Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

67 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      28
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      7
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      40


Recommended Posts

Ako naprave sa 24 onda bukvalno ne ostaje ni 2 kluba u Evropi da su iole dobra a da nece igrati EL. Doduse u tih 24 idu i London Towers i PSG. Oni su taman za prenos preko Netflixa.

Edited by *edited by mod
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Sto 24 ekipe, sto ne stave 32 u 4 grupe, pa odatle nek pola ide dalje u neku top16 fazu. Sto mi ovo zvuci poznato, gde li sam to vec video :sleep:

 

po meni 24 nije losa cifra, moglo bi da se napapirci toliko dobrih klubova, samo sto mi se ne svidja sistem sa 46 kola. ja bih to podelio u dve grupe po 12, to su 22 regularna kola, u plej of ide 8 iz svake grupe. tako imas kraci osnovni deo, duzi plej of, i maltene svi se bore da udju u plej of, mislim da bi to bilo zanimljivije.

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

 

po meni 24 nije losa cifra, moglo bi da se napapirci toliko dobrih klubova, samo sto mi se ne svidja sistem sa 46 kola. ja bih to podelio u dve grupe po 12, to su 22 regularna kola, u plej of ide 8 iz svake grupe. tako imas kraci osnovni deo, duzi plej of, i maltene svi se bore da udju u plej of, mislim da bi to bilo zanimljivije.

 

Igrace se sigurno u dve grupe. Ili to ili da se ukinu sva druga takmicenja po Evropi za klubove koji igraju Evroligu. Sto takodje nije potpuno nerealan scenario ako Evroliga bude liga fransiza.

Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

ma da, 46 utakmica je sumanuto. i ovih 34 je previse.

 

Da, ali pod pretpostavkom da evroligaski klubovi ne igraju domaca prvenstva u vreme kad se igra Evroliga, tih 46 utakmica je OK. Jos kupovi i plej-of-ovi domacih liga, izadje na nekih 60-70 utakmica u sezoni, u zavisnosti od formata. Sto je manje od toga koliko, recimo, Zvezda igra po sezoni. Zvezda sada igra 60 (34 Evroliga + 26 ABA liga) utakmica a po tom scenariju bi igrala 46, to je dobrih 14 utakmica manje. Ali, kao sto sam rekao, to je u scenariju da Evroliga bude liga fransiza, da domaca i/ili regionalna prvenstva budu kvalifikaciona samo za Evrokup, a da se na relaciji Evroliga - Evrokup vrse rotacije klubova u ta dva takmicenja.

 

Da pojednostavim. Igras u sezoni ili Evroligu i nista ili Evrokup u manjem formatu od dosadasnjeg i ABA ligu. Ne kazem da im je to scenario, samo kazem da je moguce.

Edited by harper
Link to comment

pa da, taj sistem od 46 utakmica je moguc samo bez dodatnog takmicenja, zasad nisam nigde video da se pominje mogucnost da klubovi istupe iz nacionalnih liga i igraju samo evroligu. mada je to logican sledeci korak.

Link to comment
23 minutes ago, harper said:

 

Igrace se sigurno u dve grupe. Ili to ili da se ukinu sva druga takmicenja po Evropi za klubove koji igraju Evroligu. Sto takodje nije potpuno nerealan scenario ako Evroliga bude liga fransiza.

To nije plan, bar u ovoj NBA priči. Prohodnost je veća a sigurnih klubova je manje tako da svakako ostaju i nacionalna takmičenja. Ali dobro sve je to na dalekom štapu.

Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

pa da, taj sistem od 46 utakmica je moguc samo bez dodatnog takmicenja, zasad nisam nigde video da se pominje mogucnost da klubovi istupe iz nacionalnih liga i igraju samo evroligu. mada je to logican sledeci korak.

 

Sto vise razmisljam o ovom mom scenariju zapravo mi se sve vise svidja.:D

 

Previse je ovo utakmica sto se sada igra, mora nesto da se promeni da bi se sacuvali igraci. Bar trecina utakmica evrolige ove godine su bile cisto tankovanje, otuda oni sumanuti rezultati gde bolji tim gubi od slabijeg sa 30 razlike.

Link to comment

ne znam sta da mislim... ja jako volim aba ligu i ne bih voleo da se ista raspadne i ugasi zato sto ce dva kluba imati garantovano ucesce ili izaci iz nje, stagod.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

ne znam sta da mislim... ja jako volim aba ligu i ne bih voleo da se ista raspadne i ugasi zato sto ce dva kluba imati garantovano ucesce ili izaci iz nje, stagod.

