Jump to content
IGNORED

Crvena zvezda - Partizan, 155. put, nedelja 19h (TV Arenasport 1)


Milosh76

  

40 members have voted

  1. 1. Ko ce pobediti u Derbiju?



Recommended Posts

Meni je Partizan u nastavku sezone potpuna nepoznanica, Zvezda ce dodatno da se uigra, ali ne vidim da moze znacajnije da podigne igru. Milojevic juce nije mogao da pravi sanse Partizanu iz napada na postavljenu odbranu, a nisam siguran i da bi sa svezim Radonjom to islo mnogo bolje. Takodje, nije bilo nikakvih suteva sa distance (sem suta Kange nakon sviranog slobodnog udarca kada je Vule igrao rukom), Zvezda nije igrom pravila visak za tako nesto. Najvise sam se pribojavao Milica, jer on moze fizicki da odnese Miletica i napravi nam problem po nasoj levoj strani. 

 

 

Nisam siguran da jucerasnju utakmicu treba uzimati kao reper za bilo sta. Ni jednima ni drugima se nije pretjerano igralo. Ne treba sigurno ni Krasnodar, jer je to na gornjoj granici Zvezdinih mogucnosti. Ali ako se Zvezda bude tome priblizila u domacem prvenstvu, jaca je od Partizana. Makar dok ne zavrsi prelazni rok, svasta do tad moze da bude.
Link to comment
  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Toni Sumaher

    66

  • kud u maglu Simoviću

    59

  • levi

    48

  • gervasius twinkleminkleson

    44

Saviću je ono za žuti, ne preteruj. Penal nad Tavambom čist. Ostalo je kurac na biciklu.

 

Edit: @Toni A.

 

Nije, bre, penal, ne pecajte se na gluposti. Nije bilo nikakvog kontakta nogama i spoticanja, videlo se to sasvim lepo na usporenom snimku. Bio je kontakt laktom, nedovoljan da bi se svirao penal. Probali, nije proslo, dobili zuti i batalili, da je Taamba odmah dobio zuti ni Jankovic ne bi pokusavao one piruete.

 

Ako Vu-le Sa-vic nije dobio zuti za povlacenje Sume s ledja kad ga je namagarcio to je ozbiljan propust. Radin je takodje imao jedno podmetanje igracu u skoku za kakve bih ja delio samare i zute kartone istovremeno, nema bezobraznijeg faula od toga, ali kapiram da se takve stvari kod nas nikad ne sankcionisu kartonima. Grujic je u sustini solidno sudio, malo je vise naginjao na nasu stranu kod procene dosudjivanja faulova jer je verovatno i on gledao snimak prethodnog derbija ali nije napravio vece materijalne greske kao prosli put. Zuti Evertonu u 50. sekundi je delom zbog neopreznog starta a delom iz "osvete", ne verujem da bi bilo koji drugi igrac Partizana dobio zuti onde u toj fazi utakmice.

Link to comment

Kljucan Zvezdin igrac u dvomecu sa Krasnodarom, Milic, juce nije igrao. Realno, imali ste malo srece, jer ste Ruse otvorili na vreme i onda je utakmica isla u pravcu koji Milojevic najvise voli, da eksploatise greske protivnika na sredini i igra tranziciju. Ova Zvezda jos uvek ima problem sa organizacijom napada protiv svake jace ekipe, ali sa Krsticicem ste dobili igraca gde ce to nesto bolje da izgleda.

 

Oko penala

 

https://www.youtube.com/watch?v=9SiSvLRFmKY

 

Obratite paznju na celu akciju, Donald ispada posle varke Sume i zalece se na Tawambu. Na 00:18 i 00 ;23lepo se vidi faul, leva noga Donalda.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Jedan utisak kod one Srnićeve šanse 1 na 1 - prvo što sam pomislio u tom trenutku je da ne treba da šutira po zemlji, zna se kako Stojke reaguje u tim situacijama, u sekundi izleće u noge uz mlatararanje rukama. Čudi me da se takve stvari ne studiraju preko kaseta™ pa da se proba sa nekim potkopavanjem ili lobom.

 

Srnic je u tom trenutku razmisljao kako ce da skine dres i otrci na sever a ne kako ce da da gol. U tome je problem. Treba hladna glava da ga odande metnes rutinski.

Link to comment

Kljucan Zvezdin igrac u dvomecu sa Krasnodarom, Milic, juce nije igrao. Realno, imali ste malo srece, jer ste Ruse otvorili na vreme i onda je utakmica isla u pravcu koji Milojevic najvise voli, da eksploatise greske protivnika na sredini i igra tranziciju. Ova Zvezda jos uvek ima problem sa organizacijom napada protiv svake jace ekipe, ali sa Krsticicem ste dobili igraca gde ce to nesto bolje da izgleda.

