Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

ne ocekujem da ce zvezda gubiti puno bodova. u prethodne tri sezone zvezda je gubila prosecno nekih 10 bodova po sezoni, nije realno pretpostaviti da ce takva superiornost biti narusena zato sto je liga prosirena na 20. za partizan, vosu, cuku i tsc bih mogao da se slozim - gubice bodove, ali ni to nema veze sa prosirenjem na 20. jedino je izvesno da ce kvalitet biti dodatno razvodnjen, kao i regularnost jer ispada cak 6. ako je uopste moguce da regularnostbude jos gora nego ranije.

U prethodne 3 sezone Zvezda je prosla 12 od 12 kvalifikacionih kola u evropi protiv sampiona svojih zemalja (8) i klubova iz vrha (4) a u grupama pobedila 3 puta klubove iz liga petice pa ne vidim zasto je takav tim trebao da gubi mnogo bodova u prvenstvu protiv seoskih ekipa.
Postujem to sto je tebi antivucic agenda ispred navijanja za Zvezdu pa svako malo smaras sa grobarskim narativom ali to nema veze sa zivotom.
Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

slazem za prvu ligu da bude ogranicena na 10 klubova, to je postala praksa u zemljama slicne velicine poput srbije, i pokazalo se dobro. ali ipak mislim da nizi rangovi treba da imaju siru bazu, sa 16-18 klubova, ne treba i njih ogranicavati na 10. npr jedinstvena druga liga sa 18, i dve grupe trece lige (sever - jug) sa po 16. mislim da bi to bilo optimalno. sada imamo nezamislivih 102 kluba u prva tri ranga, 60 bi bilo ok.

 

Teoretski da, tako sam i ja ranije mislio ali u poslednje vreme sam misljenja da to ne bi bilo dovoljno da se profiltrira zito od kukolja. Kao prvo, ne verujem da u Srbiji ima 60 ozbiljnih fudbalskih klubova (nema ih ni 40 za moj predlozeni sistem, ako cemo pravo, al' jebiga), kao drugo mislim da je neophodan relativno mali drugi rang da bi se tu isterali infrastrukturni zahtevi (stadion itd) da se time ne bavimo u prvom rangu jer je to neozbiljno. A puno bi bilo za nase uslove zahtevati da svi u drugom rangu od 16-18 klubova imaju sredjene stadione.

Razmisljao sam o jedinstvenoj vecoj trecoj ligi (16-20 klubova) umesto dve grupe od po 10 ali to bi mozda bio prevelik trosak za putovanja za klubove u trecem rangu, zato su mozda dve grupe od po 10 organizovane po teritorijalnom principu bolje resenje za taj nivo takmicenja. To je opet 20 klubova, sto je solidna "baza".

 

Link to comment
26 minutes ago, samo_opusteno said:


U prethodne 3 sezone Zvezda je prosla 12 od 12 kvalifikacionih kola u evropi protiv sampiona svojih zemalja (8) i klubova iz vrha (4) a u grupama pobedila 3 puta klubove iz liga petice pa ne vidim zasto je takav tim trebao da gubi mnogo bodova u prvenstvu protiv seoskih ekipa.
Postujem to sto je tebi antivucic agenda ispred navijanja za Zvezdu pa svako malo smaras sa grobarskim narativom ali to nema veze sa zivotom.

 

pa nekome™ je ocigledno u interesu da u ligi bude sto vise seoskih klubova, u tome i jeste problem. kada bi se to svelo na realnih 10, gubili bi se bodovi cesce. igralo bi se 4 puta protiv partizana, 4 puta protiv cukarickog, 4 puta protiv tsc-a, cak i samoj zvezdi bi to koristilo. ok, bilo bi tu i dalje revijalnih utakmica, ali i mnogo vise takmicarskih utakmica. u seoskoj ligi sa 20 klubova 100+ bodova je realnost. zasto je kokezi i ekipi u interesu seoska liga, ostaje da nagadjamo, srpskom fudbalu svakako nije.

