Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

20 hours ago, John Coltrane said:

 

Ti si propustio šta je bilo sa Rendžersom?!

Od tih 9 godina su 6 proveli van prve lige. Ne vidim iz kog razloga se Rendžers ne može konsolidovati da uspešno parira Seltiku.

Ni Juve po povratku u Kalčo nije 4 ili 5 sezona uzeo titulu, seti se onih godina kad nisu bili ni bilzu LŠ  (završavali 7. na tabeli čini mi se 2 puta). Mislim ako uopšte pratiš fudbal van FKP.

 

Ovde je ipak u pitanju poslovično grobarsko zgražavanje (+ nikodije)  nad Zvezdinim nizom pobeda, dok je Partizanovih 17 pobeda u nizu valjda sasvim prirodna stvar!!!

 

Priče o drakonskim kaznama za "blizance" koje će rezultirati poboljšanjem kvaliteta lige su zamajavanje mačaka. Mladi igrači prerano završavaju van naše lige, a sve je češće da ne moraju da idu preko Zvezde ili Partizana već direktno iz Vojvodine, Čuke, ne tako davno iz OFK ili Rada. Stranci su nam uglavnom teški promašaji, pa nam kičmu ekipa čine ispodprosečni igrači u kasnim 20tim koji su već promenili jedno 5,6 klubova od Subotice do Surdulice ili "povratnici" oni preko 30 koji više ni uz pomoć menadžerskih mahinacija ne mogu da igraju u inostranstvu pa se nadaju nekoj crkavici ili na kraju karijere trenerskoj/funkcionerskoj ulozi u matičnom klubu.

 

 

Pa izgleda da si ti propustio šta je bilo sa Rendžersom. Znači ljudi 9 godina nisu bili prvaci, toliko im je vremena trebalo da se vrate. U ligi u kojoj niko drugi ne može biti prvak sem Seltika i Rendžersa. Ako ti misliš da 9 godina bez titule u jednoj takvoj ligi nije mnogo, onda ne znam šta bih ti rekao. 

 

Ova rečenica koja ti čini drugi pasus dovoljno govori sa koje razine nastupaš, pusti to. Škotska je dokaz kontra tvojoj tezi. Uređena država koja je iscipelarila tim kojio nije igrao po pravilima. Naravno da se vratio Rendžers, suludo je očekivati da se neće vratiti. Nije da nemaju publiku, da nemaju navijače, da nemaju mogućnost da imaju sponzore. Ali 9 godina nikako nije malo. 

 

Kalčopoli nije toliko dobro poredjenje jer Italija jbg, ne bih se ja držao Italije kao primera neke uredjenosti u tim stvarima. Sam kalčopoli nije uradjen kako treba jer Berluskoni. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, John Coltrane said:

Priče o drakonskim kaznama za "blizance" koje će rezultirati poboljšanjem kvaliteta lige su zamajavanje mačaka. Mladi igrači prerano završavaju van naše lige, a sve je češće da ne moraju da idu preko Zvezde ili Partizana već direktno iz Vojvodine, Čuke, ne tako davno iz OFK ili Rada. Stranci su nam uglavnom teški promašaji, pa nam kičmu ekipa čine ispodprosečni igrači u kasnim 20tim koji su već promenili jedno 5,6 klubova od Subotice do Surdulice ili "povratnici" oni preko 30 koji više ni uz pomoć menadžerskih mahinacija ne mogu da igraju u inostranstvu pa se nadaju nekoj crkavici ili na kraju karijere trenerskoj/funkcionerskoj ulozi u matičnom klubu.

 

 

Drakonske kazne za sta? Ja ne znam da li ovi koji se zgrazavaju nad ovim nizovima Zvezde i Partizana uopste gledaju fudbal u Srbiji. Svaki put kad je jedan od ta dva kluba bio dovoljno dobar za Evropu pravio je nenormalne serije u domacim prvenstvima i osvajao nenormalan broj bodova, jedino je derbi sa stanovista rezultata uvek bio problematican. Stavljao sam klip na koji sam slucajno naleteo sa jedne Partizanove utakmice u domacoj ligi, ono sto su "igrali" defanzivci protivnickog kluba da se desavalo na forumskom fudbalu Flegmi bi ruke utrnule od samaranja. A u pitanju su profesionalni fudbaleri. Nesto veci nizovi pobeda i nesto veci broj bodova ce Zvezda i Partizan osvojiti jer ima vise klubova u LLSL ove godine i to je citava misterija.

