta ćemo sa onima koji padnu u depresiju kad ustanu pre nego što se razdani? Pekari npr. to rade i leti i zimi.

 

Fascinantna mi je sposobnost ljudi da izvor svojih problema pronađu u prirodnim pojavama.

Link to comment

 

 

Fascinantna mi je sposobnost ljudi da izvor svojih problema pronađu u prirodnim pojavama.

nije iskljucheno da ljudi imaju izvor svojih problema u prirodnim pojavama. ali osim u sluchaju ozbiljnih bolesnika koji imaju ozbiljne primarne bolesti, favorizovanje neslaganja sa prirodnim pojavama je postalo 1 vazan problem u zivotu nominalno zdravih ljudi i koncentrisanje solidnog dela zivota oko toga. imam utisak da je taj koncept zivota dominantan poslednje decenije, strashno je chim svane, uglavnom zbog kosmichkih i atmosferskih pojava, na koje se nema apsolutno nikakav uticaj. vec nashi roditelji nisu percipirali stvari kao takve, a kosmos konstantno okrenut protiv njih :(

 

moja baba je govorila ljutish se na vetar ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Niko ne kaže da je pomeranja sata tragedija, prosto divanimo o aktuelnoj temi.

S druge strane. zašto se ne bi ukinula (ionako veštački uvedena) praksa promene vremena, ako se  se utvrdi da nikakve korist od nje nema, samo štete (zbog promene bioritma radnog čoveka)?

Zašto uopše i vrše tu promenu vremena?

 

 

Ma naravno, kao što rekoh Kumsu, meni nije problem ovo naše filozofiranje na topiku, nego što u "medijima" to postaje još jedna od senzacionalističkih tema, potkrepljena navodnim "naučnim istraživanjima". Na to mislim kad kažem "tragedija" - izvinjavam se sagovornicima, iz konteksta se to ne vidi jasno pa ispada da se brecam na one što misle drugačije od mene.

 

Naravno da je legitimno menjati i ukidati stvari poput letnjeg računanja vremena, pogotovo ako se utvrdi da je šteta veća od koristi.

 

Neko želi ranije svitanje, neko želi da ima svetla predveče - svejedno je nemoguće svima ugoditi, doklegod postoji podela na vremenske zone.

Link to comment

 

E sad, ovo sto si ti napisala: moje misljenje je da upravo zato sto je dan znacajno kraci zimi ne treba uzimati sate od popodneva vec od jutra (iako jeste neprijatno). Ali tu vec prelazimo na licne preferencije, ne moze se doci do nekog konacnog zakljucka.

 

Jbg, matori, jutro je najlepši deo dana bilo kog godišnjeg doba, tako da, pretpostavljam, nisam jedini kome se ne bi dopalo kad bi neki pametnjaković rešio da od jutra oduzima sate dnevne svetlosti u korist popodneva. 

 

Btw, ako ne zadirem u tvoje lične sfere - u koliko sati ustaješ ujutru tokom radne nedelje?

Link to comment

Jbg, matori, jutro je najlepši deo dana bilo kog godišnjeg doba

jbg meni je noc :lolol:

 

 

 

ou shit ovako necemo stici nigde ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...