Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Čekaj, zar nije trajanje obdanice i noći najujednačanije na ekvatoru, a najekstremnije na polovima? (ne mislim na časovne zone, nego na trajanje obdanice)

Ili ću morati da obnovim znanje iz geografije... :isuse:

Edited by Filozof manijak
nepismenos'
Link to comment

Najbolje da se napravi konsenzus da sunce uvek izlazi u npr. 8 sati a zalazi u 20.

Naprave se satovi da zimi skraćuju trajanje časa preko dana a produžuju preko noći, leti obrnuto.

 

To je valjda jedino rešenje koje bi svima odgovaralo. :D

Link to comment
Čekaj, zar nije trajanje obdanice i noći najujednačanije na ekvatoru, a najekstremnije na polovima? (ne mislim na časovne zone, nego na trajanje obdanice)
Ili ću morati da obnovim znanje iz geografije... :isuse:


Evo ti blizu severnog pola 78 stepeni)

c5463395ec03699288611d717d8acbf5.jpg

Mada je ovo valjda ono astronomsko izlazenje i zalazenje sunca, posto im je jos mrak non stop.




Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

 


Evo ti blizu severnog pola 78 stepeni)

c5463395ec03699288611d717d8acbf5.jpg

Mada je ovo valjda ono astronomsko izlazenje i zalazenje sunca, posto im je jos mrak non stop.




Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

E što si mi pomogao -... :lol:

Pitao sam za ekvator pošto je tamo najidealniji odnos obdanice i noći, 12/12h  (apropo Sarine izjave kako bi volela da sviće u 6 ujutru). Na ekvatoru tokom cele godine sviće oko 6 ujutru a zalazi oko 18h. Kako li se oni snalaze kad im se tako rano smrkava? :fantom:

Edited by Filozof manijak
izmenio "u" u "oko"
Link to comment
39 minutes ago, Simon said:

Човјек се ваљда скоро на све навикне и прилагоди, али ја још никако на крађу једног сата у прољеће. 

Jedva sam ukapirao o kakvoj krađi pričate.

 

Ja se osećam pokradeno u novembru, decembru, majka priroda mi ukrade svetlo kada u pet izađem sa posla. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

 

E što si mi pomogao -... :lol:

Pitao sam za ekvator pošto je tamo najidealniji odnos obdanice i noći, 12/12h  (apropo Sarine izjave kako bi volela da sviće u 6 ujutru). Na ekvatoru tokom cele godine sviće oko 6 ujutru a zalazi oko 18h. Kako li se oni snalaze kad im se tako rano smrkava? :fantom:

 

Pa i oni isto imaju vremenske zone, ni kod njih ne sviće u 6.00. Samo kod onih što žive na centralnom meridijanu vremenske zone (ako vremenska zona pri tom nije pomerena).


Jedino što jeste konstanta to je da im obdanica traje 12 sati.

Link to comment
23 minutes ago, Frile said:

 

Pa i oni isto imaju vremenske zone, ni kod njih ne sviće u 6.00. Samo kod onih što žive na centralnom meridijanu vremenske zone (ako vremenska zona pri tom nije pomerena).


Jedino što jeste konstanta to je da im obdanica traje 12 sati.

 

Ne sviće u 6:00 nego oko 6 (+/- 20ak min). Valjda su zato i uvedene časovne zone, da bi duž celog ekvatora (ili paralele, tj. duž tačaka iste geografske širine) svitalo u približno ukazano vreme, zar ne?

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

video bih te da se budiš u 5:30 k'o ja :fantom:

Cekaj, zimi je, po normalnom vremenu, u to doba jos noc, ima sat i po do svitanja, i to ti je normalno? Ali ti ne valja letnje vreme kada nekako tada bas svice i bolje bi ti bilo da se vec potpuno razdanilo?

Edited by variola
Link to comment

@variola  Otkud ti to da mi je normalno da zimi ustajem po mraku? Napisao sam (ranije na topicu) da mi je muka što moram po mraku da se  budim, al to je zima, dan traje  kraće i ništa tu ne mogu.

Ne valja mi pomeranje  sata unapred, kad "ukradu" taj jedan sat sna, potrebno mi je nedelju dana da priviknem bioritam (nehemijskim putem), a ne vidim koji je opšti benefit tog letnjeg računanja vremena...

edit: dakle, kad se pređe na letnje računanje vremena, ne ustajem više u 5:30, nego u 4:30 (po zimskom računanju). Jel uviđaš šta mi smeta?

Edited by Filozof manijak
Link to comment

ja il' sam lud, i svi oko mene, ili ne znam šta je

ali svi u mojoj okolini su popizdeli na ovu najavu, svi kažu da jedva čekaju da se desi letnje vreme, da se taj jebeni sat pomeri, da se dan produži

samo ovde na forumu se piše kako je sranje imati duži dan

mada, ppp je ovo, ovde je uživanje biti antiprotivan™

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...