Jump to content
IGNORED

Kaubojstina


Viloticka

Recommended Posts

Suma: negde izmedju 5 i 50 'iljada eura :P Racun: privatan racunBanka: Privredna Banka BgdPetak: pare stigle (potvrdjeno u banci). - Da dolazimo za pare?- Ne morate, bolje u ponedeljak. Danas su tek stigle.(cuj, Danas su tek stigle. I neces valjda da ih vec uzmes? Jel to znaci to da su "tek danas stigle"??).Ponedeljak:"Necemo moci da vam isplatimo, nemamo para"Utorak:- Trebace nam izjava.- Kakva izjava, nama trebaju pare.- E, pa ne moze samo tako. Treba nam izjava ko je Djoka? (posiljalac)? I Sta je Djoka Peri? (Pera je primalac) Za sta Peri trebaju pare? Odakle Djoki ove pare? Mozda, uz izjavu, dobijete pare sledece nedelje.Sreda:- Trebace nam izjava.- Napisali smo je juce.- Cekaj da vidim... Tu je izjava. Danas cemo da razmotrimo slucaj, nazovite sutra.Cetvrtak:- Sve je spremno za isplatu, pare su tu, izjava je tu, samo... Necemo moci danas.- Zasto?- Guzva je. (*majke mi mile ovo su rekli*)- Ne zanima me guzva, ocu pare- Ma sta ima da se maltretirate i cekate ovde, samo vi kuvajte rucak... Dodjite sutra rano ujutru i isplaticemo vam pare.- Kakav rucak da li ste vi ljudi normalni hocu svoje pare. Ja sad dolazim i ako mi ne isplatite sta mi je stiglo zvacu medije.(u banci naravno NIJE bila guzva).Isplatise ih u cetvrtak, konacno. Kaubojstina.

Link to comment

nije to nista....pera(primalac/posiljalac) je sa njegovog racuna u inostranstvu slao na perin racun u srbiji...jednu povecu sumu...sa privatnog racuna u Chase na biznis/devizni racun u Hypo Alpe Adria ....2 nedelje je trajala frka, doslo je do toga sam poludeo i zvao call centar i sve ih oblatio....te sad ce, pa u novom sadu su, pa treba da prodju kroz knjige, pa da legnu, pa da ustanu....strasno...na kraju kad su stigle pare nisu imali toliko dolara u filijali koliko je trebalo da mi bude isplaceno, pa mi nudili opciju da mi isplate sumu u tri valute, svajcarci+ jevreji(evri) + dolari....ja reko, ste vi normalni?jos 2 dana sam cekao...tek da vidis kako je da posaljes kesh...

Link to comment

ja sam čekala da legnu metar dana u komercijalnoj banci al mi nikakve izjave nisu trebale, samo taj ino ček, koji mi je stigo poštom, lična karta naravno i potpisej al metar danapa šta da mi je ne daj bože bilo hića za lečenje ne daj božeprovizija onako, može i manje jebo im familiju lopovsku

Link to comment

Topik je trebalo nazvati kako je poslati pare u PBB, a ne u Srbiju. žalim svakog ko ima posla sa PBB, ja im ne bi prag prekoračio ni za džak krompira. U Srbiji ima barem 20 banaka u kojoj se nijedna od navedenih stvari ne bi desila.Ovo u Hipu ne znam zašto je trajalo 2 nedelje, ali morate imati u vidu da je ovo evro zona i da nijedna banka ne drži u kešu hlijade dolara,funti, whatever tek tako. Praksa je da se najavite barem 1 radni dan ranije da bi se obezbedila sredstva za isplatu.Inkaso čeka (provera pokrića) se čeka 30ak dana i tako trenutno stoje stvari. Protećiće još vode pre nego što ćemo moći kao u filmovima da galantno ispišemo ček na bilo koju sumu a druga strana ga sa osmehom prihvati.LM, doznake sasvim lepo funkcionišu, nisu ni skupe samo birajte banku.

