Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Gde jbte? Trend je tu vise nego jasan, sve se kasnije pocinje ujutru

 

U Bg nije od 7. To se najbolje vidi po popdnevnom spicu. Do 4 maltene nije guzva (npr gazela). Al od 4.15, pola 5 krece i do 6 ne staje.. Tesko da su to ljudi koji rade od 7 do 3.

Link to comment

Pa i to zavisi od dela zemlje ili cak dela grada. Na NBG se radi od 9 :D Ali u drzavnim i javnim sluzbama se radi od 8 ili cak od 7, u unutrasnjosti se, osim mozda Novog Sada, takodje gotovo po pravilu radi najkasnije od 8... S druge strane, unutrasnjost ima i 30-60 minuta lufta oko prevoza...

Edited by Malvo
Link to comment

NIje bas da vecina radi od 9, to na nivou cele drzave stvarno nije tacno. Po manjim mestima, koja nose onako ugrubo bar pola stanovnistva, se radi najkasnije od 8. I skola takodje pocinje u 8.

Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Većina radi od 9

 

Možda u Bgdu. u ostatku Srbije se ranije počinje s poslom.

Kod mene u N. Sadu. sva JK preduzeća počinju od 7, a gradske ustanove od pola 8. 

O fabrikama i da ne govorim 

 

edit: škole takođe počinju od 7 ili pola 8.

 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
6 minutes ago, Malvo said:

NIje bas da vecina radi od 9, to na nivou cele drzave stvarno nije tacno. Po manjim mestima, koja nose onako ugrubo bar pola stanovnistva, se radi najkasnije od 8. I skola takodje pocinje u 8.

 

Replicirali smo "argumentu" da vecina radi od 7 ili ranije, sto nikako nije tacno. 

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Meni niposto. 

 

53 minutes ago, Meazza said:

 

+1

 

Meazo brate ovo mi kontradiktorno :lol: i ja i on napisali isto

 

Kako god, poenta je da ujutru drljav odem na posao i kada se vratim kuci tada je ful mrak, dan nekako ne vidim. Bolji mi je jutarnji mrak, cak i romanticniji, nego garava zadimljena noc u 4 popodne. Depresivno bre, makar i samo jedan sat razlike bio u pitanju.

 

Inace mi je najkriticnije sa optimizmom oko polovine decembra, tada kao da sam u picodersko bure upao. Mogu da citam samo jadne ljude, ponizene i uvredjene i gledam "sargarepo ti ne rastes lepo", pod uslovom da u blizini nema brijacha i kanapa.

Edited by Caligula
Link to comment

ja bih uveo da se svake nedelje pomera sat. i to random. pa ko se kako snađe. 

 

aj u pičku više sa dramosranjem. ovaj bi da ustaje po ovakvom štimungu a onom se sviđa da zalazi u tačno tolko sati. :hail:

 

a niko ih ništa i ne pita. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...