 

Gledao sam sve Zvezdine utakmice ove sezone i na osnovu toga zakljucio da bi bilo pravo cudo da nam je bilo ko otkinuo bodove, naravno, ako ne racunamo Partizan. Slabije ekipe smo dobijali sa pola gasa, za ove nesto jace (Spartak u oba meca, Cukaricki kuci, Radnicki i Indjija u gostima) smo morali da se potrudimo i oznojimo, najvise problema smo imali na utakmicama gde smo promasili gomilu stopostotnih sansi i kad je Stankovic tumbao sastav. Bukvalno ni na jednoj utakmici nista nije zavisilo od protivnika, kao sto nikad i ne zavisi od neuporedivo slabije ekipe u bilo kojem takmicenju na svetu. Ideja da je nas neko, s ovim timom u kojem najskuplje pojacanje prakticno jos uvek ne igra a kostao nas je koliko kompletni timovi vecine protivnika, namerno pustio da pobedimo je bizarna. Neke losije ekipe su dolazile na Marakanu bez ikakvih ambicija i s idejom da prime sto manje golova ali to nije zbog toga sto su nas pustali vec zato sto su bili svesni svoje snage. Utisak sa svih tih utakmica je bio isti, ako izadjemo motivisani i fokusirani pitanje rezultata iskljucivo zavisi od kvaliteta terena i nivoa realizacije mrtivh sansi. Objasnjenje je jednostavno, u Srbiji nema dovoljno kvalitetnih igraca da opsluzuje 20 klubova na jednom istom nivou takmicenja. To je preko 500 igraca. Vise od pola od njih nema sta da trazi u ozbiljnom fudbalu.

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

 

Pa izgleda da si ti propustio šta je bilo sa Rendžersom. Znači ljudi 9 godina nisu bili prvaci, toliko im je vremena trebalo da se vrate. U ligi u kojoj niko drugi ne može biti prvak sem Seltika i Rendžersa. Ako ti misliš da 9 godina bez titule u jednoj takvoj ligi nije mnogo, onda ne znam šta bih ti rekao. 

 

Ova rečenica koja ti čini drugi pasus dovoljno govori sa koje razine nastupaš, pusti to. Škotska je dokaz kontra tvojoj tezi. Uređena država koja je iscipelarila tim kojio nije igrao po pravilima. Naravno da se vratio Rendžers, suludo je očekivati da se neće vratiti. Nije da nemaju publiku, da nemaju navijače, da nemaju mogućnost da imaju sponzore. Ali 9 godina nikako nije malo. 

 

Kalčopoli nije toliko dobro poredjenje jer Italija jbg, ne bih se ja držao Italije kao primera neke uredjenosti u tim stvarima. Sam kalčopoli nije uradjen kako treba jer Berluskoni. 

 

Ti se zajebavaš?

Kako da budu prvaci u 5., 4., 3., 2. ligi? Očigledno ti nisu javili da je Rendžers bio izbaćen iz prve lige.

 

Dakle nije dobar primer Škotska gde su 2 kluba gazde, nije dobar primer Italija koja je dala 5 prvaka u 20 sezona od čega 3 prvaka Evrope u sličnom vremenskom periodu?

Ko je dobar primer? Koji je model koji bi odgovarao vama?Moje polazište je da UEFA i/ili FIFA nema nikakav interes da se veliki klubovi "gase" ili "kažnjavaju" obzirom da su im upravo oni "zlatne koke". Zato i navodim primere kazni koje nisu dale bog zna kakve rezultate, na duže staze tu nema "tektonskih poremećaja".

 

Link to comment
3 hours ago, John Coltrane said:

 

Ti se zajebavaš?