Link to comment
Topik je trebalo nazvati kako je poslati pare u PBB, a ne u Srbiju. žalim svakog ko ima posla sa PBB, ja im ne bi prag prekoračio ni za džak krompira. U Srbiji ima barem 20 banaka u kojoj se nijedna od navedenih stvari ne bi desila.Ovo u Hipu ne znam zašto je trajalo 2 nedelje, ali morate imati u vidu da je ovo evro zona i da nijedna banka ne drži u kešu hlijade dolara,funti, whatever tek tako. Praksa je da se najavite barem 1 radni dan ranije da bi se obezbedila sredstva za isplatu.Inkaso čeka (provera pokrića) se čeka 30ak dana i tako trenutno stoje stvari. Protećiće još vode pre nego što ćemo moći kao u filmovima da galantno ispišemo ček na bilo koju sumu a druga strana ga sa osmehom prihvati.LM, doznake sasvim lepo funkcionišu, nisu ni skupe samo birajte banku.
Da iz Nemacke posaljes cek u Australiju, trebace minimum 2 nedelje da "legne". Banke otvoreno kazu 30 dana. Pare se ne isplacuju dok lova iz strane banke fizicki ne sedne na racun.Probaj da podignes bilo koje (preplacene) pare sa sopstvenog kredita za stan i trebace 5 radnih dana.Vlasti se informisu o svakoj transakciji od preko 5000A$, cak i ako neko nekome proda polovna kola.Za znacajne iznose, svaka banka ce traziti da se navede svrha doznake i veza izmedju posiljaoca i primaoca.Ja sam slao pare preko Interneta i stizale su za 2 dana (Postanska Stedionica), finu su proviziju uzimali, sigurno 15%. Edited by Yoyogi
Link to comment
PETNAEST POSTO??
Ne mogu da proverim - uvek je bilo nesto netacno, 4 godine svakog meseca nesto manje para (15-20%) nego sto sam slao.Mozda je primalac hteo Eure a ne dinare, meni to nije bilo bitno.Da bas sad insistiram sta je bilo, slaba vajda, otac (primalac doznake) je juna 2006. otisao u vecna lovista.
Link to comment

Neverovatna su ova proseravanja. Kao što reče Hartmann, i još poneko, ljudi kukaju i pljuju i ono što treba i ono što ne treba.Nijedna banka u svetu ne drži za isplatu 50.000 evra tako, pa kad ti navratiš, oni pljus, izvolite. U Italiji, sve preko 3.000 evra mora da se najavi najmanje za sutra, a 50.000 za nešto više dana. Ako primaš novac u iznosu većem od 10.000 evra, sa privatnih računa iz inostranstva na privatni račun, takodje moraš da daš izjavu ko je taj od koga primaš i zašto(zakoni protiv pranja novca). Za ček, naročito iz inostranstva, provera stanja zahteva 30 dana. U Italiji, kad položiš ček druge italijanske banke na tvoj žiro račun, pare "legnu", tj. dostupne su ti za trošenje tek nakon najmanje 9 dana. Ako je ček od drugog fizičkog lica, onda bog te pita.Mislim, očigledno je da je Australija savršena, tako da je ostali deo sveta govno. Ali, što je mnogo, mnogo je.Sve uplate koje sam ja slao u Srbiju, recimo u Komercijalnu banku, stižu drugi dan. I sve su isplaćene sledeći dan nakon najave, uz neku mizernu proviziju od recimo 0,2 posto. Po izboru, u evrima ili dinarima, šta hoćeš. Dok je meni recimo italijanska banka naplatila 10 evra na transakciju.

