Jump to content
IGNORED

Kaubojstina


Viloticka

Recommended Posts

Pa, ne znam tacno, zavisi od banke do banke. Ali, trebalo bi da se radi o desetinkama procenta. Naravno, treba uzeti u obzir i preracunavanje kursa iz RSD u AUD ili vec iz EUR u AUD.
Hvala. Korisna informacija, mada mi se jedino ne dopada sto bih u tom slucaju cek morao poslati postom. Videcu sta mi se vise isplati i uracunati cenu FEDEX-a za posiljku.Veliki pozdrav :)
Link to comment
Od tih dvadeset, ja sam se igrao sa Rajfom, čekao kesh radi kupovine nekretnine (garaža), to je potralao nedelju dana, zatim izjava u banci, od koga/zbog čega/zašto/kako, ja naivno napisah "kupovina nekretnine", a onda vrla službenica mi zatraži da donesem overen ugovor o kupoprodaji, itd...pa sam budući da joj je primerak moje izjave još bio u ruci, zamolio da pogledam još jednom isti, nakon čega sam ga rastrgao na komade, a na drugom kao razlog primanja novca napisao "provod i opijanje".Niko mi nije tražio ništa više...
Ako sam dobro razumeo stigla je ino doznaka i banka je tražila izjavu o osnovu po kom je stigao priliv(poklon, po fakturi ili šta već). Koliko mi je poznato takva izjava se uzima samo ako je priliv stigao od stranog pravnog lica domaćem fizičkom licu bez obzira na iznos. Ostaje mi nejasno traženje kupoprodajnog ugovora jer nikog pa ni banku ne interesuje na šta će se sredstva trošiti. Bitno je samo poreklo novca. NBS je naročito alergična na loro/nostro doznake po osnovu marketinških usluga, analize tržišta i šta ti ja znam i tu svoju alergiju kontrolama prenosi i na poslovne banke tako da se kod tih osnova plaćanja/naplate traži i ugovor dveju strana. A to je sve opet zbog Zakona o sprečavanju pranja novca (prijavljuje se svaka gotovinska transakcija veća od 15.000 jura) i sumnjivih transakcija.@noskichjavi ako ti prođe negde to sa čekom-ako sam dobro razumeo ti obezbediš depozit a banka izdaje ček i šalje ga na realizaciju, ne ti.
Link to comment
@noskichjavi ako ti prođe negde to sa čekom-ako sam dobro razumeo ti obezbediš depozit a banka izdaje ček i šalje ga na realizaciju, ne ti.
Javicu, ali to se nece desiti pre sredine marta. Jako mi je vazno da taj cek sto pre stigne do univerziteta zbog dobijanja vize (australijska ambasada u Beogradu ume da bude spora), pa ako se opredelim za cek kao sredstvo placanja ponudicu banci da platim troskove brzog slanja.Hvala, pozdrav.
Link to comment
  • 2 months later...
Javicu, ali to se nece desiti pre sredine marta. Jako mi je vazno da taj cek sto pre stigne do univerziteta zbog dobijanja vize (australijska ambasada u Beogradu ume da bude spora), pa ako se opredelim za cek kao sredstvo placanja ponudicu banci da platim troskove brzog slanja.Hvala, pozdrav.
Evo doslo vreme da javim, raspitivao sam se u nekoliko banki i odgovor je nazalost uvek isti - NIJEDNA banka u Srbiji ne izdaje sertifikovane cekove sa deviznim pokricem za placanja u inostranstvu angry.gif . Jedino sto daju su putni cekovi, ali to meni ne radi. Nista, jedini preostali nacin da platim skolarinu je preko VISA internet kartice, samo cu se raspitati koja banka uzima najmanju proviziju. U svakom slucaju hvala za savete.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Evo doslo vreme da javim, raspitivao sam se u nekoliko banki i odgovor je nazalost uvek isti - NIJEDNA banka u Srbiji ne izdaje sertifikovane cekove sa deviznim pokricem za placanja u inostranstvu angry.gif . Jedino sto daju su putni cekovi, ali to meni ne radi. Nista, jedini preostali nacin da platim skolarinu je preko VISA internet kartice, samo cu se raspitati koja banka uzima najmanju proviziju. U svakom slucaju hvala za savete.
Evo da javim onima koje to mozda zanima, odradio sam uplatu skolarine za uni u Australiji preko VISA Virtuon kartice Rajfhajzen banke. Morate podneti pismeni zahtev ako placate ovom karticom iznos iznad 4000 eura, on se odobrava istog dana, a provizija sa ukljucenim posredovanjem Deutche banke je bila 1,2%. Mozda nekome bude korisno...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...