Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kao što rekoh....

 

Kao sto ja rekoh prekjuce. Kad se pojavila informacija da je Jones imao 10K mesecno, nikome od vas to nije bilo nimalo zanimljivo. Ali cim se samo pomene neko novo pojacanje odmah cete da se stvorite na topicu. I bi tako... A jos si bezobrazan, Copa ubudjujes da je rekao sta nije, meni govoris da odjebem... sam proceni sta zasluzujes da ti se kaze. Slobodno pusti masti na volju.

Link to comment

Još nigde nema da se uze dres. A plašim se da će UA da zapali na kraju sezone. Nakon 100 god imamo vrh dres i corak. Serem ti se u marketing kluba.

 

Voleo bih videti zagija u najlepšim bojama

Link to comment

Ne pratim sport. Partizan i Zvezda su mi isto. U reprezentaciji znam imena onih najstarijih, a nekad ni njihova. Znam samo da su najbolji fudbaleri u Ligi šampiona, da najbolji košarkši igraju u NBA i da FK Voždovac ima teren na krovu tržnog centra koji je sto metara od mog stana. Ne znam što sam toliko van sporta. Valjda nemam takmičarski duh, šta li.


Pre mesec dana, dobijem poruku u inboks. Nepoznato ime. Čovek kaže da je došao do mog profila tako što mu ga je sestra preporučila. Poslednja dva sata čita moje priče i preslušava muziku koja ih prati. Kaže da mu dočaravam Beograd u kome je proveo ceo život a u kome nije sada. I zahvaljuje mi se na tome. Uredno se zahvalim i odem na njegov profil. Vidim da je momak košarkaš i da nema mnogo muzike na njegovom zidu, što znači da nisam preterano skrolovao. Pomislim kako je simpatično da neko kome je život sport pusti neku Yo La Tengo pesmu.



Par dana kasnije, zakačim u vestima da danas u NBA debituje nekoliko naših košarkaša. Daljinski je nekad teško dohvatiti iz ležećeg položaja. I dok sam se spremao da pođem ka daljinskom, čujem imena tih naših NBA debitanata. Jedan od njih Rade Zagorac. Pomislim kako se isto tako preziva onaj lik što mi je pre neki dan pisao. Onaj košarkaš. Košarkaš? Odem do inboxa, vidim da se čovek isto zove Rade, k'o ovaj što debituje u NBA. Kakva slučajnost, biće priča od ovoga, pomislim. Odem opet na njegov profil, vidim da na sebi ima dres tima Memfis Grizlis. NBA sam aktivno pratio početkom devedesetih kada je igrao Džordan i ne sećam se da je bio taj tim. Odem da proverim i vidim da sada jeste. Odnosno, momak koji mi je pisao koji dan ranije, koji čita moje priče i preslušava muziku koja ih prati, igra košarku u fakin NBA timu? I sad mi teško da poverujem.


Istina je da moje sportska opšta kultura je na ivici onog Koštuničinog čuđenja što Aleksandar Đorđević danas ne ulazi u igru nego stoji sve vreme pored klupe, ali priznajem da me malo blam što nisam imao pojma da Rade Zagorac igra košarku u NBA. Nije to zato što se njemu sviđaju moje priče. To je samo zato što je Rade Zagorac dvadesetdvogodišnji momak iz Beograda, koji igra u najprofesionalnijoj košarkaškoj ligi na svetu, a svoje slobodno vreme troši na otkrivanje muzike koja se nalazi ispod mojih priča. Odslušaš Yo La Tengo, odeš na teren i zakucaš preko Kevina Durana (njega znam bez guglanja) i napraviš tripl dabl, na primer - kakvo ludilo!


Kada sledeći put budete pomislili da svi sportisti samo “ostavljaju srce na terenu”, “misle o prvom sledećem protivniku”, “daju sve od sebe”, vise po splavovima i ne rade ništa drugo – think again.


Rade, pokidaj ih!


 


pisao Skoča s RadioAparat-a.


Link to comment

Komparativna prednost ovog sastava Partizana je mladost, ekipa bi trebalo da raste kako sezona odmiče.

Jedino se bojim faktora Muta, da ne zasere taj razvoj.

 

 

edit: typo

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Uz malo srece moci ces uskoro da ga gledas u Parzizanu. Nije uspeo sad da udje u NBA pa se vratio u Evropu. Imas gore i izjavu njegovu.

 

odlicno, zasad jos ne znamo kakav je rado igrac jer u rukama ima samo megu i nista vise. bolje da pocne profi karijeru u partizanu, nego da izgori na klupi u nekom evroligasu.

Link to comment
  • nautilus locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...