Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

...to je isto kao ovo saniranje™ krusika. prvo slina&tata pokradu bogaoca, a onda psiho tuzno izjavi kako ce krusik biti dotiran iz budzeta. a krusik zaradjuje stotine miliona.

Link to comment
10 hours ago, ravena said:

 

extra! ako vas ima na milijarde, svako od vas po kartu i mesecno da uplati po evro jinu ili jangu i bog da vas vidi! i dalje cete imati milione. koliko je hajduku super, nisu uspeli da budu ni cetvrti. a satro cela dalmacija dise za njih. panatinaikos sto je propo u grckoj pa vise nije drugi. sto njemu ne pomogose navijaci? bajka o jinu i jangu koji crpe svoje pravo na ovcu, hocu reci na prva dva mesta jer imaju nikad vidjenu podrsku u narodu ™ je bajka. od tih miliona ogroman broj cine oni koji bi mogli, a ne bi zeleli da pomognu i oni koji bi zeleli, a ne bi mogli da pomognu. vreme je da prestanete da svojatate drzavni novac kao spc, pravdajuci se brojem vernika.

 

Pogresno si me shvatio, iako sam u prvom postu koji si citirao napisao da se slazem s tobom i da "drzava" treba da izadje iz klubova. Problem je sto se to nece desiti jer "drzava" milione uzima od ova dva kluba svake godine. Za svaki evro koji ubace u klub uzmu dva, taj evro koji su ubacili i jos jedan od prihoda mutnih poslova u koje su ulagali tim prvim evrom. Ja ne kazem da zbog broja navijaca Zvezda i Partizan treba da uzmu lovu od drzave vec da zbog tih navijaca jedini od srpskih klubova koji nisu u mafijaskom vlasnistvu imaju sansu da opstanu. Svi drugi klubovi iz "tradicionalnih fudbalskih sredina" bi se ugasili za par godina da nije Zvezde i Partizana cije se pare i procenti vrte po srpskoj ligi za kupovinu seoskih balvana koje niko drugi nece da kupi. Zvezda je u jebenoj kosarci prosle godine prodala preko 7.000 sezonskih karata, toliko ljudi mnogim klubovima srpske fudbalske lige ne dodje na stadion za polusezonu.

 

Price o tome kako bi procvetale nekakve vojvodine, smedereva i radnicki da drzava ne poliva parama beogradske blizance su smesne.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Price o tome kako bi procvetale nekakve vojvodine, smedereva i radnicki da drzava ne poliva parama beogradske blizance su smesne.

 

bilo bi vise ulaganja u vojvodine, smedereva, radnicke... kada bi postojala sansa da se uzme titula, i kasnije kroz evropu/prodaju igraca ulozeno povrati/oplodi/opere. u zemljama u okruzenju imamo dosta takvih primera gde su kontroverzni biznismeni preuzimali lokalne klubove, ulagali pare i cak stizali do lige sampiona. ludogorec je najpoznatiji takav primer, ali imali smo i primer gde je opskurni klub naziva unirea urziceni osvojio rumunsku titulu, kasnije se cak plasirao u ligu sampiona, i kada je gazda kroz sve to oprao pare, ugasio je klub. desavale bi se takve stvari i kod nas, posto nam, hvala bogu, kontroverznih biznismena ne manjka, ali nekako imam utisak da su oni destimulisani da se time bave, jer na sceni imamo kartelizaciju fudbala od strane blizanaca gde za nekog treceg nema mesta. tj imam utisak da politika ne zeli da dopusti da se tu umesa jos neko. pokusao je bata kan kan, ali je umro pod nerazjasnjenim okolnostima bas one godine kada je napravio odlican tim sposoban da ugrozi blizance.

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

bilo bi vise ulaganja u vojvodine, smedereva, radnicke... kada bi postojala sansa da se uzme titula, i kasnije kroz evropu/prodaju igraca ulozeno povrati/oplodi/opere. u zemljama u okruzenju imamo dosta takvih primera gde su kontroverzni biznismeni preuzimali lokalne klubove, ulagali pare i cak stizali do lige sampiona. ludogorec je najpoznatiji takav primer, ali imali smo i primer gde je opskurni klub naziva unirea urziceni osvojio rumunsku titulu, kasnije se cak plasirao u ligu sampiona, i kada je gazda kroz sve to oprao pare, ugasio je klub. desavale bi se takve stvari i kod nas, posto nam, hvala bogu, kontroverznih biznismena ne manjka, ali nekako imam utisak da su oni destimulisani da se time bave, jer na sceni imamo kartelizaciju fudbala od strane blizanaca gde za nekog treceg nema mesta. tj imam utisak da politika ne zeli da dopusti da se tu umesa jos neko. pokusao je bata kan kan, ali je umro pod nerazjasnjenim okolnostima bas one godine kada je napravio odlican tim sposoban da ugrozi blizance.

