Jump to content
IGNORED

Rešenje o izvršenju


kexo

Recommended Posts

drugim rechima, gradjanin treba da se stara o rachunima i da periodichno ide da paja po sudovima da proverava da ga nisu za neshto okachili i posledichno i obavestili? meni je to super, ako smem da primetim.

sent from bubamoto

Link to comment
drugim rechima, gradjanin treba da se stara o rachunima i da periodichno ide da paja po sudovima da proverava da ga nisu za neshto okachili i posledichno i obavestili? meni je to super, ako smem da primetim.

sent from bubamoto


Ovo sa sudovima je izmišljeno jer ljudi se ne prijavljuju u mupu na svoje prave adrese ili odbijaju da uzmu poštu...

Ali, nije da nema zloupotreba toga... No postupak bi mrao ići tako da se traži adresa od mupa, pa se onda na tu adresu šalje rešenje, pa se, ako de ne uruči, tek onda šalje na tablu...

Drugi prpblem je što i JPovi svašta šalju na izvršanje, a po zakonu, njima se veruje...

I onda, ako se desi da građanin ne primi rešenje, propusti žalbeni rok, može ds je 100 puta u pravu, jbg, biće oglobljen...
Link to comment

evo zadnji put o tome, jer sta je tu je samo se dzaba trujem i necu vise.

 

Bujo, tuzili su oni mene za vise, tacnije za 10 meseci iz 2014.

nisam placala jedno godinu dana, takva je bila situacija, onda sam dosla do kinte i platila sve racune odjednom ne znajuci da su me oni u medjuvremenu tuzili

Niko me nije jurio i upozoravao da platim, ili ako i jeste to nije stizalo do mene, platila sam samoinicijativno. Nebitno sad.

Posto sam tada sve uplatnice platila mislila sam da sam OK, medjutim, prvi sledeci racun infostana stize na 0 din, i pokazuje da sam u pretplati preko cc 100.000

pomislila sam da su se nesto zajebali

sledeci isto, o din, samo sad pretplata npr 90.000

Tada odem u Danijelovu da vidim o cemu se radi i saznam na salteru da sam tuzena, da su te pare sa uplatnica  zavrsile na drugom racunu, a da ja trebam da odem na njihov salter u opstini Vozdovac, ako zelim da to sto sam platila preusmere na taj novi racun. Odem i preusmerim pare, sluzbenica na tom salteru mi kaze da je sad sve ok i da odnesem priznanicu izvrsitelju na uvid i da je to-to,  Odem kod izvrsitelja, objasnim kako sam platila pre nego sto su me okacili na zid u sudu, sto ionako ne bih videla :D njemu bas bilo drago, kaze `sve je u redu srce, posluzi se mojom kucom od cokolade`Ostalo kao da platim jos kamate i na tome se zavrsi - to je sve bilo 2014-15.

Prosle nedelje mi stize resenje da treba platim sve (10 racuna iz 2014) kao da nisam platila nista + kamate + troskovi

Ispostavi se da infostan nije `preknjizio` te moje uplate. To su sad preknjizili i kad su otpisali to sto sam ranije platila ispalo je da treba da im platim jos neku razliku (navodno moja uplata tada nije pokrila celo dugovanje, ta razlika je cc 20k) + kamatu koja je veca od osnovnog duga (sto je nonsens svoje vrste al`ajde) + sudske troskove + uslugu izvrsitelja = 72.000

 

eto.

tacka na slucaj.

upozoravam pucanstvo da se kao zena bez dinara u dzepu trenutno vodim kao ekstremno razdrazljiva. Moj narod su Klingonci. 

 

 

 

i da svi crknu i raspadnu se sto pre

 

 

p.s. bitkoeni ce promeniti sve ...ahahahahahh

 

 

 

Edited by Sara
Link to comment
  • 4 weeks later...

sad nabasah u Blicu na clanak koji se odnosi na moj slucaj tkz `sistem automatskog knjizenja uplata` ispada da je cela ta stvar totalno nezakonita ali se ipak masovno primenjuje i nikom nista. Nije mi jasno da ne postoji neka zajednicka gradjanska tuzba protiv Infostana ili postoji, a ja ne mogu da je lociram:/

 

Link to comment
3 hours ago, Sara said:

sad nabasah u Blicu na clanak koji se odnosi na moj slucaj tkz `sistem automatskog knjizenja uplata` ispada da je cela ta stvar totalno nezakonita ali se ipak masovno primenjuje i nikom nista. Nije mi jasno da ne postoji neka zajednicka gradjanska tuzba protiv Infostana ili postoji, a ja ne mogu da je lociram:/

 

Ne odnosi se na tvoj slucaj, jer si ti platila racune nakon podnosenja predloga za izvršenje, a u tom slučaju ti vise ne duguješ po računima, nego po rešenju o izvršenju i ne možes da biras kojim redom će se namiriti potraživanje, jer se po zakonu prvo namiruju troškovi, pa kamata, pa tek onda glavni dug.

Link to comment

mislim da je redosled sledeci, prvo sam platila ali su oni preusmerili na nesto drugo, pa sam otkrila da su me tuzili, a sve to je bilo 2015, a izvrsenje je kraj 2017

meni je sve to ogromna konfuzija

Link to comment

Proglasio to ustavni sud neustavnim nedavno. To je bila tzv. tužba za kolektivnu zaštitu interesa potrošača po ZZP, ali su iz nekog razloga oni to ocenili ustavno neprihvatljivim. Sad se takav postupak vodi kao upravni pred ministarstvom trgovine, što je nebuloza par ekselans.