Link to comment
13 minutes ago, Radoye said:

 

Teoretski da, tako sam i ja ranije mislio ali u poslednje vreme sam misljenja da to ne bi bilo dovoljno da se profiltrira zito od kukolja. Kao prvo, ne verujem da u Srbiji ima 60 ozbiljnih fudbalskih klubova (nema ih ni 40 za moj predlozeni sistem, ako cemo pravo, al' jebiga), kao drugo mislim da je neophodan relativno mali drugi rang da bi se tu isterali infrastrukturni zahtevi (stadion itd) da se time ne bavimo u prvom rangu jer je to neozbiljno. A puno bi bilo za nase uslove zahtevati da svi u drugom rangu od 16-18 klubova imaju sredjene stadione.

Razmisljao sam o jedinstvenoj vecoj trecoj ligi (16-20 klubova) umesto dve grupe od po 10 ali to bi mozda bio prevelik trosak za putovanja za klubove u trecem rangu, zato su mozda dve grupe od po 10 organizovane po teritorijalnom principu bolje resenje za taj nivo takmicenja. To je opet 20 klubova, sto je solidna "baza".

 

 

pa mislim da je 10 klubova u prvoj + 18 u drugoj neki optimum za srbiju, to je 28 profesionalnih klubova. vec u trecoj ligi bi bili poluprofesionalni i amaterski. za ucesce u drugoj ligi mislim da ne treba postavljati jako visoke infrastrukturne zahteve, za razliku od prve lige. ako se slucajno desi da neki drugoligas koji nema uslove na terenu izbori prvu ligu, to pravo bi mu bilo osporeno za zelenim stolom™, ne bi mogao da dobije licencu za prvu ligu, i onda bi se novi prvoligas trazio na nekim nizim pozicijama (treceplasirani, cetvrtoplasirani...)

Edited by Nikodije
Link to comment

Suvise je interesa i kriminalnih i fudbalskih u Srbiji da bi se prihvatila liga od 10 klubova.

 

 

Da li bi bilo najbolje da se 4 puta igra Derbi, sa Vosom, Cukom, TSC, Vozdovac...?

 

Naravno.

 

 

Onda bi neko kukao da ima previse bg timova, pa da nam se "ne razvijaju fudbalski centri", pa ovo , pa ono...

 

Ako dodjemo do cifre 14 bice sjajno, sve ostalo su lepe zelje i nista vise od toga.

Link to comment

pa neka ima bg klubova, pa sta, takva nam je zemlja, bg sa okolinom. ne treba svako selo gurati u elitu da bi se dobila decentralizacija na silu. u jermeniji je redovno od 10 klubova bar 6 iz jerevana, pa nisu prosirili ligu na 20 da bi se dobila dejerevanizacija, vec su ljudi realni glede svoje zemlje i fudbala.

prosle sezone 7 od 10 iz jerevana.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

pa mislim da je 10 klubova u prvoj + 18 u drugoj neki optimum za srbiju, to je 28 profesionalnih klubova. vec u trecoj ligi bi bili poluprofesionalni i amaterski. za ucesce u drugoj ligi mislim da ne treba postavljati jako visoke infrastrukturne zahteve, za razliku od prve lige. ako se slucajno desi da neki drugoligas koji nema uslove na terenu izbori prvu ligu, to pravo bi mu bilo osporeno za zelenim stolom™, ne bi mogao da dobije licencu za prvu ligu, i onda bi se novi prvoligas trazio na nekim nizim pozicijama (treceplasirani, cetvrtoplasirani...)

 

To bi se ubrzo svelo na to da ili niko nikada ne ispada iz prve lige pa opet imamo namestaljke kao i do sada ili opet ekspresno udju neki dojucerasnji petoligasi koje kupi nekakav kontroverzni bizmizmen pa se igra FM nazivo par sezona dok mu ne dosadi i dok ne obrne lovu pa ih ugasi.

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Suvise je interesa i kriminalnih i fudbalskih u Srbiji da bi se prihvatila liga od 10 klubova.

 

Naravno.

Za sustinsko ozdravljenje fudbala u Srbiji bilo bi neophodno rasformirati CZV i PAR i lustrirati svakoga ko je ikada ikakve veze imao sa te dve kriminogene organizacije. A mozda ni to ne bi bilo dovoljno.

Link to comment
5 minutes ago, Radoye said:

Za sustinsko ozdravljenje fudbala u Srbiji bilo bi neophodno rasformirati CZV i PAR i lustrirati svakoga ko je ikada ikakve veze imao sa te dve kriminogene organizacije.

