Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Irci prvo primili ovo u zadnjem minutu, pa onda i od Makedonaca isto. I na kraju i od Turaka u barazu kod kuce negde pred kraj iz penala, umesto da odu prvi 'ladnjaka na EP, ispusili sve za 2 meseca. 

Link to comment
On 31.7.2020. at 12:39, Kampokei said:

 

Bila je neka statistika negde sredinom 2000-tih da je velika vecina igraca Barse (i ne samo Barse) bila rodjena u prvoj polovini godini. Jedno od objasnjenja: selekcija u najmladje kategorije se pravila po tome koliko punih godina imaju deca. A u tom uzrastu i razlika od 6 meseci moze da bude vazna za fizikalije.

Ima ista priča i za kanadske profi hokejaše. Oni svake godine u valjda 1.9 prave selekciju ko će da napreduje u generaciji pocevši od 7 godine i to za kalendarsko godiste. Onaj rodjen 1.2 ima mnogo vise sanse da bude izabran jer je jaci i brzi za godinu dana nego onaj rodjen 1.11, narocito kod klinaca

Link to comment

to je odavno poznat "fenomen" u svim sportovima.

doduše, Lebron je najbolji dokaz da to ne mora ništa da znači. :D

 

btw, ja se uvek nadao da će moj sin biti Qb na Alabami, da će ga draftovati Jetsi sa #1 overall i da će osvojiti bar 14 super bowlova, ali sam onda video ovaj graph i redukovao očekivanja. junošin rođendan je 3. juna :sad:

 

nfl-players-born-since-1970-1024x512.png

Link to comment
On 25.7.2020. at 4:22, Kampokei said:

 

Da malo potpalim ovu herc mitomaniju (slobodno dodaj i bracu Petrovic, cale im je od tamo ;)) , mislim da su i u FK Velez svi veliki igraci bili Hercegovci. I BMV trio, i Halilhodzic, Tuce, Kajtaz, Primorac, Vukoje, manje vise svi. A mocan klub bio za onako mali grad. Uzgred, bakina rodbina je sva iz Ljubinja i svi muski rodjaci su igrali odbojku, i moja generacija i njihovi roditelji. 

fali ti Sliskovic.

Link to comment
23 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Sad sam skontao da nikad nisam video ovaj gol, valjda nije bilo prenosa, šta li, sećam se samo pročitao u novinama i skenjao se što ih je Šuker ostavio u životu za EP. Ali jebeno nemoguće šta je čovek uradio ovde.

 

Moj zubar me smarao ovim (fenomenalnim) golom. Umjesto anestezije je koristio priču kako bi ovaj gol mogli dati samo Šuker, Bergkamp i Zola, SVAKI JEBENI PUT.

 

Šukerova tehnika je generalno bila žestoko potcijenjena. Nadavao se on i frljoka, nije svaki gol bio za prezentaciju kako se prima lopta, ali je znao sa loptom baš sve. Njegov pas za Vlaovićev gol za 2-0 u baražu za SP 1998 protiv Ukrajine je bio baš minijatura.

Link to comment

98 se nadavao golova, i to je posebno lep bio protiv Holandije, spoljara u dalji ugao iz prve s ivice kaznenog. 

Jarni i Vlaovic su isto dali opasne golcine svabovima. 

Link to comment



Po meni su njih dvojica upravo trebali podeliti zlatnu loptu na tom SP. Uz njih su odlicni bili Di Maria, Navas i Hames.

Kakav instinkt, kakvo pozrtvovanje, ej jebote biti brzi od Robena. A i osim ovog starta je odigrao fenomenalno citav turnir, to je bila jedna od retkih situacija u zivotu da sam navijao za Argentinu (da Messi osvoji nesto najzad, islo mi je na pimpek sudijsko navlacenje i bogomoljenje Brazilaca), inace ih ne volim jer ih vidim kao simulante, kostolomce i prevarante. 