 

Zvezda ima problem sa organizacijom iz zadnje linije jer je cela ta linija tehnicki dosta skromna a ni Jovicic koji igra zadnjeg veznog nije neki mag s loptom. S ovim manevrom koji je izasao protiv vas i Rodicem na svom mestu trebalo bi da taj problem bude resiv. Mi smo juce imali ozbiljan problem da rasirimo jer je Gobeljic prinudno igrao levog beka a ispred njega je igrao Pesic koji je daleko od gola i uz liniju neupotrebljiv, pa tu stranu skoro da nismo ni imali u zacetku akcija. Takodje, igraci najbolje znaju na cemu igraju, na onakvom terenu je svaki pas igracu pod pritiskom rizican, narocito u tom delu terena, tako da niko nije hteo previse da se zajebava.

Link to comment

Nije, bre, penal, ne pecajte se na gluposti. Nije bilo nikakvog kontakta nogama i spoticanja, videlo se to sasvim lepo na usporenom snimku. Bio je kontakt laktom, nedovoljan da bi se svirao penal. Probali, nije proslo, dobili zuti i batalili, da je Taamba odmah dobio zuti ni Jankovic ne bi pokusavao one piruete.

 

Ako Vu-le Sa-vic nije dobio zuti za povlacenje Sume s ledja kad ga je namagarcio to je ozbiljan propust. Radin je takodje imao jedno podmetanje igracu u skoku za kakve bih ja delio samare i zute kartone istovremeno, nema bezobraznijeg faula od toga, ali kapiram da se takve stvari kod nas nikad ne sankcionisu kartonima. Grujic je u sustini solidno sudio, malo je vise naginjao na nasu stranu kod procene dosudjivanja faulova jer je verovatno i on gledao snimak prethodnog derbija ali nije napravio vece materijalne greske kao prosli put. Zuti Evertonu u 50. sekundi je delom zbog neopreznog starta a delom iz "osvete", ne verujem da bi bilo koji drugi igrac Partizana dobio zuti onde u toj fazi utakmice.

ovo boldovano je bas ruzno sto radis. niko nikog ne peca. nema potrebe za ovakvim podmetanjima.

Link to comment

ovo boldovano je bas ruzno sto radis. niko nikog ne peca. nema potrebe za ovakvim podmetanjima.

 

Ne pecajte se na gluposti = ne raspravljajte o besmislicama. Posle svake bogovetne utakmice ista prica - a dje mi je penal. Smor.

Link to comment

Zvezda ima problem sa organizacijom iz zadnje linije jer je cela ta linija tehnicki dosta skromna a ni Jovicic koji igra zadnjeg veznog nije neki mag s loptom. S ovim manevrom koji je izasao protiv vas i Rodicem na svom mestu trebalo bi da taj problem bude resiv. Mi smo juce imali ozbiljan problem da rasirimo jer je Gobeljic prinudno igrao levog beka a ispred njega je igrao Pesic koji je daleko od gola i uz liniju neupotrebljiv, pa tu stranu skoro da nismo ni imali u zacetku akcija. Takodje, igraci najbolje znaju na cemu igraju, na onakvom terenu je svaki pas igracu pod pritiskom rizican, narocito u tom delu terena, tako da niko nije hteo previse da se zajebava.

 

Slazem se. Rodic je odlican u odbrani i jako dobar u napadu, takticki vrlo obucen igrac. Bice tesko napasti vas sa njim, Krsticicem, Jovicicem i Stojkovicem u timu, tu je Stojke najslabija karika, iako je dobar defanzivac, ali on moze da se pretrci. Morace Bambi da ratuje sa Rodicem ozbiljno da bismo pravili prednost po toj strani. Jankovic je smesan za Rodica.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Kljucan Zvezdin igrac u dvomecu sa Krasnodarom, Milic, juce nije igrao. Realno, imali ste malo srece, jer ste Ruse otvorili na vreme i onda je utakmica isla u pravcu koji Milojevic najvise voli, da eksploatise greske protivnika na sredini i igra tranziciju. Ova Zvezda jos uvek ima problem sa organizacijom napada protiv svake jace ekipe, ali sa Krsticicem ste dobili igraca gde ce to nesto bolje da izgleda.

