Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Jebote ne mogu da verujem koliko vas to pogadja.

Od kad su nam svi satovi "pametni" desi se i da ne primetim... verovatno zato sto neko vece legnem u 22, neko u 4 AM, neko u 1... a ustajem uglavnom oko 7, retko kasnije... pa je jedina promena koju (ponekad) primetim da je mrak a ja ustao... al mi svejedno.

Link to comment
7 minutes ago, renne said:

mene nikad nije pogađala promena, pisao sam naširoko baš na ovoj temi, pogađa me zimska +1 zona

To sto rano pada mrak? Pa jes bezveze, al sta sad... :D

Link to comment
On 31.8.2018. at 10:37, renne said:

Kažu ukida se promena, ostaje letnje računanje vremena, najverovatnije od 2020

 

 

Pa to prakticno znaci prelazak na istocnoevropsko vreme.

 

On 31.8.2018. at 16:18, Lezilebovich said:

šta to uopšte znači "prirodno" vreme ? u odnosu na koju prirodnu pojavu se može to odrediti ? 

 

Prirodno je UTC+1:22h, koliko je beogradski meridijan, prema kome se ravna vreme u Srbiji, udaljen od Grinica. A ako cemo da teramo mak na konac, prirodno je svako lokalno vreme, odnosno kada se Sunce nadje na lokalnom meridijanu (lokalno podne) da se vreme prema njemu ravna, kao sto se i ravnalo do 1883.

 

On 31.8.2018. at 18:30, foto said:

Pa, zar nije podne, odnosno kada je sunce u zenitu, ta pojava na osnovu koje se odredjujemo.

Onda valjda ide 15° levo i desno, odnosno zapadno i istocno i dobije se vremenska zona. Naravno da ona ne prati striktno meridijane vec se prilagodjava administrativnim linijama na zemlji. 

Da se ja pitam odma bi presao u bugarsku i ostalu +2 zonu. Vise volim da je dug dan uvece nego da mi svice u 3am

 

Sunce na nasoj geografskoj sirini nikad nije u zenitu, vec u meridijanu.

 

A Srbija je od vaspostavljanja vremenskih zona, od 1884. po SEVu. Sad ne valja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...