I na kraju Mesi dobije zlatnu loptu. :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

Maskerano je zbilja bio briljantan celo prvenstvo i ja bi mu glatko tu nagradu dao i pored poraza u finalu, ali šanse da neki defanzivac/defanzivno orjentisani igrač dobije bilo kakvu individualnu nagradu teže nuli. Ionako je tu bilo gluposti i do sad na kilo, ne znam zašto bi iko te nagrade ozbiljno shvatao.

 

Di Maria pak, moj utisak je potpuno suprotan. Nema šanse sad po utakmicama da se setim ali mislim da sam odgledao celu Argentinu na tom WC i izgledao je kao da mu je neko odstranio mozak posle finala CL. Neki suludi pokušaji centaršuteva jačom nogom spoljnom iza leđa kao da je u cirkusu i jedan opšti festival pogrešnih odluka u kontinuitetu. Šta je Anćeloti s njim radio sezone 13/14 nemam pojma ali mu je trebalo orden dati što je iz njega tu sezonu namakao...

 

Sad primećujem da je dosta ljudi u fazonu da je on odigrao odlično prvenstvo pa se pitam jel sam ja odlepio u međuvremenu? Kontam da je imao nekih dobrih momenata (možda protiv Švice) ali je meni opšti utisak bio baš loš pogotovo posle podignutih očekivanja.

Link to comment

Jedini gol u nokaut fazi su primili posle 443 minuta. Maskerano je bio maestralan, ali napad nije dovoljno isporučio. Da li je neka reprezentacija imala clean sheet u nokaut fazi? Računam one koji su stigli do polufinala. Od 1986. se igra osmina finala. Ovako na prvu se sećam Italije (1998). Nisu dogurali do prvih četiri.

Link to comment
1 hour ago, Facundo Orellana said:

Jedini gol u nokaut fazi su primili posle 443 minuta. Maskerano je bio maestralan, ali napad nije dovoljno isporučio. Da li je neka reprezentacija imala clean sheet u nokaut fazi? Računam one koji su stigli do polufinala. Od 1986. se igra osmina finala. Ovako na prvu se sećam Italije (1998). Nisu dogurali do prvih četiri.

 

Malo je off tvojih parametara, ali spare your thought za Švicarsku 2006. Ispali su na penale od Ukrajine u utakmici u kojoj je fudbal masakriran k'o da je režiser prijenosa bio Lordan Zafranović, a u četiri utakmice prvenstva nisu primili nijedan gol.

Link to comment

Setih se Španije u Južnoj Africi. 4 puta 1-0 (Portugal, Paragvaj, Nemačka, Holandija). Da, ta Švajcarska je pretpostavljam jedina reprezentacija koja nije primila gol na SP.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
16 hours ago, Deco said:

Di Maria pak, moj utisak je potpuno suprotan. Nema šanse sad po utakmicama da se setim ali mislim da sam odgledao celu Argentinu na tom WC i izgledao je kao da mu je neko odstranio mozak posle finala CL. Neki suludi pokušaji centaršuteva jačom nogom spoljnom iza leđa kao da je u cirkusu i jedan opšti festival pogrešnih odluka u kontinuitetu. Šta je Anćeloti s njim radio sezone 13/14 nemam pojma ali mu je trebalo orden dati što je iz njega tu sezonu namakao...

 

Sad primećujem da je dosta ljudi u fazonu da je on odigrao odlično prvenstvo pa se pitam jel sam ja odlepio u međuvremenu? Kontam da je imao nekih dobrih momenata (možda protiv Švice) ali je meni opšti utisak bio baš loš pogotovo posle podignutih očekivanja.


Jedini igrao dobro u kontinuitetu od svih napred. Iguain se obrukao u finalu, Palasio je kanta, a Mesi i narocito Aguero su se raspadali, Laveci polivao matorog selektora i pizdio sto je rezerva. I nije igrao finale zbog povrede, pa to jos vise dodaje na utisku, what might have been. U zivotnoj formi je bio te sezone, sve posle sto je igrao je bilo meh. 

Na kraju je od svih tih megaseksi krila i spiceva morao da resi stari pacov Maxi Rodriguez. 

 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...