Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

4 hours ago, omiljeni said:

šta to govori tekst koji sam ja ostavio? da je prenos bio drugi najgledaniji prenos u istoriji Eurosporta?

Što nas dovoditi do pitanja šta je bio najgledaniji prenos u istoriji Eurosporta?  Ja tipujem na snooker Ronnie vs Trump. Ili eventualno finale curlinga na ZOI

 

 

Eurosport si ti uveo kao parametar, nemas razloga da se bunis zbog rejtinga izvora kojeg si sam naveo. ESPN i Eurosport smatram savrseno irelevantnim za ovu raspravu iz razlicitih razloga, jedan od ta dva programa favorizuje americke sportove a drugi ne moze finansijski da se takmici sa glavnim distributerima u otkupu prenosa najvaznijih sportskih dogadjaja. Dakle, oni jednostavno nisu nikakav parametar na osnovu kojeg moze da se zakljucuje o globalnoj popularnosti nekog sporta

 

Sto se tice mojih podataka oni su sa ITF (International Tennis Federation, itftennis.com) sajta koji je verovatno najmerodavniji za baze podataka o broju aktivnih tenisera (87 miliona, by the way, toliko o tome da je to sportic za 100-200 ljudi) na svetu i proceni koliko ljudi ukupno profesionalno, amaterski igra ili prati tenis. Taj podatak vec imas u prethodnom postu. Podatak da je tenis zvanicno cetvrti sport po popularnosti imas u bezbroj izvora pa guglaj.

 

Toliko i od mene na temu, ionako je trol na ovom topiku.

Edited by harper
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

 

Ne razumem šta hoćeš da kažeš. Za šta se ja bunim?

Elem, odigrava se najatraktivniji meč u istoriji tenisa, prenosi ga ko ga prenosi i postoje brojke koliko ljudi je gledalo taj prenos.

I te brojke budu veoma skromne. Za Sport koji ima toliki ceiling za tv ratings ni u ludilu ne može da se kaže da je 4. sport sveta. Ne može ni da je 14. sport

 

To kako sajt neke organizacije broji aktivne sportiste je nebitno za ovu raspravu. Mogu ja sutra otići u Žabalj kod Kapetana Dragana da odigram malo golfa i neki sajt će me zbog toga brojati kao aktivnog golfera. Ok, neka broje, meni ne smeta, ali je problem što sam ja sa golfom završio do sledeće prestupne godine kad budem ponovo išao da igram golf, a do tad neću gledati golf mečeve na tv i neću nikako doprinositi popularnosti golfa. Gde je 87 miliona tenisera kad se igra to finale, zašto ne gledaju?

 

3 hours ago, Meazza said:

Stvar je u sledecem - manje Engleza igra u Engleskoj, manje Italijana u Italiji. Umesto njih mnogo vise igraca iz sirotinjskih zemalja - koliko ima vise crnaca, toliko ima vise i ostalih: Balkanaca, Argentinaca i drugih Latinosa. 

 

ne bih baš rekao da je to u pitanju. naših je 90ih u Španiji bilo ko sitnih svetaca. U svakom timu bar po dvojica trojica, a sad ih nema ni 10%

A Argentinci ne da su desetkovani, nego su skoro nestali, a pre ih je bilo najviše i to ubedljivo. Oni su 90ih samo iz Španske lige mogli da sastave 4 vrhunske repke, a sad ih nema šaka jada.

 

Broj crnih igrača raste. Seti se Premier lige krajem 90ih. Timovi su imali po jednog, dvojicu, najviše 3 igrača. Arsenal imao Vieru i Anelku, Kanu došao na pola te sezone, Wright već bio otišao negde (Aston Vila?). u Mančesteru Cole i Yorke. Tu još bili Jimmy Floyd, Les Ferdinand, Rio Ferdinand, Wanchope, Dion Dublin, Collymore, Sol Campbell, Ince, Trevor Sinclair, Hislop, Duberry, Desailly...to su igrači kojih se ja mogu sad setiti i to najviše jer sam mnogo pičio manager igricu u to vreme. Verovatno ih ima još, ali ne mnogo.

Na JNA kad je gostovao Newcastle 1998 pred bombardovanje jedini crnac im je bio trener Gullit

Koliko sad ima crnih igrača u PL? Više ih sada ima na 2-3 rostera nego 98-99 u celoj ligi.

 

Od svih Svetskih Prvenstava ovo od pre 2 godine u Rusiji je imalo najviše crnih igrača u polufinalu. I to ubedljivo.

S tim da 1/2 finale nije igrao Brazil koji je obično najcrnja od svih neafričkih ekipa. Da su oni upali nekako umesto Hrvata, to bi izgledalo kao NBA All-Stars, gomila burazera i poneki belac eto reda i političke korektnosti radi.