Kako da budu prvaci u 5., 4., 3., 2. ligi? Očigledno ti nisu javili da je Rendžers bio izbaćen iz prve lige.

 

Dakle nije dobar primer Škotska gde su 2 kluba gazde, nije dobar primer Italija koja je dala 5 prvaka u 20 sezona od čega 3 prvaka Evrope u sličnom vremenskom periodu?

Ko je dobar primer? Koji je model koji bi odgovarao vama?Moje polazište je da UEFA i/ili FIFA nema nikakav interes da se veliki klubovi "gase" ili "kažnjavaju" obzirom da su im upravo oni "zlatne koke". Zato i navodim primere kazni koje nisu dale bog zna kakve rezultate, na duže staze tu nema "tektonskih poremećaja".

 

 

Ja ne mogu da budem jasniji, jedino da ti nacrtam jebote. Škotska je dobar primer. Rendžers nije uzeo titulu 9 godina, kažnjeni su kako treba. Devet godina je mnogo za klub renomea Rendžersa. Ako opet budu pravili sranja nek ih opet izbace i opet 9 godina neće biti prvaci, ne znam šta ti tu nije jasno?

Link to comment

ma nemaju ti likovi pojma.....ko nama može da zabrani da poslujemo po principu ekvivalentnih uzajamnih davanja.....nek pogledaju Zakon o obligacionim odnosima i nek ne smaraju više. najbolje da neko dobija sve a neko ništa. to možda na trulom Zapadu

Link to comment

kontam da ovo baš i neće moći zabašuriti kao onomad kada je tole prikrio gluposti, prosto zato što se umešala uefa. isto tako mislim, po osnovu datuma, da su oni i ranije dobijali razna neformalna upozorenja ali su se debili napravili pametni pa samo govorili da će popraviti stanje a u suštini nisu uradili ništa pa je sada uefa odlučila da pokaže na primeru da se bori protiv nameštanja.

  • +1 1
Link to comment

Iskreno se nadam jednom od dva moguca scenarija. Zbog mesanja uefe: 

a) doticni klubovi pasu treceligaske pasnjake

b) bezmudi fss ne cini nista, a uefa banuje Srblje iz natjecanja na xyz godina

 

oh, vlaznih li snova

Link to comment

Rad i Mladost u glavnim ulogama. Oh, kakvog li iznenadjenja, ne bi mi na pamet padalo da ta dva kluba-cistunca mogu da ucestvuju u namestanju utakmica. Nadam se da ce preko Rada konacno da nahvataju i Ranka Stojica.

Link to comment
7 hours ago, Ted said:

OBJAVLJEN SPISAK SUMNJIVIH UTAKMICA U SUPERLIGI: UEFA prijavila čak 6 mečeva zbog sumnji u nameštanje! | Fudbal (mondo.rs)

 

Mladost - Zlatibor 0:2 (3. mart, 25. kolo)

Mačva - Proleter 3:1 (7. mart, 26. kolo)

Rad - Radnik 2:0 (21. mart, 28. kolo)

Novi Pazar - Proleter 5:0 (21. mart, 28. kolo)

Mladost - Radnički Niš 4:1 (2. april, 29. kolo)

Rad - Vojvodina 2:0 (7. april, 30. kolo)

To znači da je do 25 .kola sve bilo regularno? Pa dobri smo.

Rad uvek pred kraj ima serije da se izvuče, nema tu ništa sumnjivo.

  • +1 1
Link to comment

padaju jer rade te neiskusno. zvjezda i partizan narihtaju 20 utakmica zaredom pa kvotice budu 1.10-1.15, tu neće niko ni da uplaćuje i onda ih uefa ne može ni uhvatiti

nameštaš više da bi te teže uhvatili

200iq

Think About It GIF by Red Bull

Link to comment

Samo su dve stvari sigurne u ligi zadnjih 30 god: Cz ili Pfc je sampion i Rad nikad ne ispada. 

Dobro uzasni i ozloglaseni desnicarski Obilic i par ispadanja Rada ali to je tek onako... 

Edited by W.F.C.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...