 

:ajde::hail::covid19:

 

Odlicna ideja.  Zovi Zagorku Dolovac da pohapsi govna da Radnicki/Vosa/Cuka konacno bude Sampion!

Edited by Milosh76
Link to comment
3 minutes ago, Radoye said:

Za sustinsko ozdravljenje fudbala u Srbiji bilo bi neophodno rasformirati CZV i PAR i lustrirati svakoga ko je ikada ikakve veze imao sa te dve kriminogene organizacije. A mozda ni to ne bi bilo dovoljno.

+1000

 

evo tsc, šatro zdrava priča, čista lova, a oni u prvoj sezoni odigraju 3 za 3 sa tončevljevim klubovima, a tončev gradnja zidastadion u bačkoj topoli/palanci gde već igraju

 

amaterski fudbal 5 godina pa jovo nanovo

Link to comment

Kad budemo imali tuzioca koji radi svoj posao i u fudbalu ce biti bolje stanje

 

Da krene od ovoga.. pa onda redom...

 

109766832_323949845293302_10102642104654

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Nema od tog posla ništa, poslednjih 30 godina nas uči da za kriminal u fudbalu ovde nema leka, nekoliko vlasti se promenilo, i ništa, zapravo sve je gore. 

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

 

:ajde::hail::covid19:

 

Odlicna ideja.  Zovi Zagorku Dolovac da pohapsi govna da Radnicki/Vosa/Cuka konacno bude Sampion!

 

ti razmisljas kao da ti klubovi stvarno zele da budu sampioni, a ne zele. ti klubovi imaju uprave koje rade protiv njihovih interesa. njima je lepo tako i jasno im je sta je smisao lige i bitno im je koliko su oni dobri u tome. zato mi uvek bude smesno kad se uprava partizana zali na neravnopravan tretman. a navijaci partizana na okupaciju kluba. svi drugi klubovi su odavno okupirani jer pristaju da se jin i jang drze u povlascenom polozaju. to je brend srbije, lihtenstajn ima jedan profesionalni klub, mi imamo dva.

Link to comment
7 hours ago, Radoye said:

 

Popravio sam ti malo, sad je OK. :)

Nema Srbija trenutno kapacitet za dvocifren broj ozbiljnih profesionalnih fudbalskih klubova sa odgovarajucom infrastrukturom, sve preko 10 klubova u top rangu je ozbiljno ludilo. Treba se ozbiljno raditi na podizanju nivoa profesionalizma dok se steknu uslovi za tako nesto.

 

Idealno, trebalo bi organizovati takmicenje na takav nacin da niko nije siguran - ili se boris za Evropu ili za opstanak. Ako racunamo da 4 kluba izlaze na medjunarodnu scenu onda makar isti broj treba da ide baraz za ispadanje iz lige sa 10 klubova (36 kola). Poslednji ispada direktno, umesto njega ulazi prvoplasirani iz nizeg ranga. Drugi otpozadi igra dvomec sa drugim iz nizeg ranga, a treci i cetvrti otpozadi igraju medjusobno jedan mec (domacin boljeplasirani) i onda porazeni igra jedan mec sa pobednikom meca treci protiv cetvrtog iz nizeg ranga (domacin ekipa iz nizeg ranga) za mesto u top rangu. Dakle, da nema puno prostora za klubove koji su bez ambicija i koji ce da odigraju taman dovoljno da se drze van zone za ispadanje i onda mesetare i trguju bodovima.

 

Od klubova u ovom rangu zahtevati da imaju minimum stadion trece kategorije (igranje kvalifikacija za UEFA LE), pozeljno cetvrte kategorije (grupne faze Euro-kupova) - nema domacinstava "u gostima" za klubove koji ne ispunjavaju infrastrukturne uslove. Nema ogranicenja broja stranaca, obaveznih U21 igraca itd - u elitnom takmicenju moraju da igraju najbolji i najspremniji, svi drugi kriterijumi su nebitni. Klubovi u ovom rangu ne mogu jedni drugima pozajmljivati igrace.

