Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Jedan covek u milion ako ima zdravstvenih problema zbog ove gluposti treba je ukinuti jer ne sluzi nicemu. Lekari kazu da je broj hitnih skucajeva veci tog dana. Najbolje da svi polazimo od sebe u diskusijama koje se ticu citavog drustva. Tako i Vucic - on radi ceo dan i noc, sta fali radnicima da nose pelene?

Link to comment

razlog za uvođenje je bila navodna ušteda energije. ispada da se energija ne štedi, a povrh svega ima i dokazane štetnosti

sve je jasnoko dan

Link to comment

Uopšte ne vidim koji je benefit promene letnjeg u zimsko računanje vremena, i obrnuto.

Problemi koji nastaju vidim (i osetim), ali uopšte ne vidim šta pozitivno donosi.

 

Pa bar jutra nisu onako krmeljava, Sunce je mama.

 

 

razlog za uvođenje je bila navodna ušteda energije. ispada da se energija ne štedi, a povrh svega ima i dokazane štetnosti

sve je jasnoko dan

 

Da mi je da vidim tog koji je dokazao štetnost dužeg spavanja

Link to comment

Jedan covek u milion ako ima zdravstvenih problema zbog ove gluposti treba je ukinuti jer ne sluzi nicemu. Lekari kazu da je broj hitnih skucajeva veci tog dana. Najbolje da svi polazimo od sebe u diskusijama koje se ticu citavog drustva. Tako i Vucic - on radi ceo dan i noc, sta fali radnicima da nose pelene?

 

+ :thumbsup:

Link to comment

OK, onda to treba da bude predmet diskusije a ne subjektivni utisci. Ali teret dokazivanja je na strani koja tvrdi da doktori lazu, isto kao i u ostalim raspravama poput one o vakcinisanju.

Edited by Meazza
Link to comment

U principu, slažem se sa kolegama Meazzom i Shan Jan - bezveze je kad mrak padne u 17h. Međutim, dan se ovde kod nas po prirodi stvari skraćuje tokom jeseni/zime. Čak i kada ne bismo prelazili na zimsko računanje vremena, ne bismo mogli u značajnoj meri da odložimo padanje mraka. Eventualno bismo mogli da ćapnemo sat dnevnog svetla na uštrb jutra, koja bi bila mračna i ne baš prijatna za ustajanje, a ni to nije neko rešenje. 

 

Link to comment

U principu, slažem se sa kolegama Meazzom i Shan Jan - bezveze je kad mrak padne u 17h. Međutim, dan se ovde kod nas po prirodi stvari skraćuje tokom jeseni/zime. Čak i kada ne bismo prelazili na zimsko računanje vremena, ne bismo mogli u značajnoj meri da odložimo padanje mraka. Eventualno bismo mogli da ćapnemo sat dnevnog svetla na uštrb jutra, koja bi bila mračna i ne baš prijatna za ustajanje, a ni to nije neko rešenje. 

 

To je su dva odvojena pitanja. Pod jedan, da li treba pomerati sat dva puta u toku godine, i ako da, da li racunanje treba da bude zimsko ili letnje. Na zadnjih par strana raspravljali smo o ovom prvom.

 

E sad, ovo sto si ti napisala: moje misljenje je da upravo zato sto je dan znacajno kraci zimi ne treba uzimati sate od popodneva vec od jutra (iako jeste neprijatno). Ali tu vec prelazimo na licne preferencije, ne moze se doci do nekog konacnog zakljucka.

Link to comment

Ali to je teze resiti nego pomeranje vremena.

Rešio Psiho. Radi se od 7.30 do 15.30. Ko može da ustane u to doba :(

Ja ne razumem čemu ovoliko šizenje oko mraka u 17h. Gori mi je osećaj kad ustajem po mraku, nemam ništa posebno protiv ovog pomeranja vremena (leti ih mrzim doduše), smatram da energiju treba štedeti i da ćemo tek biti primorani to da činimo.

Sem toga - svet hoće da svetli kad radite, ne kad ste slobodni :)

P.S. Što se radnog vremena tiče - klizno je majka (7.30-8.30). Sem toga, ne zaboravite da se u ljutom kapitalizmu radi od 9-18h. Sat vremena ručate a to se ne broji. Prema tome - pssst

Link to comment

Ja ne razumem čemu ovoliko šizenje oko mraka u 17h.

 

Ne razumem ni ja da ikome mogu da smetaju sunce i leto, ali nije bitno sta bilo ko od nas pojedinacno razume ili ne razume. Svaki organizam je drugaciji i ako raspravu budemo vodili polazeci samo od svog necemo nigde stici. Uostalom, ni ne verujem da se o tome moze pricati iole smisleno. Ja krajnje prezirem mrak u 17h, nekome ne smeta, a neko je nocobdija. Neko voli kisu, nekog bole kosti, nekome se spava, neko je depresivan, a neko euforican. Oko jednog se slazemo makar - glupo je pomerati sat dvaput godisnje.

 

edit: gramatika

Edited by Meazza
Link to comment

Zamisli da si ko ja zivela u kapitalizmu gde se radi do 5 popodne a sve ostalo radi do 6. Koji je to shok bio kada sam tek dosao i shvatio da ne mogu u pola noci da izadjem da kupim cokoladicu :(

Link to comment

Znaci doktori lazu?

 

Po toj logici niko nije kukao ni kad je bilo osamnaestocasovno radno vreme, ni ona deca sto su radila po rudnicima u 19 veku nisu kukala.

kom 19 veku, pričao mi je deda da ga je ćale odveo da radi u ciglanu sa 12 godina a to je bilo 1940

- obavezno školovanje u kraljevini je bilo 4 razreda a nakon toga su roditelji mogli da exploatišu decu kako im odgovara i to su u 80% slučajeva i činili, da li u rudniku, nekoj fabrici ili na njivi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...