Jump to content
Ros

EL 17/18, 5. kolo Crvena Zvezda - Brose Bamberg, četvrtak 18h

Recommended Posts

Shaq

ja tek sad izvalio da nam ovo prvi poraz od bamberga, missio sam da smo bili izgubili od njih bar jos neku, kad ono sa njima imali 4-0 pre ove utakmice.. :fantom: 

edit:

price oko malog broja publike i atmosfere, cista glupost..

to samo kod nas ima da se poseta od 6k proglasava kataklizmicnom, a prosecna poseta u el, fazon tipa 5k..

sad druga stvar  koliko je ekonomicno igrati utakmice u areni pred 6k...

u areni treba igrati svega 3-4 utakmice, ako se uvidi da za tim ima potrebe..

jasno je ko dan da je sf ove sezone za ocekivati po 15k, a razlozi za to su najmanje rezultatski,barem sada na pocetku..

Edited by Shaq

Mil@n

Pa nije se naigrao pored Simona u timu i da, secam se i suteva sa poludistance, ne cesto ali jeste...

Ali da Bjelica ume da skoci? Aha, jedno 5-6 cm od  zemlje... Ume da probije? Hmmm, mislis ono kad se okrene pa se obicno zakuca u centra i baci ciglu ili izgubi loptu?  Ili probije vazduh kada je put ka kosu prazan?

Ali to je sad zajebancija ovde na forumu, sto se mene tice, neka bude "go for guy" ali kada mu ide tokom igre a ne kao sinoc....

A sto se tice konstatno dobre igre ce pokazati sledece 4-5 tekme pa moda da sumiramo. Mozda preterujem a mozda sam jos opterecen proslom godinom....

Pa Simon je igrao 3, a Bjelica 4-5, jedan drugome sigurno nisu otkidali minute. 

Ma ja ne kažem da treba da bude go for guy all the time, ali u ovom momentu, reci mi ko? Konkretno na poslednjoj utakmici, Feldin se raspao na komade, Ročesti nešto meće i Bjelica ostali ne mogu ni poziciju za šut da izbore, a ne da nešto daju. Lesor može da stavi iz otpatka, eventualno pick n rolla ali je jasno kao dan da je napadački poprilična sirovina (setimo se onog šuta od tablu kada lopta nije ni obruč dotakla). Lazić, šta reći, jednu trojku dao, posle sve promašio, naravno u prodoru apsolutno ne postoji osim u situacijama kad odbrana rotira i kada mu igrač iz rotacije prilazi i najlakše ga je zaobići mada i kada probije retko kada rutinski rešava. Btw, u napadački oskudnoj ekipi kakva je ova, to Lazićevo nepostojanje u napadu će još više da dođe do izražaja, pošto imamo manje igrača koji mogu da nadoknade njegov nikakav doprinos u napadu a provodi značajne minute na parketu.

Sad, što Bjelicu nije išlo za tri, pa jbg, ne može svaku tekmu da šutira 50%. 

Moća

Bjelica prosle godine nije uopste igrao na 4ci i to me je nerviralo kod Radonje.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

kralj

Pa Simon je igrao 3, a Bjelica 4-5, jedan drugome sigurno nisu otkidali minute.

Ma ja ne kažem da treba da bude go for guy all the time, ali u ovom momentu, reci mi ko? Konkretno na poslednjoj utakmici, Feldin se raspao na komade, Ročesti nešto meće i Bjelica ostali ne mogu ni poziciju za šut da izbore, a ne da nešto daju. Lesor može da stavi iz otpatka, eventualno pick n rolla ali je jasno kao dan da je napadački poprilična sirovina (setimo se onog šuta od tablu kada lopta nije ni obruč dotakla). Lazić, šta reći, jednu trojku dao, posle sve promašio, naravno u prodoru apsolutno ne postoji osim u situacijama kad odbrana rotira i kada mu igrač iz rotacije prilazi i najlakše ga je zaobići mada i kada probije retko kada rutinski rešava. Btw, u napadački oskudnoj ekipi kakva je ova, to Lazićevo nepostojanje u napadu će još više da dođe do izražaja, pošto imamo manje igrača koji mogu da nadoknade njegov nikakav doprinos u napadu a provodi značajne minute na parketu.

