Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

5 hours ago, renne said:

Kažu ukida se promena, ostaje letnje računanje vremena, najverovatnije od 2020

 

 

pre bih rekao da se uvodi večita promena, pošto je zimsko vreme ono "prirodno" koje je bilo pre nego što je pomeranje sata uvedeno

Link to comment
1 minute ago, Frile said:

 

pre bih rekao da se uvodi večita promena, pošto je zimsko vreme ono "prirodno" koje je bilo pre nego što je pomeranje sata uvedeno

 

Just now, Lezilebovich said:

šta to uopšte znači "prirodno" vreme ? u odnosu na koju prirodnu pojavu se može to odrediti ? 

Redefinišemo pojam podneva....

 

Pošto je to sve dogovorna stvar (da je podne vreme kada je sunce "najviše ne nebu"), a ni to nije tačno, jer je nemoguće da je u isto vreme najviše na nebu i u BG i u recimo MInhenu, mi smo dogovorno, već sad promenili "prirodno vreme"...

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

šta to uopšte znači "prirodno" vreme ? u odnosu na koju prirodnu pojavu se može to odrediti ? 

 

pre godinu dana sam sa nekim naširoko filozofirao o ovome...

 

nije bitno šta je i da li je prirodno, prosto mi smo geografski u zoni +1 sat od griniča (tačnije od univerzalnog vremena), a ako se uvede večno letnje računanje, bićemo na +2 sata

Link to comment
Just now, Frile said:

 

pre godinu dana sam sa nekim naširoko filozofirao o ovome...

 

nije bitno šta je i da li je prirodno, prosto mi smo geografski u zoni +1 sat od griniča (tačnije od univerzalnog vremena), a ako se uvede večno letnje računanje, bićemo na +2 sata

Pa da, ali to je sve dogovorna stvar... Mi smo se "dogovorili" da je podne u nekom trenutku, spram kretanja sunca... Zaštos e ne bi dogovorili drugačije?

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

šta to uopšte znači "prirodno" vreme ? u odnosu na koju prirodnu pojavu se može to odrediti ? 

Pa, zar nije podne, odnosno kada je sunce u zenitu, ta pojava na osnovu koje se odredjujemo.

Onda valjda ide 15° levo i desno, odnosno zapadno i istocno i dobije se vremenska zona. Naravno da ona ne prati striktno meridijane vec se prilagodjava administrativnim linijama na zemlji. 

Da se ja pitam odma bi presao u bugarsku i ostalu +2 zonu. Vise volim da je dug dan uvece nego da mi svice u 3am

Edited by foto
Link to comment

teorijski nama bi trebalo da je prirodno ono u kom smo se rodili, recimo, pre nego shto smo znali da su na ponudi i druge opcije :unsure:

ja obichno jedva dochekam zimsko.

sent from bubamoto

Link to comment

Nije loše ovo trajno letnje vreme za Srbiju,zimsko vreme bi bilo katastrofa .

 

Mada ne znam koji đavo su i rešili da menjaju meni nije smetalo pomeranje sata.Ali ljudi su očigledno postali pi*kice, svaka i najmanja nelagodnost im je tragična.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...