Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

I ja hocu Billy, crvenu policu sa staklenim vratima, ali otom-potom.

Interesuje me i gornji deo kuhinje, tj.viseci elementi, ali to je malo zeznutije i ne znam da li se isplati, ali i o tome cu da razmisljam neki dr put, nije hica.

 

Jednom sam bila u robnoj kuci, oke sve proslo, pred Ng '18.

 

A pred ovu narucila online neke sitnice: pleh za pitu, solje, stoljnjak, radnu lampu sa usb punjacem, jastuke i jos ponesto... i sve cakum pakum, osim sto su sve spakovali u 4 neke kartonske kutije, srednje vicine, a duboke, a ovi idioti iz kurirske sluzbe naravno sidji dole po robu, i sad uopste ne znam kako sam odnela na 3ci sprat sve to... da sam znala pa da sam ponela neki kanap.

 

E pa da vi onda znate kada narucujete "sitnice" za vise kutija.

 

 

 

 

Link to comment

Uz sav moj odijum prema Ikei, fer je da objavim da sam tamo pazario dušek i neki otirač za noge i stvarno sam zadovoljan. 

 

Razočaran sam sa ponudom zidnih i podnih lampi, a i nameštaja generalno. Njihove sofe i trosedi ne mogu ni po jednom kriterijumu da izađu na crtu Darijani, američki plakari u domaćim ponudama(Planeta, Svetix itd.) su svetlosnu godinu ispred Ikee, kuhinje takođe.

 

Možda ostala ponuda pije vodu, nameštaj koji stiže u Srbiju je bulja. Ni jeftino, ni atraktivno.

Link to comment

Meni su oni oduvek bili ok za te neke razne kucne potrepstine, sitnice i detalje, za krupnije stvari moralo bi nesto bas da se poklopi i pogodi pre svega u dizajnu (neka komoda recimo), kao sto sam vec pomenula crvenu Billy biblioteku, ali gen ranije su vazili za brend koji se kupuje za "prelazni period" dok se covek ne skuci, studente, mlade bracne parove.

Ne znam da li se nesto promenilo po tom pitanju, kao i sto nisam znala da postoje razlike u asortimanima u odnosu na ostatak sveta.

 

Ugradne plakare koji mi je napravio stolar, necu menjati nikada, mada se odselio i sada sam u frci oko kuhinje -.-

 

 

Link to comment
3 hours ago, April said:

Uz sav moj odijum prema Ikei, fer je da objavim da sam tamo pazario dušek i neki otirač za noge i stvarno sam zadovoljan. 

 

Razočaran sam sa ponudom zidnih i podnih lampi, a i nameštaja generalno. Njihove sofe i trosedi ne mogu ni po jednom kriterijumu da izađu na crtu Darijani, američki plakari u domaćim ponudama(Planeta, Svetix itd.) su svetlosnu godinu ispred Ikee, kuhinje takođe.

 

Možda ostala ponuda pije vodu, nameštaj koji stiže u Srbiju je bulja. Ni jeftino, ni atraktivno.

Ovo u drugom pasusu, jel misliš na kvalitet, cenu, ili oboje?

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Ovo u drugom pasusu, jel misliš na kvalitet, cenu, ili oboje?

Pa na odnos kvaliteta i cene. Vrlo namerno sam spomenuo firme u kojima za manje pare dobijaš mnooogo više. Pazario sam kod svih navedenih, pa mogu i konkretno, a znam da i arhitekti sa kojima sarađujem  za svoje klijente kupuju kod njih.

Link to comment
2 hours ago, April said:

Pa na odnos kvaliteta i cene. Vrlo namerno sam spomenuo firme u kojima za manje pare dobijaš mnooogo više. Pazario sam kod svih navedenih, pa mogu i konkretno, a znam da i arhitekti sa kojima sarađujem  za svoje klijente kupuju kod njih.

Ajde šta čekaš! ;)

Link to comment

Nemam IKEA kuhinju ali ne bih oklijevao da je uzmem bilo kada. Odlicne su. I nije bolno da je promjenis poslije 10-15 godina (bez problema izdrzava toliko).

 

edit: I ja sam mislio da je IKEA namjestaj za neki prelazni period pa su onda dosla djeca. :D 

Edited by borris_
Link to comment
20 hours ago, Frank Pembleton said:

Ajde šta čekaš! ;)

Pa evo, samo dva primera, pričam o nameštaju koji sam kupio:

 

Trosed ležaj i dvosed sofu kod Darijane možeš da dobiješ za nekih cca 80k za keš. Hajde da kažemo da to u najjeftinijim varijantama Ikea nekako i isprati. Ono, međutim, što Ikea ne može je da biraš mebl u tri kvaliteta i bezbroj dezena; ne može da ponudi veliki broj kombinacija koji čine sofe(meni je, npr. od presudne važnosti bila što manja debljina stranice, da bi između dvoseda i troseda bilo dovoljno prostora), ne može da ti obezbedi savet prilikom kupovine da bi razumeo razliku u kvalitetu mebla i njegovim karakteristikama, preporuke za izbor podloge za stalno i privremeno spavanje itditd. Ono što Darijana ne može da ponudi, a Ikea može je isporuka odmah; kod Darijane se čeka mesec dana.

 

Američki plakar mi je radio Svetix. Tu je razlika još veća. Iako bi Ikea baš tu trebala da dominira, sa svojim PAX sistemom garderobera koje ukrstiš sa kliznim vratima, kad sve preračunaš manje-više uobičajena dimenzija 300x236cm izađe 1000Eur+gedžeti(ovakva 2 kom.) Za te pare, u Svetixu bi dobio300x265cm(uobičajena visina u našim stanovima), plus 2 lifta za gornju zonu, staklo sa printom i potpuno personalizovanu organizaciju plakara(kod mene je to takođe bilo bitno, jer nisu iste pregrade za muška odela i mantile i recimo dečije pregrade za haljinice, a klizna vrata su morala biti od univera, jer su stajala u dečijoj sobi, pa staklo nije dolazilo u obzir), plus izbor od velikog broja profila za klizna vrata(jer Svtx proizvodi te profile, pa biraš i boju i njihovu širinu itd.). Ono što Ikea može, a Svetix ne može je isto kao i u prethodnom slučaju - isporuka odmah.

 

E sad, ja ne znam da li je u drugim Ikea prostorima ta ponuda veća, pa njom može da polomi lokalne male proizvođače. Kod nas to apsolutno nije slučaj.

Link to comment
Nemam IKEA kuhinju ali ne bih oklijevao da je uzmem bilo kada. Odlicne su. I nije bolno da je promjenis poslije 10-15 godina (bez problema izdrzava toliko).  

edit: I ja sam mislio da je IKEA namjestaj za neki prelazni period pa su onda dosla djeca. [emoji3] 

 

[emoji3] dakle kvalitet ipak traje i posle prelaznog... 

Ma meni se dopada taj neki njihov stil odredjenih kuhinja, pogotovu sto mi cuci uz ostalo, tako da sam bas zagrejana.

Bile su letos neka veca snizenja na njih, ali bumo vidli.

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...