Link to comment
Nijedna banka u svetu ne drži za isplatu 50.000 evra tako, pa kad ti navratiš, oni pljus, izvolite. U Italiji, sve preko 3.000 evra mora da se najavi najmanje za sutra, a 50.000 za nešto više dana. Ako primaš novac u iznosu većem od 10.000 evra, sa privatnih računa iz inostranstva na privatni račun, takodje moraš da daš izjavu ko je taj od koga primaš i zašto(zakoni protiv pranja novca). Za ček, naročito iz inostranstva, provera stanja zahteva 30 dana. U Italiji, kad položiš ček druge italijanske banke na tvoj žiro račun, pare "legnu", tj. dostupne su ti za trošenje tek nakon najmanje 9 dana. Ako je ček od drugog fizičkog lica, onda bog te pita.Mislim, očigledno je da je Australija savršena, tako da je ostali deo sveta govno. Ali, što je mnogo, mnogo je.Sve uplate koje sam ja slao u Srbiju, recimo u Komercijalnu banku, stižu drugi dan. I sve su isplaćene sledeći dan nakon najave, uz neku mizernu proviziju od recimo 0,2 posto. Po izboru, u evrima ili dinarima, šta hoćeš. Dok je meni recimo italijanska banka naplatila 10 evra na transakciju.
Zbog cega si ovu glupost rekao, u inace, dobrom postu koji kao da shvata mehanizam:Neznanje?Mislim, očigledno je da je Australija savršena, tako da je ostali deo sveta govno. Ali, što je mnogo, mnogo jeItalijansko bankarstvo je tamo gde je Australija bila 1970-te. Ili Juzna Afrika 1960-te. Edited by Yoyogi
Link to comment
Zbog cega si ovu glupost rekao, u inace, dobrom postu koji kao da shvata mehanizam:Neznanje?Mislim, očigledno je da je Australija savršena, tako da je ostali deo sveta govno. Ali, što je mnogo, mnogo jeItalijansko bankarstvo je tamo gde je Australija bila 1970-te. Ili Juzna Afrika 1960-te.
Ma ne, ta rečenica koju si boldovao, je nešto interno izmedju mene i Vilotićke.Italijansko bankarstvo je lošije nego u ostalom delu EU, ali i u drugim zemljama EU nije tako jednostavno raspolagati kešom i novcem uopšte kako bi neki hteli da prikažu. Hoću reći, ograničenja postoje svuda.U Srbiji su veća nego drugde, naročito u segmentu slanja novca iz Srbije drugde, ali nije tako tragično kako bi neki uvek i u svemu hteli da prikažu.
Link to comment
Italijansko bankarstvo je lošije nego u ostalom delu EU, ali i u drugim zemljama EU nije tako jednostavno raspolagati kešom i novcem uopšte kako bi neki hteli da prikažu. Hoću reći, ograničenja postoje svuda.
Ogranicenja postoje svuda, ali bezobrazluk samo u pojedinim banana drzavama.
Ako primaš novac u iznosu većem od 10.000 evra, sa privatnih računa iz inostranstva na privatni račun, takodje moraš da daš izjavu ko je taj od koga primaš i zašto(zakoni protiv pranja novca). Za ček, naročito iz inostranstva, provera stanja zahteva 30 dana.
Ako saljes telegrafski onda valjda ide malo brze, a?To kao prvo a kao drugo - jes, sitna boranija se kontrolise i istresa iz gaca, a veliki igraci na kojima bi te propise i trebalo siljiti prolaze ko voda kroz resheto. Ako nisi primetio ni jedan odgovor sluzbenika banke nije bio "po zakonu moramo da izvrsimo proveru" niti "pare necete dobiti jos 5/15/50 dana" nego "sedite kuvajte rucak" ili "sta ces ovde, i tako nam je guzva". ALOOO???E, to u Australiji dragi moj ne bi moglo da se desi. :P
Link to comment
Ma ne, ta rečenica koju si boldovao, je nešto interno izmedju mene i Vilotićke.Italijansko bankarstvo je lošije nego u ostalom delu EU, ali i u drugim zemljama EU nije tako jednostavno raspolagati kešom i novcem uopšte kako bi neki hteli da prikažu. Hoću reći, ograničenja postoje svuda.U Srbiji su veća nego drugde, naročito u segmentu slanja novca iz Srbije drugde, ali nije tako tragično kako bi neki uvek i u svemu hteli da prikažu.
Nisam znao.Osim provizije koju uzimaju (a nikad nisam bio siguran kolika je), nisam imao nekih primedbi na Bg bankarstvo. Cak sam bio iznenadjen da su uopste u Internet sistemima sa drugim bankama.Slanje preko Interneta je u stvari telegrafsko slanje, samo sto licno kucas telegrafski nalog. Edited by Yoyogi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...