Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

  1. 1. prsten



Recommended Posts

Time sto svoju najbolju kosarku igra u 33-oj govori samo koliki je radnik i fanatik. Bice sigurno upamcen kao najbolji igrac svoje generacije, a sumanjm i da ce ga iko od sada aktivnih igraca presisati. Barem od ovih koji su u peak-u, za ove koji su se pojavili zadnje 2-3 godine je ajde rano prognozirati.

Edited by Fins fleet
Link to comment
38 minutes ago, Fins fleet said:

Time sto svoju najbolju kosarku igra u 33-oj govori samo koliki je radnik i fanatik.

 Pritom pricamo o coveku koji i kad je krenuo nije imao gde da napreduje, vec je imao 20ppg u prvoj sezoni, 27 u drugoj, pa je onda doveo raspali Cleveland u polufinale konferencije sa 21. godinom u trecoj sezoni.

Link to comment
44 minutes ago, keitel said:

Da zdrav Kari i LBJ zamjene mjesta u ovom trenutku krajnji ishod bi bio isti za Voriorse, ali bi Kavsi već bili clean sweepovani.

Za GS totalno nije tacno, GS bi sa Lebronom umesto Stepha ili KD-a bili apsolutno losiji tim, Lebron ne igra bez lopte a GS su upravo sampioni zato sto se lopta deli i sve se krecu u napadu ... da ne pominjem odbranu. 

Draymond Green ima 7.3 APG (Lebron 9.1) a Green ima loptu u rukama neuporedivo manje od Lebrona.

Link to comment

Istina je negde izmedju. Prvo da LeBron i Steph zamene mesta ishod bi bio isti, 4-0/4-1 za Warriorse u smislu predvodjenja ekipa i u nesto suprotno nece me niko ubediti. Iako je LeBron covek tim ove godine, napominjem ove godine, tesko da ce oni daleko. Drugo malo je nerealno uporedjivati Stepha i Lebrona kad ne igraju istu poziciju. Trece prilagodio bi se LeBron u Warriorsima lagano, ja nisam njegov ljubitelj, ali da se takav igrac ne prilagodi krajnje je smesno tvrditi. Slicno su mislili i za CP3 pa eto igra bez problema. Malo bi manje drzao loptu, ali bi zato ovi oko njega koji se krecu/suteri imali neverovatnu korist. Verovatno kada bi gradio ekipu LeBron je najbolji izbor, ali isto tako ne bih ja bio daleko da uzmem Stepha za to, ipak je covek najbolji suter svih vremena i oko njega se prvenstveno gradila masina koja gazi vec 4-5 godina samo tako. Takodje treba uzeti u obzir i da LeBron igra na Istoku, gde se mora priznati je laksi put i to dosta, nego na Zapadu gde se prolivala krv u poslednjih ne znam ni ja koliko, izuzimajuci proslu godinu jelte. Moze se diskutuje bas doosta na ovu temu i ima jos krs faktora, ali je vecina SBBKBB domen...

Link to comment

Potpis maltene na sve. Lebron je verovatno bolji izbor za gradjenje ekipe, ali je Kari lider tima koji je izvrsio revoluciju. Hocu da kazem da se, ugrubo, u drugoj deceniji ovog veka - recimo da je Koubi izdominirao prvu - Lebron ne moze izdvojiti u odnosu na Karija. Posto je sasvim realno da ce GS uzeti i ove sezone, njih dvojica ce imati po tri prstena. Kariju je mnogo pomogao Djurent kod proslogodisnjeg, zapravo je KD bio i prva violina, sto ce sasvim moguce i ove sezone biti sluca, pa je njegov legasi time i podriven. Imao je i Lebron pomoc Vejda i Bosa, ali je ostajao glavni igrac. Kari to nije bio prosle sezone, a mozda nece biti ni ove. Bice interesantno i kako ce se KD u buducnosti pozicionirati i vidi li sebe i dalje u GS ili ce legitimizovati prsten-dva-tri, a i potpuno se "oprati" za odlazak iz Oklahome, prelaskom u neki drugi tim. Na prvi pogled, ako GS uspe da ih uglavi u seleri kep, nema razloga da se razdvajaju: dominacija u kratkom roku im je zagarantovana, a nisu ni mladi, imaju jos nekoliko vrhunskih sezona pred sobom.

 

Ako KD do kraja izdominira ovu i recimo jos sledecu sezonu, nema razloga da ne ide rame uz rame sa Lebronom i Karijem.

 

 

Edited by Malvo
Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

nije zanemarljivo ni to sto leron ne propusta utakmice

 

Bio sam krenuo da napisem da je LeBron dugovecniji, ali sam izgubio tu recenicu u pisanju negde.