 

Ja mislim da bi to mozda i spasilo ABA ligu jer sa ovakvom nesrazmerom u ulaganjima klubovi koji se ne zovu Zvezda i Partizan jednostavno nemaju neki poseban takmicarski motiv. Guze se cele sezone, dodje plej-of i cao. Gde si bio - nigde, sta si radio - nista. I Golemac je sinoc na konferenciji za stampu nesto u tom smislu govorio, da se mora naci nacin da se malo uravnotezi liga. Ovako bi ABA liga popunjavala Evrokup a neko ko bi se ispruzio s ulaganjima bi onda preko Evrokupa gledao da se dokopa Evrolige. S obzirom na to da bi Evroliga bila sa vise kvalitetnih klubova a format Evrokupa jednostavniji, to takmicenje bi bilo lakse za dokopati se visoke pozicije zbog slabije konkurencije. Uzmimo da, na primer, cetiri od 24 ekipe ispadnu iz Evrolige, bilo bi dovoljno da udjes u polufinale Evrokupa i da sledece godine igras Evroligu. Cak i da samo dve ekipe ispadaju iz Evrolige finale nije nemoguca misija, tim pre sto bi neki notorno jaki klubovi poput Virtusa ili Valensije bili u Evroligi pa ne bi bili konkurencija. Ako je mogla Bursa sto ne bi mogla Cedevita-Olimpija, Buducnost ili neki od hrvatskih klubova ako se kod njih malo zapne.

 

Evroliga je jednostavno game-changer u evropskoj kosarci, zauzela je lavovski prostor i poremetila sve zivo. Alo bi se klubovima koji je igraju omogucilo da ne igraju nista drugo dok traje Evroliga a liga ipak ostala otvorena preko stepenovanja domacih i regionalnih prvenstava i Evrokupa, moglo bi to da se lepo upakuje da svi budu zadovoljni i da se odrzi takmicarski efekat. Kako sada stvari stoje u Evroligu je skoro nemoguce uci ako nemas A licencu a da iz nje ne bi ispali klubovi potezu gomilu nesportskih sredstava i raznih pritisaka jer ako jednom ispadnu ko zna kada ce sledeci put moci da je se dokopaju. 

Link to comment

cekaj, ti mislis da bi aba liga mogla da opstane ako bi zvezda i partizan izasli iz nje? i onda da se ostali klubovi, bez beogradskih blizanaca, bore za plasman u evrokup? ja nesto ne verujem u to, zvezda i partizan nose lavovski deo marketinskog potencijala aba lige, mislim da je bez njih to neodrzivo.

  • +1 1
Link to comment

Nego sad mi pade na pamet, šta se dešava ako pobednik EK nema minimalni budžet koji je propisala EL? Verovatno teško da bi došlo do toga ali nije ni nemoguće.

Link to comment
10 minutes ago, *edited by mod said:

Nego sad mi pade na pamet, šta se dešava ako pobednik EK nema minimalni budžet koji je propisala EL? Verovatno teško da bi došlo do toga ali nije ni nemoguće.

 

Odlično pitanje.

 

Da Igokea ili FMP uzmu ABA, jednostavno ne bi dobili pozivnicu - zato ih valjda Bartomeu i drži na pozivnicama. Ali sa Eurokupom ne bi bilo vrdanja, morao bi da pusti jedan takav klub.

 

Mada, marketinški gledano, zatvorena liga nije baš mnogo pametan koncept. Copy paste NBA nije doneo takmičenju finansijski boljitak, baš obrnuto. Investicije i plate igrača padaju eksponencijalno, pa tako 1 Zagorac zaradi kao Vasa sa jednim NBA ugovorčićem.

 

Sve što je Teo zaradio za onolike EL godine je ništa prema dve NBA sezone. A nije uvek bilo tako. Devedesetih je bilo obrnuto.

Link to comment
25 minutes ago, Nikodije said:

cekaj, ti mislis da bi aba liga mogla da opstane ako bi zvezda i partizan izasli iz nje? i onda da se ostali klubovi, bez beogradskih blizanaca, bore za plasman u evrokup? ja nesto ne verujem u to, zvezda i partizan nose lavovski deo marketinskog potencijala aba lige, mislim da je bez njih to neodrzivo.

 

Ne bi izasli iz nje, samo je ne bi igrali u sezonama u kojima igraju Evroligu. Meni nije tesko da zamislim i Zvezdu i Partizan s ovim budzetima u ligi od 24 kluba kako drze zacelje tabele i ispadaju. Ti i sada imas situaciju da se svi klubovi osim ta dva bore za ulazak u Evrokup. A kad bi se borili za Evroligu na putu bi im stajao evroligas, kako u ABA tako i u Evrokupu gde uvek imas neki Virtus ili Valensiju. Ovako bi se borili protiv sebi slicnih timova i imali bi veci motiv.

 

Mislim, daleko od toga da je idealno resenje ali bih voleo da vidim neki funkcionalniji predlog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...