Jump to content
IGNORED

NFL 2017


Zverilla

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nesh

    136

  • Frank Pembleton

    120

  • teacher

    107

  • freakns

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ide u free agency gdje će da mlatne bezobraznu lovu, vrlo vjerovatno će da zabode najbolji ugovor ikad, mada realno ne zaslužuje toliko, ali eto sad po prvi put nakon srednje može da bira gdje će jer nakon faksa nije on birao već je biran na draftu

Link to comment

A nakon što je odradio ugovor za koji je biran na draftu popio je dva taga, jedan za drugim. Dok mi obični smrtnici ovde i možemo filozofirati na temu moralnosti koncepta franšiznog taga. činjenica da je u te dve godine koje je igrao pod dva uzastopna taga zarađivao lovu koja je TOP5 u ligi nikako ga ne može napraviti žrtvom u celoj toj priči. Otuda i moja cinična reakcija na ovaj njegov tviter post iz koga neko neupućen može zaključiti da je upravo zbacio robovske lance i da je konačno slobodan čovek.

Edited by Jean-Luc Picard
pravopis
Link to comment

Cousins bi zaradio isti novac (možda čak i koji milion više) u 2016 i 2017 i da je pre 2 godine potpisao longterm ugovor, jer kako koji top15 QB potpisuje ugovor tako postaje i najplaćeniji igrač lige. A te 2 sezone je igrao za tim koji ga želi a u stvari ga ne želi, a uvek je tu i strah od povrede. QB nije najrizičnija pozicija, ali svakom može da se desi Bridgewater, Bradford ili RG3

Tag je sranje generalno, ali uzastopni tagovi su ogroman poraz unije igrača i onog ko je na to pristao treba obesiti na Terazijama. Pogledaj samo šta su sa tagovima uradili npr Henry Meltonu. Ili Anthony Spenceru. Ljudi su pukli gomilu novca zbog taga. Spencer baš zbog uzastopnog, iirc.

LeVeon Bell je budala što je potpisao tag. Trebao je kao Norman da odbije to, pa i po cenu rizika da presedi godinu ako treba.

 

Link to comment

Jebemliga...sve je pitanje perspektive. Iz moje perspektive 14 miliona dolara garantovano  koje će Bel dobiti da radi posao koji voli su primamljivija varijanta od sto miliona ničega takođe garantovano koje će dobiti ako ne potpiše tag i sedi kod kuće na kauču. A uvek postoji i varijanta da ode na bauštelu da istovara cement ili u McDonalds da pravi hamburgere za par stotina dolara dnevno, ako je taj tag toliko loša stvar. Pri tom ne smeš zaboraviti da je taj isti Bel mogao imati odličan višegodišnji ugovor još prošle godine, ali mu zinulo dupe za više. 

Druga , ne manje važna stvar kad razgovaramo o nepotpisivanju taga je ta da je franšizni tag sada deo pravila i propisa unutar NFL-a i da je svaki igrač koji ulazi u NFL svestan da postoji mogućnost da ga to u nekom trenutku dokači. Mala ali postoji. Od  1696 igrača koji su bili na aktivnim rosterima ( nemam podatak o broju igrača kojima ističe ugovor on je za ovu priču značajniji, ali ajd da bude negde oko 400 ) krajem prošle sezone ove godine tagovana su samo petorica. Igrač ulaskom u NFL pristaje na pravila i propise koji važe unutar NFL-a i između ostalih i na mogućnost da bude tagovan. E jebiga, kad ti se zalomi da te taguje stav "e neću ja sad to, nije pošteno"  meni lično deluje malo trulo. Što si ulazio u kolo ako ti se neki pokreti tu ne dopadaju.

 

Ja se slažem da je PA loše to hendlovala. Umesto da se bore za ukidanje taga i TNF-a oni su tu izgurali neke stvari tipa. "U tom periodu trener ne sme da razgovara sa igračem" "U tom periodu se sme trenirati bez padova "U tom periodu ne sme biti kontakta" "ove timske aktivnosti su opcione, igrač ne mora da im prisustvuje"  i slične stvari...ali nemojmo  praviti sad mučenike tamo gde ih nema.

 

Uostalom, ide za par godina novi CBA pa ćemo videti šta će uspeti PA da izgura u pregovorima.

