Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

lepo neko napisa da eu treba uvesti zone na pola sata, tek onda bi svima odgovaralo lokalno vreme, a pre 83 su gotovo svi radili od 6 pa je zimsko računanje itekako imalo smisla zimi, dok je leti svanjivalo u 3h

Link to comment

znam, moji su radili od 6 do 14h, to mi je  baš rano (ali makar im je posle ostajalo mnogo više od ostatka dana)

od 9 raditi je prekasno. Ko već radi od 9 nek se ne žali što mu pada mrak dok je na poslu. jbg

 

edit: onda najbolje da ništa ne diraju, i ostave promenu kao i do sad :fantom:

Edited by Filozof manijak
Link to comment

A jel kapiras da na radno vreme kompanija gradjani ne mogu da uticu, dok sa druge strane bila anketa oko pomeranja vremena?

 

Daj onda da uzmemo radno vreme, i navike ljudi, kao konstantu, pa na osnovu toga da diskutujemo sta je najbolje.

Link to comment
7 minutes ago, Timmy said:

A jel kapiras da na radno vreme kompanija gradjani ne mogu da uticu, dok sa druge strane bila anketa oko pomeranja vremena?

 

 

koliko je validna ta anketa? (koliko je ljudi glasalo?)

ne razumem ovo radnog vremena kompanija? Radno vreme kompanije je neumitna datost, ne može da se menja?

Jel ti kapiraš da većina ljudi u Srbiji radi od 7 ili pola 8, a ne od 9? 

 I jel kapiraš da odluka o promeni računanja vremena apsolutno ne zavisi od nas (tj.od nas iz Srbije) jer ćemo se samo prikloniti onome što odluči većina u EU?

Ovde samo plalamudimo o tome koje računanje kome lično više odgovara (ili ne odgovara)

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

 

Meazo brate ovo mi kontradiktorno :lol: i ja i on napisali isto

 

Kako god, poenta je da ujutru drljav odem na posao i kada se vratim kuci tada je ful mrak, dan nekako ne vidim. Bolji mi je jutarnji mrak, cak i romanticniji, nego garava zadimljena noc u 4 popodne. Depresivno bre, makar i samo jedan sat razlike bio u pitanju.

 

Inace mi je najkriticnije sa optimizmom oko polovine decembra, tada kao da sam u picodersko bure upao. Mogu da citam samo jadne ljude, ponizene i uvredjene i gledam "sargarepo ti ne rastes lepo", pod uslovom da u blizini nema brijacha i kanapa.

 

LOL, vidis da sam prso. :isuse:  Ma isto i kod mene. 

Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

 

koliko je validna ta anketa? (koliko je ljudi glasalo?)

ne razumem ovo radnog vremena kompanija? Radno vreme kompanije je neumitna datost, ne može da se menja?

Jel ti kapiraš da većina ljudi u Srbiji radi od 7 ili pola 8, a ne od 9? 

 I jel kapiraš da odluka o promeni računanja vremena apsolutno ne zavisi od nas (tj.od nas iz Srbije) jer ćemo se samo prikloniti onome što odluči većina u EU?

Ovde samo plalamudimo o tome koje računanje kome lično više odgovara (ili ne odgovara)

oko pet miliona

Link to comment
23 minutes ago, renne said:

Ukinuto je pomeranje, po rezultatima ankete

A odluka o letnjem ili zimskog je na svakoj članici

a oko 75% je glasalo da ostane letnje

učestvovalo je 4,6 miliona. nije ukinuto, nego je junker požurio da kaže kako će "volja naroda biti ispoštovana", što ne znači ništa jer odluku ne donose ni on ni evropska komisija, nego evropski parlament. a poslanici u parlamentu će sigurno voditi računa i o tome kakav je stav ljudi u njuhovoj zemlji, a npr. iz grčke je većina onih koji su učestvovali u anketi bila protiv ukidanja pomeranja vremena. zatim, dobar deo zemalja EU, uključujući nemačku, insistira da odluka koje se vreme zadržava, ako pomeranje uopšte bude ukinuto, bude zajednička, da ne bi došlo do haosa. u nemačkoj se sada dosta bune jer bi ukidanje promene značilo oko šest nedelja duži period kad deca idu u školu po mraku... dakle, ništa još nije gotovo :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...