Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

3 hours ago, kipo said:

Ne bih da mračim, ali Kloparina igra se rasklopi čim izađe Salah sinoć. Ništa pritisak više.

 

Nema to toliko veze sa Salahom, koji uostalom najmanje učestvuje u tom gegenpresingu. Razlog je čisto fizička nesposobnost igrača da održe taj nivo agresivnosti i mobilnosti 90 minuta. Imaju snage za možda 60-70, pa Klopp to pokušava da tajmira. Juče su npr. dosta mlako počeli, tek posle dvadesetog minuta krenuli da pritiskaju i sabili protivnika u 16 metara... u drugom poluvremenu nastavili, doterali do pet golova prednosti, i onda sasvim razumno popustili. 

 

Problem je u tome što kad ne jurcaju i ne pritiskaju, oni ne umeju ni pristojno da se brane ni da zadrže loptu. To je najcrnje i najgore kad se desi da presing ne urodi plodom, pa onda malaksao čuvaš minimalnu prednost ili nerešen rezultat, a znaš da praktično nema šanse da ga ne primiš do kraja.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nema to toliko veze sa Salahom, koji uostalom najmanje učestvuje u tom gegenpresingu. Razlog je čisto fizička nesposobnost igrača da održe taj nivo agresivnosti i mobilnosti 90 minuta. Imaju snage za možda 60-70, pa Klopp to pokušava da tajmira. Juče su npr. dosta mlako počeli, tek posle dvadesetog minuta krenuli da pritiskaju i sabili protivnika u 16 metara... u drugom poluvremenu nastavili, doterali do pet golova prednosti, i onda sasvim razumno popustili. 

 

Problem je u tome što kad ne jurcaju i ne pritiskaju, oni ne umeju ni pristojno da se brane ni da zadrže loptu. To je najcrnje i najgore kad se desi da presing ne urodi plodom, pa onda malaksao čuvaš minimalnu prednost ili nerešen rezultat, a znaš da praktično nema šanse da ga ne primiš do kraja.

Показало се ни да Пепарини нису у стању да одрже тај ритам дуже од тих седамдесетак минута, само што су индивидуално бољи, па се то не примети као код нас( КдБ,Фернандињо,Гунгоган,Силва, спрам Окса,Милнера,Хенда, Ђорђине), плус имају у нападу алтернативе, које Ливерпул нема иако има бољих три за три. Тим је прилично танак и то је то.

Link to comment

Ne znam kakvo je to poređenje, Pep forsira mnogo manje fizički zahtevan fudbal, ljudi pola utakmice šetaju i vezu. Plus što nema ni on neki strašno dubok roster, sa klupe uvodi rahmetli Yayu, utakmice mu svako malo počinu neki Delph ili Zinchenko. Bernardo mu je rezerva za jedno četiri igrača.

 

Klopovi mučenici rade intenzivnije, zato se više primećuje kad fizički padnu - jedini plan B mu je "svi u odbranu, alhamdulillah, pa bunari onog u solo kontrama". Pozitivan znak je što se to u drugom delu sezone bolje menadžuje™, ranije su pritiskali od prvog minuta pa dokle izdrže, a sad im se dešava da svesno uđu u mirnije periode igre tokom utakmice, u zavisnosti o rezultata. To nije lako uvek izvesti, ali svakako je bolja opcija nego all-out pressing dok svi ne popadaju na travu. Takođe im pomaže 

Link to comment

 

Glupi forum mi ne dozvoljava edit drugog pasusa :isuse: Hteo sam da kažem da u tom smislu izdržljivosti svakako pomaže ono što sam ja očekivao da bude ogroman minus - zamena Coutinho-Ox. Ovaj drugi je neuporedivo manje kreativan ali to solidno kompenzuje, dok je naravno sposoban da trči tri dana vezanih očiju u rikverc. Dok se katastrofalno ne skrši, naravno.

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne znam kakvo je to poređenje, Pep forsira mnogo manje fizički zahtevan fudbal, ljudi pola utakmice šetaju i vezu. Plus što nema ni on neki strašno dubok roster, sa klupe uvodi rahmetli Yayu, utakmice mu svako malo počinu neki Delph ili Zinchenko. Bernardo mu je rezerva za jedno četiri igrača.

 

Klopovi mučenici rade intenzivnije, zato se više primećuje kad fizički padnu - jedini plan B mu je "svi u odbranu, alhamdulillah, pa bunari onog u solo kontrama". Pozitivan znak je što se to u drugom delu sezone bolje menadžuje™, ranije su pritiskali od prvog minuta pa dokle izdrže, a sad im se dešava da svesno uđu u mirnije periode igre tokom utakmice, u zavisnosti o rezultata. To nije lako uvek izvesti, ali svakako je bolja opcija nego all-out pressing dok svi ne popadaju na travu. Takođe im pomaže 

Наравно да количина трчања није иста, али када Сити подигне интензитет и  они скапавају као Ливерпул. Што се дубине тима тиче, има знатн дубљу средину и навалу. 

Link to comment

Nemoj da te cuje Ruxin. Sad ce ti objasniti da je Pep uzeo titulu sa 2ipo krstena igraca i sa ukupno 14 igraca u rosteru. :fantom:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Sredina -  kdb,  silva,  fernandinjo,  gundogan

 

Navala - aguero,  isus,  sane  sterling, b. silva (neka bude pošto je ove sezone uglavnom igrao tu) 

 

Duboko!

 

Klopara ima samo špiceva više od svih pobrojanih :isuse:

 

Edited by Ruxin
Link to comment

Wenger na konferenciji za štampu potvrdio da je praktično isteran iz kluba... :(

 

 

Quote

Arsenal manager Arsene Wenger says that the timing of his departure from the club after nearly 22 years "was not really my decision".

It was announced on Friday that the Frenchman would leave the club at the end of the season, despite having a year left on his contract.

Speaking before Thursday's Europa League semi-final first leg against Atletico Madrid, Wenger said: "I focus on what I have to do every day.

"At the moment, I work like ever."

The 68-year-old said he would continue to work "for sure" in the future, but was not ready to commit to anything else "at the moment".

 

 

https://www.bbc.co.uk/sport/football/43896201

 

Link to comment

A Aguero i Isus su navala :D nista, samo fatam terminologiju. Za mene je, do sad, spic recimo taj Solanke, Ings jedva, ali ajde ... mrzim da gledam minutazu, ali sam ubedjen da skupa imaju manje minuta od mendija koji je povredjen skoro sezonu.

 

Link to comment

Pretpostavljam da je poručnik pod navalom mislio na špiceve+krila, tj na igrače koji igraju u napadačkoj trojci. Pa sam to uzeo kao terminologiju. 

 

Sa druge strane špic je špic, sve jasno. Mi ih imamo dva. Vi šest. :fantom:

Link to comment
7 minutes ago, Ruxin said:

 Mi ih imamo dva. Vi šest. :fantom:

Tu je kljuc 3x vise. Taman toliko i pobeda vise medjusobno 3-1. Eto slucajno, validan zakljucak donesmo :D

Link to comment

2018_04_25_2.png

 

Vi znate da je volim liverpul i luzera klopa, ali zbog ovog ničim izazvanog naleta kurčenja navijača ekipe koja je poslednje bilo šta osvojila pre nekih 6 godina - prinuđen sam da od sad držim ovu sliku uvek pri ruci!

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...