Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

9 hours ago, LeBron said:

I ti si isto Camry-a porucio?

U Srbiji kupujes?

Ovi moji su u dan ispostovali timeline od pre 5 meseci koji su rekli, jos tad su rekli da na Kopar stize 22.6. i tako je i bilo.

Meni su kasnili 2-3 nedelje, ako se dobro sećam, ali bila je viša sila... Isto je u Kopar stigao u dan po predviđenom, ali je u luci bila ogromna gužva, pa se tu zakomplikovalo...

Link to comment

Apropo kasnjenja, znam da nije za utehu, ali moze i gore:

 

drugar Amerikanac krajem prosle godine narucuje Mercedes GL-nesto, on i zena izabrali svasta nesto specificno od opreme i enterijera i cekali na isporuku nekih ~3 meseca. 

Dodju u dealership da pokupe auto i ispostavi se da su ga ovi greskom prodali nekom drugom dan ranije :isuse:

Onda je cekao jos preko 4 meseca za novi. 

Link to comment
On 1.6.2021. at 20:43, cartman said:

Moje iskustvo sa sluzbenim Toyota Auris hibridom (automatik mislim da je 2014 godiste i motor 1.7) je potrosnja od 5.5 u proseku (dosta autoputa gde se vozi iskljucivo na benzin i magistrala) . Mana je mali rezervoar kojim si mogao max 500 km da predjes pre nego krene frka da li ima neka pumpa u blizini.

 

Subjektivni osecaj u voznji neprejebiv. Nikada nisam vise kilometara mesecno prelazio a ledja i noge me nikada manje nisu bolele.

 

+1

Vozila sam Auris Hybrid do pre nekoliko godina i definitivno je to i moje iskustvo. Inače baš umereno vozim, sa ovim autom mi se dešavalo da uopšte ne osetim da sam već na 160 kmh.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 22.7.2021. at 20:02, lord_s said:

Videcu da mi pokusaju potvrditi makar za datum pocetka proizvodnje, ako ne, ponovo cu da pogledam CX-3(0) i Sportage, tih makar ima bogato na stanju u nas.


Trazio sam (i dobio) depozit nazad, obzirom da mi je juce saopsteno da nista ne mogu da garantuju do Nov/Dec ove godine.
Ne mogu da postignu, navodno, sad vise nije problem ni nedostatak dela(ova), nego nagomilane narudzbine sa vecih trzista. Staznam.

Bas mi zao, taj 2008 mi je bio taman po meni i izuzetno mi se dopao, pre svega enterijer. Okrecem se ka Mazdi CX-30, njih bar ima na stanju u NS/Subotici, a imaju i nekoliko razlicitih koje cekaju na carini i bice dostupni za 3 nedelje najkasnije.

  • +1 1
Link to comment

I dalje nije za utehu:

 

koleginica mi bas danas prica da su prosle nedelje narucili Skodu Kodiaq i rekli su im da mogu da je ocekuju negde u decembru (zbog manjka cipova)

Link to comment

U međuvremenu, ostatak tržišta sa spremnim lagerom koristi situaciju - Hyundai i20 1.2 benzinac u nekoj srednjoj opremi - 14.4k€.

Ovo je auto koji se nekad (u formi Getz-a) kupovao za 9.5k€ tops. Fabia 1.2TSI je bila ista toliko.

 

Mislim da je bila 2013. ili 2014., poslednji primerci Octavia-e A6 1.6 TDI su se prodavali za 14,790.00€. Kola nisu poskupela 20%, već 30%.

Link to comment

meni je Polo potrošačka korpa za aute. pre desetak god je bila klasična Mićkova reklama na radiju -  koji auto mogu da kupim za 10.000, možeš Pola, neću pola hoću ceo.. a sad novi Polo kreće od 17k

  • +1 1
Link to comment

A sad je taj novi Polo veći nego što je Golf bio u prvim generacijama.

Kontam da je cena dobrim delom otišla zbog tehnologije, ali baš zbog toga naglo i gube na vrednosti.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, jms_uk said:

I dalje nije za utehu:

 

koleginica mi bas danas prica da su prosle nedelje narucili Skodu Kodiaq i rekli su im da mogu da je ocekuju negde u decembru (zbog manjka cipova)

To, onda, i nije toliko lose. Ja sam mog cekao 3.5 meseca u prolece/leto 2019. pre svih tih nestasica elektronike.

Link to comment

Praštajte forumske puniše, ali to sa čekanjem automobila mi je wtf momenat - mislio sam da su takve prakse umrle sa SFRJ i DDR.

Za pare koje im dajete nisam očekivao takvo mirno prihvatanje situacije. Koliko god da smo malo tržište, nismo preko pola sveta da ne mogu jebenog Pežoa da dovezu za mesec dana.

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

Praštajte forumske puniše, ali to sa čekanjem automobila mi je wtf momenat - mislio sam da su takve prakse umrle sa SFRJ i DDR.

Za pare koje im dajete nisam očekivao takvo mirno prihvatanje situacije. Koliko god da smo malo tržište, nismo preko pola sveta da ne mogu jebenog Pežoa da dovezu za mesec dana.

Ma to je jedenje govana, mani je auto iz Japana stigao za mesec dana do Kopra, ovi kao ne mogu da isporuče iz evrope negde, i kao nemaju na lageru jer sve rade kao Just in Time...

 

Jbt, zamisli da odeš u pekaru, a on ti kaže dođi za pola sata, samo da zamesim kifle i ispečem... :fantom: Just in Time tehnologija izrade...

Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

mislim da nije problem u dovozu, već da ga naprave

 

al je u svakom slučaju wtf momenat

tacno tako, gledao sam pre par meseci da se ponovim malo, ali cene novijih polovnjaka, fazon do dve godine i do 20tak k km su neretko i vise nego sto su pre par godina ta kola nova kostala.

novi se pak cekaju besmisleno dugo jer ne mogu da ih nastancuju.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

mislim da nije problem u dovozu, već da ga naprave

 

al je u svakom slučaju wtf momenat

Ovo je problem, pre svega kod evropskih proizvodjaca jer imaju znatno vise mogucnosti konfigurisanja auta.

 

Kad sam kupovao Hondu i Mazdu, imas 3-4-5 nivoa opreme, izaberes jos motor i boju i to je to. Onda je lakse drzati lager vozila spremnih za isporuku.

 

Kodiaqa sam mogao da dobijem isto odmah da sam birao nesto sa lagera posto uvoznik uvek ima odredjen broj tipskih vozila koja se najlakse prodaju. Ja sam hteo vrlo specificno konfigurisan auto i znao sam da to povlaci za sobom cekanje na proizvodnju. Drugi par cipela je sto nije usao u proizvodnju kada mi je uvoznik obecao vec mesec dana kasnije.

Edited by Tosha2EE
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...