 

Drugi rang organizovati po slicnom principu (10 klubova cetvorokruzno), cetiri kluba se kvalifikuju za sansu za visi rang (opisano gore), poslednja dva direktno ispadaju, treci otpozadi igra baraz. Obaveza da se stadion unapredi na minimum trecu kategoriju nakon odredjenog broja sezona u ovom rangu (do tada, domacinstva se igraju na tudjem stadionu koji ispunjava uslove). Ogranicen broj stranaca (ukupno registrovanih i u protokolu za utakmicu) i obavezan odredjen broj igraca poniklih u klubu (ne nuzno U21 - moze i matorac od 36 ko je ranije proveo odredjen broj godina u mladjim kategorijama tog kluba) u protokolu. Ovaj rang bi bio zatvoren za B-timove ekipa iz top ranga (Teleoptike Graficare i tome slicno) koji bi najvise mogli da igraju u trecem rangu.

Treci rang podeljen u dve grupe po 10 klubova cetvorokruzno po geografskom principu (sever - jug) iz kojih prva dva imaju sansu za prolaz u visi rang - sampioni ulaze direktno, dugoplasirani igraju medjusobni baraz pa pobednik ide na treceg otpozadi iz drugog ranga. U slucaju da su na prva dva mesta ekipe koje ne mogu da igraju drugi rang, na njihovo mesto upada prva sledeca ekipa koja moze u drugi rang. Broj stranaca dodatno ogranicen (polovina od dozvoljenog broja iz ranga iznad), obaveza o odredjenom broju U21 igraca (svojih ili pozajmljenih - svejedno) u protokolu i na terenu. Ovaj rang takmicenja bi trebao da predstavlja filter za prva dva "ozbiljna" ranga takmicenja. Preporucljivo da stadion ispunjava zahteve za trecu kategoriju, ali ne i obavezno. Iz ovog ranga bi se teze ispadalo (samo po jedan iz svake grupe).

 

Ispod ova tri profesionalna ranga (ukupno 40 klubova) idu dve "srpske" lige (16-20 klubova svaka, pobednik se direktno plasira u visi rang), pa ispod njih zone itd. Ovde ne bih puno cackao, neka bude kaubojstina kao i do sad. Postojalo bi nacionalno kup takmicenje za klubove iz ovog ranga i nize. Klasican kup, dve utakmice, jedna u finalu na neutralnom terenu u paru sa finalom "velikog" kupa (isti stadion, dan ranije, uz TV prenos), bez mnogo filozofije.

Kup Srbije ("glavno" kup takmicenje) - reorganizovao bih ga delimicno po principu nosioca na teniskim turnirima. Prvih 8 iz top ranga u prethodnoj sezoni bi se uljucivali u takmicenje u 1/16 finala i bili bi rasporedjeni bez zrebanja kao nosioci, tako da prvi i drugi mogu da se sretnu samo u finalu, u polufinalu prvi ide na cetvrtog, drugi na treceg itd (ili vec na one koji su ih izbacili iz takmicenja ranije, jel'da). Nakon sto su nosioci rasporedjeni ostatak skeleta (24 ekipe) bi se popunio zrebanjem (samo bi se ovo kolo zrebalo, dalje se ide dirigovano). Jedna utakmica, domacin uvek slabije rangirana ekipa, i u finalu. Sa jedne strane ovo bi jacim timovima davalo garanciju da se nece medjusobno sretati u ranim fazama takmicenja, sa druge strane bi slabijima davalo prednost domaceg terena i potencijalnog prihoda od ulaznica protiv atraktivnog protivnika.

Da bi se odredile ostale 24 ekipe za 1/16 kupa igra se jedno pretkolo sa 32 preostale ekipe iz top 3 ranga + 16 ekipa iz nizih rangova, dve utakmice (ovih 16 bi se odredjivalo kroz regionalne kvalifikacione turnire).

 

 

Probati ovako nesto, pa mozda mozda jednom ovde opet poce da se igra nesto sto lici na profesionalni fudbal. Sve ostalo je sviranje qrcu.

 

 

Otprilike i ja tako nesto mislim, mada bih nize lige isao do 12. Daklem:

Super liga 10 timova, 4 evropa, poslednja tri baraz i dirket ispadanje u 1 ligu.