 

Oko penala

 

https://www.youtube.com/watch?v=9SiSvLRFmKY

 

Obratite paznju na celu akciju, Donald ispada posle varke Sume i zalece se na Tawambu. Na 00:18 i 00 ;23lepo se vidi faul, leva noga Donalda.

jbg, sad i meni deluje kao penal

nije tu bitno kojom je jacinom donald udario tavambu, ni to da li je tavamba trazio penal odnosno kontakt

jasno se vidi kod one kamere koja ih snima sa prednje strane (16,17 sekund) da donalnd sa namerom ide na tavambu i obara ga

 

sad jbg, nisam sudija, ali onako laicki gledano iz tog ugla cist penal

 

druga je stvar sta je od toga sudija video, ne mora znaciti da vas je sa namerom ostetio

Link to comment

Slazem se. Rodic je odlican u odbrani i jako dobar u napadu, takticki vrlo obucen igrac. Bice tesko napasti vas sa njim, Krsticicem, Jovicicem i Stojkovicem u timu, tu je Stojke najslabija karika, iako je dobar defanzivac, ali on moze da se pretrci. Morace Bambi da ratuje sa Rodicem ozbiljno da bismo pravili prednost po toj strani. Jankovic je smesan za Rodica.

 

Videcemo to, daleko je sledeci derbi. Suma i Tosic zajedno mogu svakome dosta problema da naprave a verujem da cete dovesti i zamenu za Djurdjevica. Ovako kako sada igrate mislim da je Suma lose upotrebljen, takvi igraci nemaju mnogo efekta na postavljenu odbranu kad su daleko od gola, On je impresionirao sa ona dva vrhunska poteza ali sinoc je Kanga iako pod stalnom prismotrom, umoran i generalno los za svoje standarde imao veci efekat na Zvezdinu igre i sanse nego Suma na Partizanove. A rekao bih na osnovu ovo malo sto sam gledao da je Suma nominalno kvalitetniji igrac.

 

Tesko je bilo sta procenjivati posle sinocnje utakmice, igraci su ocigledno pali posle utakmica u cetvrtak. Za nas je steta sto nismo dali gol iz onih nekoliko odlicnih sansi jer da samo dali gol tesko da bi se rezultat dalje menjao, Milojevic je bas zategao pozadi. Vi ste jednostavno bili nemocni od trenutka kad su igraci shvatili da se necemo zaletati i da nece biti mnogo prostora za tranziciju.

 

Ali highlight utakmice za mene je bio trenutak kad kamera pokazuje Ilica i Milijasa negde na sredini terena nekih desetak minuta pred kraj. :lolol: Casual varijanta izlaska na korzo, obojica stoje i poluzainteresovano prate sta se desava na terenu, ne pada im ni na krajnji kraj pameti da se uopste pomere.

Link to comment

jbg, sad i meni deluje kao penal

nije tu bitno kojom je jacinom donald udario tavambu, ni to da li je tavamba trazio penal odnosno kontakt

jasno se vidi kod one kamere koja ih snima sa prednje strane (16,17 sekund) da donalnd sa namerom ide na tavambu i obara ga

 

sad jbg, nisam sudija, ali onako laicki gledano iz tog ugla cist penal

 

druga je stvar sta je od toga sudija video, ne mora znaciti da vas je sa namerom ostetio

 

Bio je blizu Grujic i video da stopalo Donalda nema kontakt sa Tavambom, videlo se to dobro na usporenom snimku iz jednog ugla. Bio je kontakt i Jankovica sa Le Talekom pa svejedno nije bio penal jer je Jankovic usao u kontakt butinom i prosuo se na terenu. Ako ga nije sudio doneo je takvu odluku zbog onoga sto je video a ne onoga sto nije video, bio je bukvalno na pet-sest metara iza Tavambe. Ovo neshvatljivo visegodisnje kukanje oko penala s jedne strane moze da bude pritisak na sudije ali moze i da sudijama uvrti u glavu da ocekuju simuliranje i pritisak na njih da dosude penal, pa ga nece suditi sve dok ne bude kristalno jasno da je prekrsaj postojao. Partizan se vec duze vreme ponasa kao da su im sudije duzne penal samo zato jer ga odavno nisu svirale u derbiju, nevezano za to da li je bilo ilil nije situacija da se svira. Grujic je takodje bio pod pritiskom i iz Zvezde koju je ostetio na prethodnom derbiju, bilo je prilicno ocigledno da je ovoga puta 50-50 situacije svirao stalno u nasu korist.

 

Krace receno, neki sudija iz Spanije ili Engleske da je sudio derbi mozda bi i svirao ovaj kontakt, Grujic je verovatno o svemu razmisljao u tom trenutku osim o konkretnoj situaciji na terenu. Izmedju ostalog i ova rasprava o toj situaciji pokazuje zasto nasim sudijama nije jednostavno da sude derbije, ispiraju se usta ceo dan na raznim portalima, u medijima, jednom situacijom iz rane faze utakmice koje u ozbiljnim ligama jedva da bi neko uopste pominjao nakon zavrsetka utakmice.