 

Cija ulaganja? Nas problem je srpska poslovna elita koja se obogatila pljackom i posebnim vezama sa "drzavom" a na taj nacin i odrzava svoje biznise. Sutra da izgube svoje privilegije njihova poslovna carstva bi se srusila kao kula od karata. 

 

A ovo sa ubistvom Bate Kan-Kana "bas kada je stvorio tim konkurentan blizancima" je samo jedna u nizu mnogobrojnih srpskih teorija zavere. Kriminalac ubijen u kriminalnom obracunu, zamisli iznenadjenja.

Link to comment

nije teorija zavere, ne znam od cega je umro, ali eto, on je bio poslednji koji je pokusao mimo blizanaca da pravi jak tim, konkurentan za titulu. nisam siguran da ce uskoro neko opet to da pokusa. mozda kada se oslobodi drzava, pa samim tim i fudbal.

Link to comment

Bata je umro prirodnom smrću, od srca, u snu, ako autopsija ne laže. Pre toga je imao srčane probleme, koje je i operisao 2006. godine. Meni to ne zvuči sumnjivo, pošto je bilo jasno da je stalno na drogama, tako da ne bih rekao da njegova smrt ima veze sa klubom.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Slazem se s omiljenim glede komorditeta, dodao bih na to i mali uticaj kojeg gramića koksa.

 

Elem, Bata Kan Kan je bio hapšen zbog nameštanja utakmica/potplaćivanja sudija, a to hapšenje se desilo u trenutku kad je Voša malo pripretila vodećem duu. Ne bih rekao da je to bilo slučajno. 

Njegova smrt nema veze s fudbalom.

 

Ono što je žalosno u celoj priči što je jedan takav lik podigao Vošu na noge i umalo se uključio u borbu za vrh. Ne znam da li je ijedan nekontraverzni biznismen do sada vodio bilo koji relevantni fudbalski klub u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Ono što je žalosno u celoj priči što je jedan takav lik podigao Vošu na noge i umalo se uključio u borbu za vrh.

 

Jbg to je samo dokaz koliko je srpski fudbal probusen kurton, i to i Obilic onomad.

Link to comment
15 hours ago, Nikodije said:

 

mnogo vise zvezdinog novca je drzava prisvojila, nego sto ga je dala zvezdi. ako bi gledali u poslednjih 30 godina, verujem da se blizimo cifri od milijardu dolara otetih od zvezde, ni trecina od toga nije reinvestirana. zato i jeste problem ovakav ustroj™ blizanaca. od njih se krade, nesto malo im se vrati, a onda narod misli kako su blizanci na drzavnim jaslama. a zapravo blizanci su savrseno samoodrzivi, nema potrebe bilo ko da im daje, dovoljno je da im ne uzima. kao sto je vec receno, da bi zvezda i partizan bili na ovom nivou, njima je potrebno 10-12 miliona godisnje. te pare vrlo lako oni sami zarade, a i preko toga. dakle uz neko domacinsko upravljanje zvezda i partizan su svake godine u plusu po nekoliko miliona. ali ne, mi vec 30 godina slusamo o ogromnim dugovima koje onda kao drzava sanira. mozes misliti.

 

zbog cega su savrseno samoodrzivi? zbog broja navijaca? objasni kako su u grckoj propali panatianikos i aek, kako je propala olimpija u sloveniji. kako je propao rendzers, kako je hajduk dosao u situaciju da slavi trece mesto u ligi?

