Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

sve sve, ali onaj dummy protiv urugvaja, to mi je naj potez svih mundijala ikad, možda i baš zato što nije ušla. koliko je mazurkiewicz bio iznenađen, toliko sam i ja kad sam gledao prvi put,  u stvari svaki put me secne u tom momentu, toliko je majndbending ta odluka da propusti loptu.

 

super je što nema tog evropskog velikana koji može da kaže da je za njega igrao najbolji i najveći ikad.

Link to comment

sve sve, ali onaj dummy protiv urugvaja, to mi je naj potez svih mundijala ikad, možda i baš zato što nije ušla. koliko je mazurkiewicz bio iznenađen, toliko sam i ja kad sam gledao prvi put,  u stvari svaki put me secne u tom momentu, toliko je majndbending ta odluka da propusti loptu.

 

super je što nema tog evropskog velikana koji može da kaže da je za njega igrao najbolji i najveći ikad.

 

Koliko samo puta je kamera naglo secnula na tom prvenstvu jer snimatelj nije ocekivao da ce nesto uraditi. :D

Link to comment

pa da, i posle nije pele najbolji, već ovaj onaj kurac palac. to iz 70-e je najbolji tim ikad sa najboljim igračem ikad, bez obzira na eru i kontekste i ubrzanja igre. timeless.

Link to comment

Evo posto je Namenski pomenuo Besta, da se nadovezem ja sa jednom njegovom anegdotom o debelom pukovniku Ferencu.

 

 

“I was with (Bobby) Charlton, (Denis) Law and Puskas, we were coaching in a football academy in Australia. The youngsters we were coaching did not respect him, including making fun of his weight and age.

"We decided to let the guys challenge a coach to hit the crossbar 10 times in a row, obviously they picked the old fat one.

"Law asked the kids how many they thought the old fat coach would get out of 10. Most said less than five. I said 10.

"The old fat coach stepped up and hit nine in a row. For the tenth shot he scooped the ball in the air, bounced it off both shoulders and his head, then flicked it over with his heel and cannoned the ball off the crossbar on the volley.

"They all stood in silence then one kid asked who he was, I replied, 'To you, his name is Mr. Puskas.'”

 

 

i6gtnb.jpg

 

Fear the left.

Link to comment

sećam se kad bobi priča kako je sedeo sa puškašom kad je pele dao svoj hiljaditi gol, pa bobi kaže puškašu "eto, zar nije sjajno kad neko od nas postigne ovakvu stvar, hiljadu golova", a puškaš se samo nasmejao i rekao "ja sam svoj hiljaditi gol dao pre 7 godina..."

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo jedne od najboljih utakmica koju sam gledao u zadnje vreme. Interkontinentalni Kup 1985, Juventus - Argentinos Juniors. Uslovi za igru za danasnje vreme nezamislivi, za to vreme standard: oranje po kome lopta poskakuje i blato gde usporava... Pa ipak hirurski pasevi i majstorska kontrola lopte pod zestokim presingom, turbo ritam i prelepi potezi. (I jedan od najlepsih Platinijevih golova ponisten bez ikakvog razloga.) Nema boljeg uvoda u fudbal osamdesetih od ove utakmice...

 

Produzeni hajlajtsi, samo 20 minuta, najveca preporuka.

 

Link to comment

Flamenkovo ponizavanje Liverpula mi je ipak omiljeno sto se tice interkontinetalnog kupa. 

 

To je bila lekcija fudbala, ali ova utakmica je spektakl. ;) Rame uz rame sa najboljim El Klasicima danasnjice.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...