 

Za ovaj post ispod, bio sam se fokusirao na njih dvojicu samo. Naravno da ce i KD verovatno uci u tu pricu. Zeznuo je kada je imao 3-1 protiv tih istih Warriorsa (isto ili vise je i Russ kriv, ali to je druga tema), ali je i dvaput izbacio Spurse, i oni su njih, bili su medjusobno prepreka i Warriorsima, i jos dosta kvalitenih ekipa se tu vrzmalo, dok na Istoku si jedinu krstenu ekipu po meni imao Indy za ovih 6-7 godina po meni, sto nas vraca na onu poentu tezine Zapada. Isto tako LeBron je izbio sebi jedan prsten ocajnom serijom protiv Dallasa gde je Wade bio lider i bolji igrac lagano, mislim da Wade nista nije losije igrao ni narednu godinu, dve, kada je bilo par puta gusto on je preuzeo (onaj game 4 u SA necu nikad zaboraviti, da nije bilo toga ne bi uzeli prsten). Ali generalno da bi uzeli morao je da pusti da LeBron povuce, jedino tako bi radilo. Takodje zaboravio si i pomoc Kyrie-ja, jbg covek je dok su okretali seriju trpao po 30+ poena, par puta vodeci igrac ekipe. Ono kosarka je timski sport, zavisi ko kako gleda na to i stilove igre zbog toga ce i biti milion misljenja, treba jos sacekati sta ce biti, ipak su mladji od Jamesa 3-4 godine. KD je ubio ligu sa ovim prelazom i to ce meni ostati najveci utisak ovih par godina.

Link to comment

Ma Lebron je sa nemalom marginom bolji od njih, nema tu neke diskusije. Druga stvar je sto kad ga potpises do kraja ugovora mora da mu maksimalno titras jajca da bi se mozda odobrovoljio da ostane i za sledeci a bez mogucnosti da ga trejdujes kad vidis da nema nameru da ostane, pa ne znam koliko je bolja opcija za gradjenje fransize.

Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

Ma Lebron je sa nemalom marginom bolji od njih, nema tu neke diskusije. 

 

bez ikakve dileme, pogotovo u odnosu na kd.

Link to comment

Steph Curry se sistemski potcenjuje, covek je doveo GS do titule sa draft-made timom ... posle titule je prica kao "lako je sa Thompsonom i Greenom"  sto je apsolutna nebuloza.

Lebronu je sa vise talenta trebalo dosta srece da dobije GS (Curry povredjen, diskvalifikacija Green-a, Iguadala povredjen ..) a razlog je inferiorna timska igra koju Lebronovi timovi gaje.

Lebron je u misiji "jurenja MJ-a" zato i toliko budzenje statistike, igranje svih utakmica u sezoni i slicno ... zato on prosle godine u finalu nije ni delovao razocaran, dobio je svoj triple-double prosek za finale i sve ok.

Mene on podseca na tip ljudi koji kada rade u timu hoce sve da rade bez da delegiraju i onda uvek ispadnes junak, ako "projekat" uspe car si ako propadne car si posto si se najvise iscimao. 

Zato je i prica za Curry-ja (pre KD-a) - "lako mu je  kad ima super tim" a za Lebrona (Love i Irving)  "tesko mu je kad nema pomoc" iako su startne pozicije bile totalno obrnute !!

 

Naravno ja ne mislim da je Steph Curry bolji od Lebrona, Lebron je verovatno top 5 ikada ali puno ljudi se peca na narativ oko Lebrona ... jbga, zato ce sad Clevelend u pjejof koliko Lebron izdrzi ...

Link to comment

Stvarno ne vidim po cemu ce to LBJ biti veca velicina u odnosu na KD-a ako ovaj uzme jos dva prstena. Mozda je kompletniji igrac, ali za klasu bolji... ne zajebavajte. 

 

Vodili svoj prvi tim do finala i pukli u njemu? Check.

Vodili supertim do, recimo, tri prstena? Check.

Medjusobni duel neresen? Check.

Link to comment
3 minutes ago, Malvo said:

Stvarno ne vidim po cemu ce to LBJ biti veca velicina u odnosu na KD-a ako ovaj uzme jos dva prstena. Mozda je kompletniji igrac, ali za klasu bolji... ne zajebavajte. 

 

Vodili svoj prvi tim do finala i pukli u njemu? Check.

Vodili supertim do, recimo, tri prstena? Check.

Medjusobni duel neresen? Check.

 

sve si u pravu, samo sto je u svojim supertimovima lebron bio bez dileme najbolji igrac, kd to nije. 

 

i medjusobni duel je neresen u smislu da je lebron sve vreme bio bolji igrac, sto ce (valjda) kd nadoknaditi u narednih par godina.

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...