Jump to content
IGNORED

Rešenje o izvršenju


kexo

Recommended Posts

Ako je praksa da se poziv na broj ne menja na racunima onda bi trebalo da se uplatom izmiruje najstarije dugovanje bez obzira sta se u opisu navede sa leve strane uplatnice.

Edited by Friend
Link to comment

iz mog iskustva ljudi se najcesce i najlakse "pogube" sa tim infostanom

struja, telefoni, kabloska itd sve nekako, ali iz nekog razloga infostan vecito skripi :D

pogotovo kod stanova koji se iznajmljuju i(li) vise ljudi ima obavezu placanja

 

nije(direktno) vezano, ali ja sam manje vise u svakom stanu koji sam iznajmljivao upravo sa infostanom imao problem sa vlasnicima stana

posto je meni nekako logicno da ako platim prvi racun koji stigne kad sam u stanu, ne placam onaj koji stize za poslednji mesec dok sam ziveo u stanu, ili ako placam za taj poslednji mesec, da ne placam onaj prvi

jos su to uglavnom jako slicne cifre, ocekivao bi covek da sve prodje glatko, ali ne u ogromnoj vecini slucajeva je nastao problem

u zemunu u jednom stanu gde sam ziveo dve-tri godine se vukao jedan racun od prvog do poslednjeg dana. dogovor je bio da vlasnik plati prvi racun (zaboravio sam, ali recimo da stize 15og za protekli mesec), ali je bio i jedan zaostali racun koji se vukao ko zna koliko unazad. i on je valjda negde pred kraj tog prvog meseca platio jedan racun. ja nastavio da placam redovno mesec za mesec, ali se taj jedan racun konstantno provlacio kao neplacen. a vlasnik iz nekog razloga istripovao da je to moja obaveza, sto je najgore uopste nisam stekao utisak da mu je stalo da me zajebe, na kraju krajeva radilo se o nesto vise od 50e, ali eto nerersiv problem :D 

Link to comment
31 minutes ago, Friend said:

Ako je praksa da se poziv na broj ne menja na racunima onda bi trebalo da se uplatom izmiruje najstarije dugovanje bez obzira sta se u opisu navede sa leve strane uplatnice.

 

Placas na obicnoj uplatnici i u polju za svrhu uplate upise se za koji mesec i pravac posta/banka, tako fukcionise za struju provereno.  Za infostan ne znam kako funkcionisu racuni.

Link to comment

Svejedno se uplate knjiže na najstarije dugovanje prvo, ne gledaju oni šta im na izvodu piše jer im sistem automatski generiše poziv na broj za svaki račun ponaosob, a koji vi upisujete na uplatnici prilikom plaćanja. To (naznačenje meseca u polju svrha uplate) važi samo kao dokaz šta ste plaćali kad vas utuže pa odete na sud.

 

I da, nema zastarelosti po automatizmu ako se nju ne pozovete, na zastarelost ni sud ne pazi po službenoj dužnosti.

 

 

Link to comment

E da, uplate za infostan se procentualno raspodeljuju na sve stavke na računu. Dakle, ne možete da samoinicijativno umanjite račun za stavku koji nećete da plaćate jer smatrate da vam nije isporučena. Ako ste umanjili račun, umanjili ste sve stavke.

No, ako ipak to uradite, pišite jasnu napomenu šta uplaćujete na opštoj uplatnici jer se sećam  nekih stranaka koji su, nakon silnog cimanja, uspeli da se oslobode tužbi jer su čuvali te uplatnice pa na sudu dokazali da su redovno plaćali ono što su, ispravno, smatrali da treba da plaćaju.

 

Inače, ne znam što su vam računi za Infostan nejasni, ja sam radio već barem godinu dana  kad su uveli ove nove, velike, i sve jasno piše na njima.

 

Doduše, treba pročitati. :dry:

 

A kome je mrsko da čita, tu su ljubazni službenici u radnim jedinicama uvek voljni da vam sve pažljivo objasne. 

 

Hm, možda je ipak bolje čitati. :D 

 

 

Link to comment

Jesam ja dobro razumeo, ako si promašio jedan mesec, recimo izgubio si uplatnicu, koji je recimo 110 dinara, dođe ti sledeći ti popuniš uplatnicu po ovom sledećem samo umesto 110 uplatiš 220 i to se sredi?


...shiit has hit the fan....

Link to comment

da.

 

 

dakle chuvanje uplata od postanka sveta je i dalje na snazi [emoji185]

 

edip. ne sredi se naravno za kamatu koju ti nakucaju u medjuvremenu. i ne obaveste te o tome, dok ne poraste dovoljno.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Epilog:

Ja njima:

Najebala se matere, šteta što nisu ni primetili 

Oni meni:

za dva neplaćena računa iz 2014, od ukupno 20hiljada din (koje su preusmerili kao za neki moj fantomski dug, a sve uplatnice plaćene imam) uzeli 20k kamate + 30k nekih kuraca

 Ukupno 72000

 

 

Na sav taj očaj odem na piće sa drugarom koji je advokat da nađe rupu u zakonu kako da ih preveslam, a dobijem "kako misliš da si ti u pravu kad nisi platila ta dva računa na vreme?":40_rage: Džaba sad nudi pozajmicu neću više da znam za njega :39_angry:

 

 

Edited by Sara
Link to comment

Pa je l' nešto rekao advokat o tome da ne bi trebalo da nove uplate knjiže na nove račune dok ide kamata na stare? To ne bi smelo, valjda. Da li se nešto promenilo na računima nakon tih neplaćenih kao npr. poziv na broj?

Link to comment

Čoveku to nije fah, nije bio od koristi

 

 

Cela konfuzija je nastala što su oni mene tužili, a da me nisu obavestili, a ja neznajući za tužbu pokupila sve neplaćene račune platila i mislila da sam mirna.... Kad ono cvrc

 

Moram da se uozbiljim, nema mi druge 

Link to comment
2 hours ago, Sara said:

 

Cela konfuzija je nastala što su oni mene tužili, a da me nisu obavestili,

 

2 hours ago, levi said:

pa na svakom računu piše koliki je dug iz prethodnog perioda

 

a tu je i https://sonupit.infostan.rs  :sleep:

 

 

Obavestili su te. Na računima piše koliko si u minusu.

 

Dalje, kad objave tužbu na oglasnoj tabli u sudu, ti se smatraš obaveštenom, jer ti treba da brineš o svojim računima.

 

Mene samo čudi što su te tužili zbog dva račuba iz 2014. Sledeće uplate  bi pokrile to (saldirale bi se, kako vole da kažu tetke na šalterima) te bi i sad bila u minusu samo dva računa.

 

Je l' se u medjuvremenu promenio nosilac zaduženja? Je l' formiran novi račun pa ta dva meseca ostala na starom?

Link to comment
7 hours ago, Bujodrag said:

 

Mene samo čudi što su te tužili zbog dva račuba iz 2014. Sledeće uplate  bi pokrile to (saldirale bi se, kako vole da kažu tetke na šalterima) te bi i sad bila u minusu samo dva računa.

 

Mislim da utuzena potrazivanja ne "saldiraju" i da ista rasknjize tek ukoliko je na uplatnici naznaceno da se placa dug za utuzene mesece. U suprotnom bi svakih par meseci dobijao novi predlog za izvrsenje za tekuce mesece koje si mislio da si platio. Drugo, kod utuzenih potrazivanja se prvo namiruju troskovi postupka, pa kamata, a tek onda glavni dug, pa su iz tog razloga ta potrazivanja po pravilu izdvojena od tekucih (neutuzenih) obaveza.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...