Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Super je video, nisam nikada gledao Bekenbauera, stvar je sto ako ne gledas u kontinuitetu nemas dobru informaciju. Zidane je posmatran na zaista mnogo meceva zbog kolicine prenosa, za ove starije treba da posvetis malo vremena al vredi

Holandija je jedna od tajni fudbala, izgubili su tada 74 sa velikim timom, cini mi se da su bili previse samouvereni da ce dobiti finale, pogotovo posle ranog gola, zatim su porazeni u Buenos Airesu, opet su imali tim i stativu negde na kraju i finalno primili jedan divan gol od Inieste za neverovatnih 0:3. Cetvrta sreca 

Krojf bio bio zanimljiv za pregled, imam Tempo iz sedamdeset neke - pise Krojf, igrac dzepnog formata - tada je presao u Barselonu. Posle sam negde procitao za neki holandski uticaj u barsi, ne znam jel to tada pocinje ili je nesto od pre krojfa

Link to comment

Ima jedan super dokumentarac na temu Krojfa u Barseloni ako te interesuje.

 

 

 

Ne, pre njega Barsa nema neke veze sa Holandjanima. Zajedno s njim je tamo igrao i Neskens. Kasnije je naravno Krojf trenirao Barselonu i ostavio jos veci trag nego kao igrac tamo. 

Link to comment

Ima i pre krojfa, njega je u barsu doveo mihels, koji je vec neko vreme bio tamo, recimo 2 godine. Pisali smo vec, real je odgovorio dovedjenjem netzera. 

Link to comment
15 hours ago, Plajvi said:

Divota za gledati, magarci na sve strane

 

Kad pogledaš postavu Barse sa te utakmice, dobro su prošli sa 3 komada :D

 

Hesp, Sergi, Okunowo, Celades, Reiziger, Xavi, Zenden, Giovanni, Figo, Rivaldo, Anderson

Link to comment
59 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Eee... Moj rahmetli otac je bio zakleti željovac, a indoktrinacija je išla do te mjere da sam do 6.godine znao da su naši klubovi u inostranstvu Torino (Škoro), Sion (Baljić), Bayern (Mihajlović) i Sochaux (Baždarević).

 

Škorin gol Englezima pamtim ne samo zato što je bio lijep gol nego zato što je to jedini Škorin gol koji sam vidio. :D

Link to comment

On i bazdarevic su bili glavni igraci u onom zelji sto je isao do polufinala, al nekako u to vreme je sarajevo ukralo spotlajt, sampionski tim. 

Link to comment

Prva utakmica na Cairu mi je Radnicki - Sarajevo 0:4. Sezona 84/85, mi ispadamo posle 23 uzastopne sezone, a ovima najbolja sezona u istoriji, jedni uzimaju titulu a drugi za dlaku ne stizu do finala Kupa UEFA sa Realom. Evo ga, najtezi poraz do tad u prvoj ligi, a posle bio onaj od Partizana u istoj sezoni gde se sve raspalo.

 

 

Edited by W.F.C.
Link to comment
1 hour ago, ronin said:

Verovatno si debelo ispod 30 god...Haris Škoro...Doajen Grbavice.

 

Tu sam negde na granici :D Nisam baš upoznat sa legendama Želje, al očekivao bih da najskuplje plaćen igrač u onakvoj SFRJ ligi postane legenda i u još nekom značajnijem klubu. Očito nije do kraja ispunio potencijal...

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...