Edited by harper
Link to comment

Videcemo to, daleko je sledeci derbi. Suma i Tosic zajedno mogu svakome dosta problema da naprave a verujem da cete dovesti i zamenu za Djurdjevica. Ovako kako sada igrate mislim da je Suma lose upotrebljen, takvi igraci nemaju mnogo efekta na postavljenu odbranu kad su daleko od gola, On je impresionirao sa ona dva vrhunska poteza ali sinoc je Kanga iako pod stalnom prismotrom, umoran i generalno los za svoje standarde imao veci efekat na Zvezdinu igre i sanse nego Suma na Partizanove. A rekao bih na osnovu ovo malo sto sam gledao da je Suma nominalno kvalitetniji igrac.

 

Tesko je bilo sta procenjivati posle sinocnje utakmice, igraci su ocigledno pali posle utakmica u cetvrtak. Za nas je steta sto nismo dali gol iz onih nekoliko odlicnih sansi jer da samo dali gol tesko da bi se rezultat dalje menjao, Milojevic je bas zategao pozadi. Vi ste jednostavno bili nemocni od trenutka kad su igraci shvatili da se necemo zaletati i da nece biti mnogo prostora za tranziciju.

 

Ali highlight utakmice za mene je bio trenutak kad kamera pokazuje Ilica i Milijasa negde na sredini terena nekih desetak minuta pred kraj. :lolol: Casual varijanta izlaska na korzo, obojica stoje i poluzainteresovano prate sta se desava na terenu, ne pada im ni na krajnji kraj pameti da se uopste pomere.

 

Slazem se za Sumu, ne vidim ga kao krilo, jednostavno on nema  brzinska svojstva (ubrzavanje, trk iz mesta), sem promene pravca i ritma kretanja, a ne svidja mi se za sada  indolentnost u posedu i nedovoljan angazman u defanzivi. Juce mu se igralo, ali mu nije islo, dobro je sto se iznervirao na izlasku. Bice zanimljivo da vidimo Partizan sa Bambijem, sta tu u stvari hoce Djukic. Da li ce da i dalje igra sa dva napadaca ili sa jednim uz tri igraca iza gde bi Suma mogao da bude Kanga™...stvarno nemam pojma. Mozda pakuje tim da moze da menja formaciju u odnosu na protivnika i kretanje rezultata, juce je batadjoristicki cuvao bod, izmene su bile bez ikakve namere da se nesto menja, a mozda je moglo....

 

Nije mi jasno prisustvo Saloa™ (sto bi rekao Djukic), nije on vise za ozbiljan fudbal, sem da u dva minuta posalje koji pas kroz odbranu. Milijas je tek nesto upotrebljiviji, da je sutnuo umesto Donalda onaj slobodni udarac bilo bi svasta. Udara loptu jako, sa dosta felsa i ima osecaj i fin pas. Medjutim, sa trcanjem je kao Kapiten, mozda i gori, postao je bas tezak i trom.

 

Btw, treba nasi da vide sa Markom i nekako kaparisu onog Hentija za sledecu sezonu, pod uslovom da nije sklon povredama. Pakao od igraca, kako nas je rasturao onih 15 minuta dok je bio zdrav ili nesrecni Bordo u revans utakmici.... :D

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

prisustvo saloa je misterija vec neku godinu

ok jedno vreme vise nije bio za ozbiljan fudbal, ali je mogao pomoci povremeno 15-20 minuta

onda je bio period kad nije bio vise ni za to, ali moguce da je valjao za svlacionicu da svojim iskustvom bude desna ruka trenera (koji se u nasem fudbalu mnejaju kao na traci) te neka vrsta spone izmedju njih i ekipe

ali, proslo je i to

sad samo smeta, ako vec nije uskoro ce sluziti za sprdacinu mladjima, a to ne treba ni njemu ni ekipi

Link to comment

ne znam sta se ceka sa uvozom inostranih arbitara za derbi, i zasto je to toliki tabu. valjda bi trebalo da je lakse platiti nekog madjara/ceha, lupam, 5k da to sudi, nego da se svaki put vrti ista prica

 

+1

 

ovo sa grobarima/delijama cokot postaje nepodnosljivo, bukvalno svaki derbi je zagadjen, pritom uopste nije ni bitno da li je ovo juce stvarno bio penal (neko bi svirao, neko ne bi, mislim da je vise bio penal nego ono sto je nemac svirao za krasnodar), ali je ova atmosfera™ posle svakog derbija jednostavno nepodnosljiva, i ne znam koliko jos derbija treba da prodje dok ne shvate da je jednostavnije platiti stranog sudiju za derbi.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...