 

Ti misli šta god hoćeš, ali dominacija se polako uspostavlja

 

3 hours ago, Meazza said:

 ko ti kaze da je taj sitniji tip tela inferioran za fudbal? Ko ti kaze da brz footwork nije vazniji od brzine na 100 metara? Ko ti kaze da nisko teziste i dobar balans nisu superiorniji u odnosu na centimetre i kilograme? 

 

Ma samo opušteno brt. Ima crnaca i takvih. Ti samo reci kakav body type te zanima i biće isporučeno, to ti ja garantujem. :fantom:

Ima i u NFL igrača visokih 165cm koji su još dosta brži, dosta hitriji i imaju niže težište od Mesija.

 

Ti ćeš uvek izmišljati neki novi sinhronicitetTM koji je eto baš taj tajni sastojak koji praaaavi fudbaler mora imati. Imaće ga, što ga ne bi imao.

A i ne znam koje krive noge i niska težišta imaju Nemci koji su u tih poslednjih 20 godina svak put igrali bar 1/2 finale? Osim sad poslednji put kad su igrale Francuska, Engleska i Belgija sa više od 50% crnih igrača u timovima. Ja sam navijao za Hrvate i malog krivonogog Modrića, ali Mbape je uzeo. Navijao sam i za Mesija kad se igralo u Brazilu, ali je uzeo Švabo.

 

I super mi je kad mi tako napišeš da su 4x prvaci, Italijanski igrači, svi mali i nikakvi jer Del Piero i Pirlo. Šta ćemo sa Nestom, Materacijem, Grosom, Tonijem, Bufonom, De Rosijem ili Jakintom? Malecki bangavi metardevedesetpetcentrimetaši? Dobro, probao si, nije prošlo ovaj put, ali sutra je novi dan :lolol:

 

Edited by omiljeni
Link to comment

Ne, ti samo ignorises poente sagovornika i pises carsave o onim pojedinostima koje ti se cine kljucnim. Coveku sa cekicem sve lici na ekser. Ti si krenuo od jednog aksioma i sve podredjujes njemu, a kad treba odgovoriti na zjapece rupe u teoriji njih preskaces. Nemam nameru da ih ponovo navodim, opet ces ih ignorisati. U pravu si, crnci su visa rasa, eto cak i u igricama siju belu decu, sve jasno.

Link to comment

Sad sam proveravao prve postave u spanskoj ligi na flashscore, odmah pored imena igraca su zastave. Zakljucujem da je u pitanju najobicnije lupetanje gluposti bazirano na pristrasnom filtriranju odokativnih informacija.

Link to comment

Ovo što radi Omiljeni je obrnuti rasizam...

 

A da postavimo pitanje zašto nema crnih QB-ova u NFL-u, koji potraju duže od 2-3 sezone, a i ako potraju, ne budu na nivou Breesa, Bena, Ilije i brat mu i ostalih Rodgersa, da Toma ne spominjemo?

 

Zanimljivo da su 10 njaboljieh QB-ova svih vremena beli, kako to, majku mu?

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=best+QBs+in+NFL+all+time

Link to comment
Just now, Meazza said:

Gigantski rast De Rossija :lolol: to sam prevideo. 

A i bitnost Bufonove visine u kontekstu o kom se priča je isto jako važna... :D

 

 

 

Link to comment
46 minutes ago, radisa said:

Ovo što radi Omiljeni je obrnuti rasizam...

 

A da postavimo pitanje zašto nema crnih QB-ova u NFL-u, koji potraju duže od 2-3 sezone, a i ako potraju, ne budu na nivou Breesa, Bena, Ilije i brat mu i ostalih Rodgersa, da Toma ne spominjemo?

 

Zanimljivo da su 10 njaboljieh QB-ova svih vremena beli, kako to, majku mu?

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=best+QBs+in+NFL+all+time

 

Što se tiče NFL, poslednja 2 MVP lige su crni QBs. Newton je bio MVP pre 4-5 godina. Wilson nikad nije bio MVP što mu dođe kao neka velika nepravda, al valjda se tako namestilo. Watson će uvek biti u priči za MVP. Prescott i Murray su odlični. Haskinsa ćemo videti. Bridgewater je ponovo starter. Rodgersu se sprema svilen gajtan jer su draftovali crnog QB u prvoj rundi.

Za 15-20 godina će all-time lista biti totalno drugačija.

Stvar je veoma prosta. Verovatno još uvek postoji high school programa gde crni klinac nikad neće dobiti priliku da na treningu radi QB drills i da igra kao QB. Još uvek postoje treneri koji klince razvrstavaju po pozicijama po boji kože. Toga je sve manje i manje i na tim branama su pre 20-25 godina počele da se pojavljuju pukotine i od tada su svake godine sve veće i veće. Sad se već došlo u situaciju da je već skoro pola startera u NFL crne boje kože. Za 10-15 godina to će verovatno da bude na 70+ %

Edited by omiljeni
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...