Sad, što Bjelicu nije išlo za tri, pa jbg, ne može svaku tekmu da šutira 50%.

Lazić nikada ne treba da figurira kao napadač. Da šutne trojku i toliko. Sve preko toga je poput bjelice MvP-a, al tim će bude u kanalu. Prošle godine smo bili manje potentni u napadu.

Jbt, cela tvoja filozofija se svodi na Milkove trojke.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mil@n

Lazić nikada ne treba da figurira kao napadač. Da šutne trojku i toliko. Sve preko toga je poput bjelice MvP-a, al tim će bude u kanalu. Prošle godine smo bili manje potentni u napadu.

Jbt, cela tvoja filozofija se svodi na Milkove trojke.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bravo kralju, upravo to govorim imamo dvojku koja "ne treba da figurira kao napdaač", nije li to poražavajuće? Gde smo manje potentni u napadu prošle godine ne slažem se ni u snu. Ako poslednja tekma to nije pokazala, ne znam šta je, da poredimo klupe prošle godine i ove - izlišno.

Ja nemam filozofiju oko Bjelice, jebe mi se za njega, samo sam ga branio od napada posle utakmice u kojoj je bio jedan od dva najbolja igrača - dok drugi nisu spominjani. 

Wilde

Bravo kralju, upravo to govorim imamo dvojku koja "ne treba da figurira kao napdaač", nije li to poražavajuće?

Zbog čega bi bilo poražavajuća? Lazić je 3&D swingman, njegovo je da u napadu ćoškari šireći protivničku odbranu, a aktivan je i na ofanzivnom skoku. Bilo bi odlično da ima još nešto u arsenalu, proboj uz čeonu ili backdoor cut, ali ako može da pogađa u EL u prošlogodišnjim procentima ne treba od njega ništa više tražiti jer mnogo daje u odbrani.

Malo je domaćih igrača koji su nam dostupni a mogu da pruže bilo kakav doprinos u EL. Lazić je jedan od njih, i vredi nam neuporedivo više od onoga što donosi u napadu.

Mil@n

Kao što rekoh, razlika je što je prošle godine Simon davao 20+ u EL + smo imali još igrača koji su postizali regularno određeni broj poena: Đenka, Kuzmić, Jović i sl i to je nadoknađivalo Lazićevo nepostojanje u napadu. A sada nam je drugi najbolji igrač čovek na koga su svi živi pizdeli prošle godine jer je realno igrao promenljivo i neubedljivo, a evo i ove čim jednom ne šutira trojke 50%.

Al da se ne vrtimo u krug, videćemo na šta će ovo sve da ispadne ipak je još rano u sezoni.

Plajvi

Jako cesto se pre igrala akcija iz ceonog auta gde svi zaborave na Lazica, i onda easy layup.

Je l' se secate vi one prve EL/EC sezone kad je u 80% slucajeva pravio korake cim krene u prodor? Secam se da je jednom da li protiv Efesa ili protiv Galate, ili cak protiv oba, u zadnjem minutu probijao do kosa i promasivao zicere. Ovo sad je zmaj naspram onog. A prangijao je dobro u Pioniru.

Edited by Plajvi

Mauci

Ma ja ne kažem da treba da bude go for guy all the time

:isuse:

Inace, ovosezonski Lazic je teska katastrofa. Niti pogadja niti dobro igra odbranu, pritom ima barem 3 neverovatno glupa faula po mecu, obicno na 9m od kosa i kad smo u bonusu.

Nikodije

deluje mi da nije dovoljno spreman. verovatno je reprezentativno leto bez odmora + povreda uzelo danak

MiddleClass

Naravno. Bice Lazic opet onaj stari.

Dankan Ajdaho

Fizička nespremnost kod Laze (što je za njega skoro pa nezamislivo) poprilično utiče i na veliku nervozu u igri.

Toni Sumaher

Невиђено готиван лик, много добар момак. Све најбоље манекену.  :)