To im je jedna od nekoliko glupljih i štetnih odluka iz prošlog saziva.

Link to comment
10 hours ago, Tribun_Populi said:

Proglasio to ustavni sud neustavnim nedavno. To je bila tzv. tužba za kolektivnu zaštitu interesa potrošača po ZZP, ali su iz nekog razloga oni to ocenili ustavno neprihvatljivim. Sad se takav postupak vodi kao upravni pred ministarstvom trgovine, što je nebuloza par ekselans.

To im je jedna od nekoliko glupljih i štetnih odluka iz prošlog saziva.

Moram da se ne složim sa tobom po ovom pitanju. Kolektivna zaštita potrošača je veoma kompleksna materija, koja zahteva poznavanje i analizu veoma složenih ekonomskih parametara, i u mnogim segmentima je veoma slična materiji zaštite konkurencije. To nije prosta priča o tome da li je roba koju si kupio saobrazna ili nije, i da li je pojedinačni trgovac postupao u skladu sa svojim obavezama,  već prilično složena ekonomska analiza da li postupanje kompanija ili pojedinih grana industrije narušava prava čitavih društvenih grupa. Po mom skromnom mišljenju (potkrepljenim praktičnim iskustvom koje imam) redovni sudovi u Srbiji su apsolutno nekompetentni da se bave ovom oblašću, kao i barem 95% sudskih veštaka koje bi ti sudovi mogli odrediti da se bave takvim analizama. Ono oko čega bismo se mogli složiti je to da nadležnost Ministarstva trgovine verovatno nije najsrećnije rešenje, i da bi za to trebalo ili formirati posebnu agenciju ili proširiti nadležnost Komisije za zaštitu konkurencije, čija je oblast delovanja veoma slična i lako bi se mogla proširiti i na ovo, a da bi se zakonitost takvih odluka mogla proveravati u upravnim sporovima.

Edited by Ayatollah
Link to comment
49 minutes ago, Ayatollah said:

Moram da se ne složim sa tobom po ovom pitanju. Kolektivna zaštita potrošača je veoma kompleksna materija, koja zahteva poznavanje i analizu veoma složenih ekonomskih parametara, i u mnogim segmentima je veoma slična materiji zaštite konkurencije. To nije prosta priča o tome da li je roba koju si kupio saobrazna ili nije, i da li je pojedinačni trgovac postupao u skladu sa svojim obavezama,  već prilično složena ekonomska analiza da li postupanje kompanija ili pojedinih grana industrije narušava prava čitavih društvenih grupa. Po mom skromnom mišljenju (potkrepljenim praktičnim iskustvom koje imam) redovni sudovi u Srbiji su apsolutno nekompetentni da se bave ovom oblašću, kao i barem 95% sudskih veštaka koje bi ti sudovi mogli odrediti da se bave takvim analizama. Ono oko čega bismo se mogli složiti je to da nadležnost Ministarstva trgovine verovatno nije najsrećnije rešenje, i da bi za to trebalo ili formirati posebnu agenciju ili proširiti nadležnost Komisije za zaštitu konkurencije, čija je oblast delovanja veoma slična i lako bi se mogla proširiti i na ovo, a da bi se zakonitost takvih odluka mogla proveravati u upravnim sporovima.

 

Znaš kako, imalo bi smisla da to bude upravni postupak i da se vodi pred organima uprave da kod nas, kao u nekim evropskim zemljama, postoji nezavisno telo koje je nadležno za zaštitu konkurencije i zaštitu potrošača, pošto su te dve oblasti veoma povezane (naravno da monopoli utiču na potrošačke interese). Međutim, kako to nije slučaj i pošto je kod nas nezavisno telo (Komisija za zaštitu konkurencije) nadležno jedino za suzbijanje monopola, onda nema smisla. Dodatno nema smisla ako se uzme u obzir da individualnu zaštitu prava i interesa potrošača vrše redovni sudovi u parnici, nadležnost organa uprave (tržišne inspekcije) prestaje čim trgovac odgovori na reklamaciju potrošaču u zakonskom roku (8 dana), pa kako god odgovorio, pozitivno ili negativno. I onda imaš paradoks da ako ti komunalno preduzeće odbije reklamaciju ti moraš da tužiš u parnici, dok ako se slučaj ponavlja kod vas deset i više postupak se vodi pred ministarstvom trgovine. Dodatni paradoks je što su odluke u tom postupku kolektivne zaštite interesa potrošača pred ministarstvom konačne u upravnom postupku, pa se kao drugostepeni organ javlja Upravni sud, koji je pa tek nekompetentan da se bavi ičim što izlazi izvan okvira procesnih pravila ZUP-a.

 

Po meni, time (potrošačkim pravom en general) bi trebalo da se bave privredni sudovi, ali u nedostatku toga mnogo je bolje da se njime bave i redovni sudovi (sa veštacima) nego organi uprave, pogotovo uzevši u obzir da je ta materija u osnovi obligaciono-pravne prirode koja je sama po sebi teška i sa kojom se organi uprave inače ne susreću.

Link to comment
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...