Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Hm, verujem da Monchi ipak zna sta radi, ali nisam ocekivao bas ovolike promene.

 

Iz prve ekipe su za sada otisli Salah, Rudiger, Szczesny i Paredes, koji nije bio u prvom timu, ali se vrteo oko prvih 15.

 

I Doumbia, ali ne verujem da ce on nedostajati [emoji23]

Link to comment

Jel moze neko uceniji od mene da pojasni, ako Roma ne ispuni FFP, sankcije mogu biti samo za Ligu Sampiona? Ondosno ne mogu im nista u ligi, u smislu da im blokiraju transfere i slicno?

Ogranicenje broja mesta u rosteru za CL i EL > finansijska kazna (umanjenje prihoda od evr takmicenja) > suspenzija iz Evrope

 

Ovo poslednje je bas tezak finansijski udarac za sve van EPL, iako kazne ne zalaze u domaca takmicenja. Mi smo ovim prodajama definitivno isplivali iz problema, ali Milan i Inter ce zakasati u narednim sezonama.

Link to comment

Taj ffp je čudo jedno, italijani imaju problema, pola španske lige ima ptoblema, a EPl troškadžije i odvratni španski blizaci nemaju... Nešto tu ne štima...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Barcelona i Real su, i pored enormnih trosenja, ipak i dalje profitabilni - zbog ogromnih prihoda (prvo i drugo mesto na Deloitte money league listi, na kojoj se klubovi sortiraju prema prihodima.

Engleski klubovi, sa druge strane, imaju jako velike prihode od TV prava, zahvaljujuci bogatom dilu Premier lige.

Npr, u godini kada je ispala, posto su to poslednje poznati podaci, Aston Vila je imala oko 80m eura prihoda od TV prava.

 

Takodje, u PL je vecina klubova profitabilno, samo 6 ih je proslu godinu zavrsilo u minusu.

Link to comment

Milan izgleda zavrsio tog Turčina, ne znam šta da mislim.

 

Napisah na Bundesu, pljacka veka, ako je tacno da je samo 20mil oera za Hakana.

Link to comment

Bogami, nastavlja milan jako. Još jedno dobro pojačanje. Naravno, neće ih ovo sve transformisat u kandidata za titulu, ali svejedno.

Link to comment

Napisah na Bundesu, pljacka veka, ako je tacno da je samo 20mil oera za Hakana.

 

:thumbsup:

 

Mnogo, ali bas mnogo ce u Milanu ove sezone zavisiti od Montele i njegove sposobnosti da ukomponuje tim sa dosta novih, talentovanih ali ne potpuno afirmisanih igraca. Bukvalno mogu da budu bum sezone, a mogu i da useru motku. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...