Prva srpska liga 12 timova1 +1? promocija u Superligu direkt/baraz, poslednja tri ispadaju cetvrti igra baraz sa drugoplasiranima za opstanak

3 grupe Druge Srpske lige (Sever, Centar, Jug), prvaci direkt ulaze, drugoplasirani + 9 iz 1 lige igraju 2 kola baraza za jedno mesto, poslednja dva iz svake grupe ispadaju u podsavezne rangove

6 podsaveznih rangova bi zamenilo sadasnjih 4 grupa srpskih liga. Koji bi to podsavezi bili? Pa, Novosadski i Beogradski bi davali timove za Sever, Kragujevacki i Smederevski za Centar, a Niski i Krusevacki za Jug  (jbga, Pristina zasad nedostupna:cry:), po 16 timova svaka. Dalje bi to islo u drugu podsaveznu, od nje u podrucne lige I , II i III reda koje bi pozamenjivale okruzne, medjuopstinske i opstinske/gradske lige i saveze. 

 

Sto se Kupa tice on bi krenuo od podrucnih liga tokom nn/nn+1 sezone i zavrsilo bi se do kraja jeseni, kada bi imali pobednike podrucnih kupova, koji bi nastavili dalje takmicenje na prolece kad se prikljucuju timovi iz podsaveznih rangova, gde do kraja sezone dobijamo 6 pobednika kupova podsaveza. Oni se na pocetku sledece sezone ukljucuju u prvo kolo zajedno sa timovima iz Superlige, Prve i Drugih liga, taman da ih ima 64 na broju. I u tom prvom kolu timovi Super lige i Prve lige su povlasceni, ne mogu da igraju medju sobom, ali zauzvrat svi su gosti i pre izvalcenja. Od drugog kola nema vise povalscenih, kom opanci kom obojci. Jedna utakmica, finale na JNA.

 

Uveo bih i Liga kup, kao moguce mesto u Evropi ako se vec nisi izborio kroz tabelu ili Kup Srbije. Prvo kolo je sibanje prvoligasa medjusobno, a onih 6 prezivelih zajedno sa 10 superligasa ulaze u 1/8 finala, pa do kraja. Nema nikakvih povlastica, finale opet JNA.

 

I kao pocetak sezone, Superkup, jedna utakmica izmedju Sampiona i Pobednika/finaliste Kupa na terenu sampiona.

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

 

:ajde::hail::covid19:

 

Odlicna ideja.  Zovi Zagorku Dolovac da pohapsi govna da Radnicki/Vosa/Cuka konacno bude Sampion!

 

Ma mogu komotno sve danasnje klubove da rasformiraju, jeb'o ti ove klubove. Ali da svima koji su od 1945 do danas bili u bilo kakvom svojstu povezani sa CZV i PAR da dozivotno bude zabranjeno bilo kakvo petljanje u fudbal u Srbiji. Dakle ni igraci ni sudije ni treneri ni funkcioneri ne smeju da budu ikad vise, potpuna lustracija. Pa krenuti ispocetka.
 

Link to comment

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1354396/Trecina-srpskih-klubova-ce-nestati-OFK-Beograd-prodaja-igraca-521-igrac-otisao-iz-Srbije.html

 

 

Iako se godinama unazad nalazi u teškoj situaciji, sada i u trećoj ligi, čuveni OFK Beograd i sada izaziva pažnju stranih novinara - zbog svoje tradicije, legendi, igrača koji su ponikli na Karaburmi...

 

U serijalu "Tifo Football", u okviru poznatog sajta "The Athletic", napravljen je kratak video kolaž o slici srpskog fudbala kroz prizmu posrnulih "romantičara".

I slika uopšte nije ružičasta.

 

"Igramo na ivici. Mnogi evropski klubovi su na ivici. Predviđam da će 30 odsto srpskih klubova nestati u naredne dve godine", rekao je direktor OFK Beograda Vladimir Simović autoru filma.

 

Prema njegovim rečima, godišnji budžet "romantičara" za tim i za neophodne troškove iznosi 200.000 evra i sada se skoro potpuno popunjava novcem UEFA solidarnosti pri transferima igrača koji su krenuli iz OFK-a.

 

 

 

Ladno neki dunsteri iz Zvezde i Partizana imaju vecu godisnju platu nego OFK budzet :isuse:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...