Link to comment

Pa nije to baš tako kao što ti predstavljaš :) NFL propisi predviđaju situaciju i da igrač ne želi da potpiše tag. Što je i logično. Ne možeš nekog naterati da potpiše nešto što ne želi da potpiše. Postoje i propisi šta se dešava ako igrač ne želi da igra pod već postojećim ugovorom, a kamoli ovo.

a Bell ima mnogo miliona razloga da ne potpiše tag i baš sam iznenađen što je on na to pristao.

 

Link to comment

:D

Ja još kontam da si nešto pročitao, video, čuo  pa prihvatam zdravo za gotovo. 

 

Elem. Majkl Benet promenio jato.Poslalli ga Seahawksi  u Eaglese. 

Link to comment

Video sam samo juče vest da će ga tagovati, pisalo da je on to tvitovao pa sam verovatno odmah to umemorisao kao gotovu stvar iako mi je bilo jako čudno da on na to pristane.

 

14 miliona jeste velik novac ako se posmatra iz te perspektive da može i da istovara cement. Ali ako se posmatra iz perspektive da je Bell igrač koji ima 130 yarda iz skrimidža prosečno po tekmi i sa tim brojkama vodi ligu (all time...iza njega su Eric Dickerson, Tomlinson, Berry Sanders, Jim Brown, Walter Payton, Terrell Davis i ostali hall of fameri ), onda 14 miliona i nije baš pošten deal. On ima 26 godina i imaće još samo 1 priliku da potpiše longterm ugovor. Ako to uradi ove ili sledeće sezone onda će taj ugovor biti npr 6y/90M$ ili tako nešto dostojno njegovog talenta i njegove produkcije na terenu. A ako sad uzme 14 miliona od taga i povredi se, tih 14 miliona će mu biti poslednja ozbiljnija lova koju će videti u životu i penzionisaće se kao neko ko je zaradio manje novca od 1 CJ Spillera i sličnih igrača. On uopšte ne mora sebi to da radi. Ako ga Steelersi neće sada dugoročno potpisati onda mu je pametnije da sedi kući godinu dana i sledeće godine potpiše negde ozbiljan ugovor sa kojim ima sigurnost.

 

 

Link to comment

Mozda,ali Bell ima iza sebe lepu kolicinu sranja koja je pravio,kao i blago receno bahatog ponasanja,kao na primer dolazak na tekmu sa Jaguarima,gde si trebao da dodjes 2 sata pre pocetka utakmice,on dosao 5 minuta pre

 

Najskulplji RB je trenutno Frimen iz Atlante,8 miliona po sezoni,ovaj cce dobiti skoro duplo

 

Ne zaboraviti i to da lik igra iza najbolje OL u NFL-u,sa tri pro bowl igraca i da tim ima najjaci kor WR u ligi,koji mnogo olaksava stvari

Edited by Bogotac
Link to comment

Da im smetaju sranja oni ga ne bi ni tagovali. Kad je Santonio Holmes pravio sranja oni su ga poslali u Jetse za 5th-6th round pick i reše se muke. Mogu tako i sa Bellom, ako je problem.

U ugovor se stave klauzule da u slučaju suspenzije ili nečeg sličnog dešava se to i to. Mogu da se poništavaju i garantovane isplate ako zatreba.

Fora je da Steelersi znaju da u njemu imaju igračinu koji pravi razliku, znaju i da su nategnuti sa capom i zbog toga žele da im on igra na te 1 year tagove dok ne vide šta će biti sa Big Benom i ostalima.

Bell je u poslednjih 10 godina posle Petersona najbolji RB lige. Davonta Freeman, DeMarco Murray, Lamar Miller i slični ne mogu ni da prismrde tom nivou.

Gurley, Zeke, Fournette i taj talas novih mladih bekova će imati priliku da ih dostignu (Bella, Petersona malo teže) po kvalitetu, pa da i oni zabodu te Peterson/Chris Johnson/Lynch ugovore koji su bili 13-14+ miliona po sezoni. Ali o tome kad za to dođe vreme, ali daj sad da se Bell naplati kad je već to zaslužio.

Revis je, kada je potpisivao ugovor sa Tampom, bio 5-6 miliona po sezoni više plaćen od prvog sledećeg cornerbacka. Kada odskačeš kvalitetom onda ti diktiraš uslove, a ko ne želi da plaća runningbacka kao što je Bell eno mu Gio Bernard 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...