Jump to content
IGNORED

Slovenija nasa dezela.


Moća

Recommended Posts

Hvala svima na savetima. Još dva pitanja i neću više, majke mi:

 

1. Da li mi treba dečije sedište za klinca od 8,5 godina krou Sloveniju, ili mi je dovoljno buster sedište? Za Hrvatsku mi je jasno da je buster dovoljan.

2. Da li mi treba međunarodna vozačka dozvola kroz Hrvastku i Sloveniju? Pretpostavljam da ne, tako i piše svuda gde sam čitao, ali nije naodmet proveriti još jednom.

 

@Cash Ne znam još uvek da li ćemo dolaziti do Ljubljane. Razmišljamo o tome, ali se nismo još odlučili, i možda i nećemo dok ne budem bio siguran da li ću ići do Črnomlja ili neću (čekam odgovor od rođaka koji žive tamo). Ako budem išao, onda pretpostavljam da ćemo ostale dane ostati u Laškom, ako ne, onda ćemo verovatno do Ljubljane. Javiću se u svakom slučaju.

Link to comment
29 minutes ago, Ayatollah said:

Hvala svima na savetima. Još dva pitanja i neću više, majke mi:

 

1. Da li mi treba dečije sedište za klinca od 8,5 godina krou Sloveniju, ili mi je dovoljno buster sedište? Za Hrvatsku mi je jasno da je buster dovoljan.

2. Da li mi treba međunarodna vozačka dozvola kroz Hrvastku i Sloveniju? Pretpostavljam da ne, tako i piše svuda gde sam čitao, ali nije naodmet proveriti još jednom.

 

@Cash Ne znam još uvek da li ćemo dolaziti do Ljubljane. Razmišljamo o tome, ali se nismo još odlučili, i možda i nećemo dok ne budem bio siguran da li ću ići do Črnomlja ili neću (čekam odgovor od rođaka koji žive tamo). Ako budem išao, onda pretpostavljam da ćemo ostale dane ostati u Laškom, ako ne, onda ćemo verovatno do Ljubljane. Javiću se u svakom slučaju.

1. Ja vozim ćeru, 9 godina, bezikakvih dodataka, još odavno... Doduše, ona je sa 9 godina imala 150+, pa sma mogao da je pokazujem uvek kao satriju, zlu netrebalo... ALi, iskreno, nikadnisam, do sad naleteo na policiju bilo gde u SLO, ITA, AUT, a idem u tom pravcu bar 5-6 pota godišnje, što priatno, što poslom...

 

2. ne treba...

 

 

Link to comment

Što se SLO vinjeta tiče, mogu da se kupe na benzinskim pumpama u Hrvatskoj, na autoputu (INA pumpe). Ima ih na svim većim pumpama, na poznatim odmaralištima (Spačva, Marsonija, Ježevo, Križ...)

Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Ezekijel said:

Dobre su Terme Laško, bio sam u tjednu prije Nove godine. Jedini problem - gužva. Od 4 do 8 ko da si u Šangaju. 

Videćemo sada kako je, ipak je i sredina nedelje i sredina februara. U nedelji pred Novu godinu je i za očekivati da bude gužva, zbog katoličkog Božića i spajanja sa Novom godinom. 

Link to comment
Ayatolah kakvi su prvi utisci
Dosta dobri, što se tiče hotela i bazena. Takođe, i put je dosta brzo prošao, brže nego što sam očekivao, malo je samo bila izazovnija vožnja od Krškog. Mesto još nismo videli, jer smo došli kasno sinoć, ići ćemo sada malo da obiđemo okolinu. Javljam se kasnije sa detaljnijim izveštajem. Pozdrav.

6d6824a93dedf1645e88b09fc28a5ce2.jpg

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Link to comment
  • 8 months later...
On 12.11.2018. at 7:28, Ros said:

gde se moze nesto dobro pojesti u celju?

idem danas na nedelju dana poslovno pa da ove moje nemce dobro nahranim :D

Imaš tri dobra mesta: Gostilna Francl, Stari Pisker-za mesne stvari i Gostilna Oštirka.

Link to comment
33 minutes ago, Tresko said:

Imaš tri dobra mesta: Gostilna Francl, Stari Pisker-za mesne stvari i Gostilna Oštirka.

starog piskera sam sinoc obavio :)

onda cemo dalje sa franclom i ostirkom.

 

fala, ziv bio :)

 

inace, sinoc oko 19h celje mrtav grad. nigde nikog

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

starog piskera sam sinoc obavio :)

onda cemo dalje sa franclom i ostirkom.

 

fala, ziv bio :)

 

inace, sinoc oko 19h celje mrtav grad. nigde nikog

:DEh, pa Celje je baš provincija. Posle 8-9 je pustinja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...