Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

sve mi u kuci iz ikeje ide na zivce...jedino mi se svidja ona korpa za kese i kantica gde se suse viljuske i kasike ... a da i posteljina im je okej

 

mrzim svoj krevet, ne znam sta. mi da ga kupim, redovno imam modrice od njega. zamrzela sam bed frames zbog njega

 

jedva cekam da promenim, u nadi da ce biti pottery barn stvari...bas bas bas volim tu radnju

Edited by mustang
Link to comment
Frizerku imam i nikad bolja slavina.Nema pritisak kao profi slavine koje imitira,ali je sasvim ok da se lakse opere serpa.
Imamo i mi neku frizerku druge marke i to je takva sloboda i pomoć pri pranju, zlata vredi. Toliko sam se navikla da kada dodjem kuci kod mojih stalno pokušavam da povucem njihovu obicnu :D hoćemo istu da uzmemo kada se preselimo u drugi stan jednog lepog dana.
(Ne znam kakva je Ikea po pitanju kuhinja i tih delova)

Inače Ikeina noša, ona iz koje se izvadi umetak, je super! Verujem da i drugi proizvođači imaju te fore ali sa ovim imamo iskustva a pritom je i jeftina, 3-4€
Takodje dodje i kao dobra igračka :D
Link to comment
11 hours ago, mustang said:

mrzim svoj krevet, ne znam sta. mi da ga kupim, redovno imam modrice od njega. zamrzela sam bed frames zbog njega 

 

Kakve veze ima okvir kreveta s tim? Koji dušek si kupila?

Link to comment
7 hours ago, zorglub said:

 

Kakve veze ima okvir kreveta s tim? Koji dušek si kupila?

 

 

ima veze okvir viri 4-5cm, malm bed frame, nizak je plus pa sam kupila box da porastem jer ko da spavam na patosu pa onda ide dusek 8”, pa memory form pa matress pad pa tek onda carsav. kad legnes imas osecaj ko da si u oblacima :)

 

 

Link to comment
43 minutes ago, mustang said:

 

 

ima veze okvir viri 4-5cm, malm bed frame, nizak je plus pa sam kupila box da porastem jer ko da spavam na patosu pa onda ide dusek 8”, pa memory form pa matress pad pa tek onda carsav. kad legnes imas osecaj ko da si u oblacima :)

 

 

Visoki kreveti su zakon.

Nekada su se samo takvi i pravili a onda su dizajneri odlučili da je lepše da se spava maltene na podu :isuse:.

Visina kreveta treba da bude takva da se sa njega normalno ustane (kao sa stolice). Osim toga, kada je krevet viši, dalji smo od podne prašine, što je takođe plus.

Link to comment

@duda apsolutno. serem se u japanski i danski minimalizam kad nije prakticno i udobno

 

samo jos da se smirim sa jastucima, nikako da nadjem “oblak” jastuk za mene, iako spavam bez ali se ujutru probudim na njemu...

Edited by mustang
Link to comment
6 minutes ago, Ras said:

I potencijalna energija je veća na višim krevetima, što može da bude prednost ukoliko je potrebno da se konvertuje u kinetičku.

Ovo kao neka zajebancija :D?

 

Pa vidi, ja o krevetima nešto znam, učilo me u školi.

A znam ponešto i o zonama u prostoru, o strujanju vazduha pa samim tim i prašine itd.

Nije to toliko složeno, jednostavna fizika, samo treba shvatiti da su ljudi i u prošlosti bili pametni i da su neke stvari postavili kako treba i da se ne mora sve menjati a pogotovo ne ono što je dobro.

 

 

 

Link to comment
21 hours ago, mustang said:

ima veze okvir viri 4-5cm

 

Jbm li ga, pa dušeci im prate dimenzije okvira kreveta, ne znam kako si uspela da "viri".

 

21 hours ago, mustang said:

pa sam kupila box da porastem jer ko da spavam na patosu pa onda ide dusek 8”, pa memory form pa matress pad pa tek onda carsav

 

Kao pravi džimrija i sirotan kakav jesam, uzeo sam u 160X200cm Kopardal okvir (+najjeftinije letvice) i Hovag dušek.  Za ~350EUR mi se vratio san i prošao bol u leđima.

 

Doduše, isprobavao sam dušeke nekih 3 sata u radnji (jedino onaj od lateksa nisam probao), zanimljivo mi je bilo da mi apsolutno nijedan od pene nije odgovarao.

Link to comment
On 4.6.2019. at 23:00, askeladden said:

Frizerku imam i nikad bolja slavina.Nema pritisak kao profi slavine koje imitira,ali je sasvim ok da se lakse opere serpa.

Pošto su te profi, kad je ova 30000!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...