Jump to content
IGNORED

Tour de France 2017


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gervasius twinkleminkleson

    46

  • freakns

    45

  • borris_

    27

  • malkin

    24

Ovaj tur je konstantno bio na ivici da bude zanimljiv, ali nikad se ništa nije desilo. Na kraju jedan od najlošijih koje sam gledao.

 

Nadamo se da će vuelta izvući sezonu

Link to comment

Dva pitanja za bolje poznavaoce od mene

 

- Je l ima neki sajt sa raporedom svih trka u tekucoj sezoni?

- Da li je ikad neka od 3 velike trke odlucena zadnjeg, revijalnog dana

Link to comment

Raspored trka imaš na steephill.tv

 

 

 


Ovaj tur je konstantno bio na ivici da bude zanimljiv, ali nikad se ništa nije desilo. Na kraju jedan od najlošijih koje sam gledao.

Nadamo se da će vuelta izvući sezonu

 

Sad baš čitam da je Dumolan odustao od Vuelte, kad dodaš Valverdea, Porta, Kintanu, Pinoa, mogao bi Frum

možda čak i da uzme, posle silnih drugih mesta ^_^

Htedoh reći, daj bože, da bude zanimljiva Vuelta

Edited by Garnirung
Link to comment

Dva pitanja za bolje poznavaoce od mene

 

- Je l ima neki sajt sa raporedom svih trka u tekucoj sezoni?

- Da li je ikad neka od 3 velike trke odlucena zadnjeg, revijalnog dana

Desava se da se poslednjeg dana vozi hronometar, kao ove godine na Djiru, pa da se promeni poredak. Ove godine je Dumoulin pretekao Quintanu u poslednjoj etapi.
Link to comment

Dva pitanja za bolje poznavaoce od mene

 

- Je l ima neki sajt sa raporedom svih trka u tekucoj sezoni?

- Da li je ikad neka od 3 velike trke odlucena zadnjeg, revijalnog dana

cyclingfever kalendar

 

poslednjeg dana je odlučen čuveni Tur 1989, ali tad je bio hronometar na šanzelizeu a ne sprint... inače koliko znam nikad taj sprint na kraju nije odlučio GC, mislim da nije čak ni zelenu majicu odlučivao mada možda grešim... sad mi pada na pamet da je Abdoujaparov možda izgubio zelenu majicu kad se onomad spektakularno razvalio u sprintu poslednjeg dana, mada su mu ipak pomogli da pređe liniju cilja...

 

edit. proverio, uzeo Abdou zelenu majicu te godine

Edited by malkin
Link to comment

ja ne znam sto su ljudi toliko nezadovoljni ovogodisnjim Tourom?

bilo je interesantno od prvog dana. da se Porte i Fuglsang nisu sjebali, bilo bi jos interesantnije. konacno pobednik nije odlucen u prvoj nedelji. za razliku od Toura kada je Quintana napadao Froomea, pa cekao do poslednje planinske, i poobedio ga na Alpe d'Huezu li ukupno igubio Tour za 2min, ovde smo imali Bardeta koji je napadao nekoliko puta. imali smo promenu zute majice pa vracanje nazad. sjajne etape koje su licile na klasike... bilo svega. jos da su Bardet ili Aru ili Uran imali snage pa da napadnu na dnu Izoarda, bio bi potpun uzitak. ali jbg, toga cemo sve manje i manje gledati na GT. setite se pre par godina na Vuelti, kada je Nibali vijao 3 sec Horneru, pa ga napao 4-5 puta. svaki put pravio 5sec prednosti, pa Horner vracao... da je Froome bio tu, sedeo bi na volanu pomagaca do 500m do kraja, i onda uzeo 10sec. i to je buducnost GT ako nesto ne promene. timska voznja gde ce favoriti raditi zadnji km.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...