Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Moj unutrašnji časovnik je reagovao nekoliko dana pre ovog pomeranja kazaljki - bilo mi je neopisivo teško da ustanem na vreme.

 

Uspevao sam da zaspim ponovo sa sve budilnikom (telefonom) u rukama nakon alarma.

Link to comment

kom 19 veku, pričao mi je deda da ga je ćale odveo da radi u ciglanu sa 12 godina a to je bilo 1940

- obavezno školovanje u kraljevini je bilo 4 razreda a nakon toga su roditelji mogli da exploatišu decu kako im odgovara i to su u 80% slučajeva i činili, da li u rudniku, nekoj fabrici ili na njivi...

 

E to su bila vremena protestantskog veberizma :heart:

Link to comment

Zamisli da si ko ja zivela u kapitalizmu

Ne moram da zamišljam. Znam.

 

@Maezza - ne iznosim mišljenje u ime bilo koga osim sebe i gledam širu sliku: ona se za donosioce odluka tiče produktivnosti tokom radnog vremena i uštede energije, a ne šta neka seka persa iz Srbije misli o ustajanju po mraku ili o odlasku sa posla po mraku. Taman toliko moje mišljenje i vredi - kao 1 glas.

Dok ovo pišemo, pada mi na pamet Norveška, ali i one zemlje tj. gradovi koje su na rubovima časovnih zona... Nemoguće je svima ugoditi a imati relativno jedinstveno vreme.

 

Edit. Porediti 18-časovno radno vreme sa ovim je 1 intelektualni a bogami i moralni bezobrazluk. :)

Edited by pt 2.0
Link to comment

@Maezza - ne iznosim mišljenje u ime bilo koga osim sebe i gledam širu sliku: ona se za donosioce odluka tiče produktivnosti tokom radnog vremena i uštede energije, a ne šta neka seka persa iz Srbije misli o ustajanju po mraku ili o odlasku sa posla po mraku.

 

Znaci ti u stvari tvrdis da se stedi neka energija?

 

 

Edit. Porediti 18-časovno radno vreme sa ovim je 1 intelektualni a bogami i moralni bezobrazluk. :)

 

Niko ta dva nije poredio nego ti ne kapiras. To je bilo debunkovanje argumenta po kome desetine hiljada ljudi ne kukaju - nisu kukala ni deca robovi tako da taj argument ne dokazuje bas nista. Da ne govorimo o tome da niko ne poznaje desetine hiljada ljudi.

 

Uostalom da skratimo pricu - da li doktori sirom sveta lazu za ove stetne efekte? Ostalo me ne zanima; ako je to tacno ajde da se razilazimo polako.

Edited by Meazza
Link to comment

Koje tačno štetne efekte?

Edit. Mislim - kako glasi tačna formulacija tih štetnih efekata što se 2x godišnje adaptiramo da malo ranije/kasnije ustanemo po naše zdravlje?

Edited by pt 2.0
Link to comment

Prvo ti odgovori na moje pitanje - da li se stedi neka energija i gde tacno?

Ne vidim zašto bih ti ja odgovarala na to. Nemam istraživanja u rukama, niti mi je posao procena.

Samo sam rekla da je ušteda energije bio jedan od parametara kada je ta odluka svojevremeno doneta. Na prvu loptu mogu da kažem - grejanje i osvetljenje, ali nemam zaista podatke niti ih mogu imati.

Link to comment

Ne vidim zašto bih ti ja odgovarala na to. Nemam istraživanja u rukama, niti mi je posao procena.

Samo sam rekla da je ušteda energije bio jedan od parametara kada je ta odluka svojevremeno doneta. Na prvu loptu mogu da kažem - grejanje i osvetljenje, ali nemam zaista podatke niti ih mogu imati.

 

A jesam li ja doktor pa da mene pitas za tacnu formulaciju stetnih efekata? Na prvu loptu mogu da kazem - povecan broj hitnih slucajeva na "crni ponedeljak", taj podatak sam cuo u vise navrata, ali zaista nemam podatke niti ih mogu imati.

Link to comment

A jesam li ja doktor pa da mene pitas za tacnu formulaciju stetnih efekata? Na prvu loptu mogu da kazem - povecan broj hitnih slucajeva na "crni ponedeljak", taj podatak sam cuo u vise navrata, ali zaista nemam podatke niti ih mogu imati.

Ti si emotivno blago nesposoban da korektno vodis bilo kakvu diskusiju i to me oduvek smaralo u komunikaciji sa tobom. Having said that - pitala sam te prosto sta doktori kazu, jer ja nisam čitala ništa o tome.

Na prvu loptu, i kao laik mogu da ti kažem da je to jebeni bulšit. Ako ljude toliko pogađa mala promena bioritma 2x godišnje, onda bi SVA ZANIMANJA koja uključuju smenski rad i poremećaj bioritma trrbalo da budu zabranjena kao opasna po zdravlje. Od noćnih čuvara, preko pilota, pa do tih istih lekara.

 

Edit. Slovne greške

Edited by pt 2.0
Link to comment

 To je bilo debunkovanje argumenta po kome desetine hiljada ljudi ne kukaju - nisu kukala ni deca robovi tako da taj argument ne dokazuje bas nista. Da ne govorimo o tome da niko ne poznaje desetine hiljada ljudi.

 

debunkovanje my dick

 

učitavanje i lupetanje, eto šta je

Link to comment

Edit: Izvinjavam se, necu da se smejem.

Videla sam šta je stajalo. Dramiš sa "doktrori kažu doktori kažu". Pitam te lepo šta kažu ti praviš performans imitacije. To smara. Usporavaš razmenu korisnih informacija a kad je tako ja bar gubim interesovanje za komunikaciju.

Sori.

Link to comment

Sasvim moguće. Da li "doktori" ili "novinari", nemam pojma. Ima puno senzacionalizma bez čestitih istraživanja.

 

ako smo ga uveli na prevaru, mozemo i da ga ukinemo na prevaru :lolol:

 

je-bem ti forum i ljude i internet. stvarno je uspeh moći od svega napraviti tragediju i polemiku. 

ti ne vidish shta nam rade!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...