 

12 hours ago, harper said:

 

Pogresno si me shvatio, iako sam u prvom postu koji si citirao napisao da se slazem s tobom i da "drzava" treba da izadje iz klubova. Problem je sto se to nece desiti jer "drzava" milione uzima od ova dva kluba svake godine. Za svaki evro koji ubace u klub uzmu dva, taj evro koji su ubacili i jos jedan od prihoda mutnih poslova u koje su ulagali tim prvim evrom. Ja ne kazem da zbog broja navijaca Zvezda i Partizan treba da uzmu lovu od drzave vec da zbog tih navijaca jedini od srpskih klubova koji nisu u mafijaskom vlasnistvu imaju sansu da opstanu. Svi drugi klubovi iz "tradicionalnih fudbalskih sredina" bi se ugasili za par godina da nije Zvezde i Partizana cije se pare i procenti vrte po srpskoj ligi za kupovinu seoskih balvana koje niko drugi nece da kupi. Zvezda je u jebenoj kosarci prosle godine prodala preko 7.000 sezonskih karata, toliko ljudi mnogim klubovima srpske fudbalske lige ne dodje na stadion za polusezonu.

 

Price o tome kako bi procvetale nekakve vojvodine, smedereva i radnicki da drzava ne poliva parama beogradske blizance su smesne.

 

pa neka se ugase. srpski fudbal i treba da bude amaterski jer i ne sluzi nicemu osim zaludjivanju ljudi jinom i jangom. i radi zarade raznih mafijasa i ostalog olosa i sljama. to je jedna velika piramida ciji clanovi glume konkurenciju, a tacno se zna ko za sta sluzi. nema tu ni privida sporta, samo mafija i zaludjivanje ideologijom jina i janga i tako u narednih 100 godina. sta ce mi smederevo ako za klub ne mare ni zitelji tog grada, ni uprava? sta ce mi vojvodina, koji je smisao postojanja borca, spartaka i ostalih radnickih? 7000 sezonskih? ti shvatas da bi svaki klub koji bi imao pare samo od sezonskih karata propao? nema jakog tima, nema ni sezonskih ulaznica jer srboje voli da gleda jin i jang zbog glamura i titula, sto bi sa malim budzetom nestalo. e onda ne bi imao ni te sezonske ulaznice.

Link to comment
8 hours ago, ravena said:

 

zbog cega su savrseno samoodrzivi?

 

zato jer uspevaju da namaknu potreban budzet kroz prodaju igraca i igranje evrope, tu su i sponzori, marketing, karte, itd. terza je mozda nekoga ubedio da zvezdi treba 30 miliona da bi bila na ovom nivou - ali to je laz, zato jer tamo sede lopovi koji pokradu 20 od tih 30 miliona koje klub potrosi. 10-12 miliona je sasvim dovoljno i toliko i zvezda i partizan bez po muke mogu da zarade. nekad manje, nekad vise, u zavisnosti od rezultata u evropi i od toga sta imaju da prodaju, ali svakako u debelom plusu kad se podvuce crta.

Edited by Nikodije
Link to comment
14 hours ago, Nikodije said:

zato jer uspevaju da namaknu potreban budzet kroz prodaju igraca i igranje evrope, tu su i sponzori, marketing, karte, itd. terza je mozda nekoga ubedio da zvezdi treba 30 miliona da bi bila na ovom nivou - ali to je laz, zato jer tamo sede lopovi koji pokradu 20 od tih 30 miliona koje klub potrosi. 10-12 miliona je sasvim dovoljno i toliko i zvezda i partizan bez po muke mogu da zarade. nekad manje, nekad vise, u zavisnosti od rezultata u evropi i od toga sta imaju da prodaju, ali svakako u debelom plusu kad se podvuce crta.

 

zasto olimpija, panatinaikos, cska sofija i hajduk nisu uspeli da namaknu budzet kroz prodaju igraca i evropu? nemoj mi samo reci da su jin i jang mnogo veci klubovi od ovih sto sam pomenuo i da u bogatoj srbiji mogu da racunaju na vise para.

Link to comment
14 hours ago, Nikodije said:

 

zato jer uspevaju da namaknu potreban budzet kroz prodaju igraca i igranje evrope, tu su i sponzori, marketing, karte, itd.

 

i tako oni namaknu tu milijardu u 30 godina? 30-35 miliona svake godine? od prodaje igrača? nemoj me zajebavati :D

Link to comment
8 hours ago, omiljeni said:

 

i tako oni namaknu tu milijardu u 30 godina? 30-35 miliona svake godine? od prodaje igrača? nemoj me zajebavati :D

 

rekao sam da se blizimo milijardi, ne da smo stigli do nje  :) pa samo od one generacije iz barija sps je pokrao bogaoca para, gde je sve ovo posle toga. zvezda je prodala vise stotina igraca u ovih 30 godina, klub je video vrlo malo tih para, ako ista.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...