Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Znace li ti Yisk/Ikea nazivi nesto originalno na tom njihovom skandinavskom, ili se neko samo dobro zeza na poslu?
IKEA po inicijalima osnivaca i mesta valjda gde se rodio. Za YISK ne znam.
Link to comment
19 minutes ago, Jumanji said:
1 hour ago, pacey defender said:
Znace li ti Yisk/Ikea nazivi nesto originalno na tom njihovom skandinavskom, ili se neko samo dobro zeza na poslu?

IKEA po inicijalima osnivaca i mesta valjda gde se rodio. Za YISK ne znam.

 

Mislim da pacey pita za imena proizvoda, kao Ubberup...

Link to comment

kod ikeje su valjda geografski toponimi i to sve sa nekim smislom kao ne znam police su planine, tamo nešto drugo reke itd mada mogli su se slobodno i zajebavati svejedno nista ne bih mogo znati sta je dok ne vidim sliku

Link to comment

To je otprilike bio moj odbrambeni mehanizam u onom hangaru pre nedelju dana, mada manje kreativan :(

 

Npr, e, vidi, ladno imaju Skyrblo

 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ova Dana dosada ziva.

 

Sto se tice imena, naisla sam na neke koji ~odgovaraju smislu proizvoda. Moze biti i da je stvar u nekim slicnostima jezika (svedski i nemacki). Npr. ormari PLATSA pruzaju dosta mesta za skladistenje, a na nemackom je Platz mesto. Ili regal LUSTIGT koji deluje pomalo smesno (lustig) . Cuvena SAMLA kutija za drzanje raznoraznih stvari (sammeln = skupljati). Bilo je jos, ovo mi je prvo palo na pamet.

 

//Ja sam se uospte iznenadila koliko sam mogla da razumem svedski samo na osnovu znanja nemackog, ali iskljucivo u pisanoj formi. Vec kada progovore, kao da nema veze sa onim sta je napisano (makar sledeci nemacki).

 

Link to comment
  • 5 weeks later...

IKEA katalog slavi 70 godina.

Ovogodišnje izdanje je nešto drugačije, a već sama naslovnica najavljuje koncept inspirativnog priručnika sa nekoliko kratkih saveta za bolju svakodnevnicu. Sam katalog obiluje unapređenim sadržajem, korisnim savetima i praktičnim idejama, koje pokazuju da opremanje doma može biti veoma jednostavno i dostupno svima.

Digitalna verzija kataloga biće dostupna sredinom avgusta, dok će štampanu verziju kupci moći da preuzmu u robnoj kući od 1. septembra.

c/p

60beb7e3ea8f11d6284ee26ee7319fa4.jpg

Link to comment
50 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel se tamo sad ide normalno u kupovinu?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Najnormalnije, samo mora maska.

Restoran vrlo prazan, sto ili dva zauzeta i cela radnja generalno vrlo praznjikava. 

Link to comment

kod nas je red da se udje u ikeju oko cele ikeje!

sat vremena cekas da udjes, broje ljude. 

 

 

maska se podrazumeva

Edited by mustang
Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

pa shta je vas spopalo :unsure:

ili imate kao mi samo jednu ikeju u celo selo? :hihi:

sent from bubamoto
 

 

:laugh:

 

nemam pojma. u soku sam bila. isla sam da zamenim bolesnu drugaricu, njoj trebalo dosta stvari za njen biznis a ako bi narucila online, cekala bi mesec ipo dana! (?)

 

retko kad idem u ikeju i kupim nesto, al volim da gledam kataloge, super dekorisu i mislim da im je posteljina kvalitetna. volim 100% pamuk, dvala im se zove posteljina, cisto belu. i da nije bilo vas na ppp, ne bih znala da postoji ona plastike za kese gde se trpaju :D

 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • 5 weeks later...
On 27.7.2020. at 21:41, mustang said:

 

retko kad idem u ikeju i kupim nesto, al volim da gledam kataloge, super dekorisu i mislim da im je posteljina kvalitetna. volim 100% pamuk, dvala im se zove posteljina, cisto belu. i da nije bilo vas na ppp, ne bih znala da postoji ona plastike za kese gde se trpaju :D

 

 

 

Mi imamo neke Ikeine posteljine (navlake za jorgan i jastuke i carsave) koji su od pre Hrista. Navlake se uglavnom i dalje se dobro drze. Carsavi su se ipak prosto stanjili, pohabali i delimicno izbledeli pa ne izgledaju lepo - ali imaju preko 15 godina pa je valjda i normalno. Stoje u ormaru za svaki slucaj. Za neke navlake mi nije jasno kako su se boje odrzale jer je (po meni) nesrecna kombinacija belog i crnog a sve boje su ostale svoje, nije se pomesalo sa sve pranjem na 60C. Hteli smo da obnovimo te carsave malo ali ono sta se nudilo u nasoj velicini duseka u Ikei u poslednje dve godine su sve neke lose boje, tamne, braon ili mišprdifarba, tako da sam ipak donela nesto lepo u boji iz Srbije od ariljskog pamuka.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...