Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, bags said:

@vladavsnarod

Tri su glavna razloga. Dragance je u pravu za 7 sedista (mada bi meni radilo posao i 6). Nama to najvise korisiti kad imamo posetu. Tesko se organizvoati za izlete po gradu i oko grada sa babama i dedama.Uvek cimanje sa taksijem. Takodje kad se ide sa klincima iz vrtica negde mozemo recimo nas dvojica drugara sa cetvero dece i sl.  Ovako idemo bez potrebe sa dvoja kola. Naravno ovo sve pre korone.

 

Druga stvar je definitvno gepek. Ipak je razlika kad pakujes stvari za duzi put u CX-5 i CX-9. Uz napomenu da meni onda trebaju samo dva reda sedista. Pogotovo zimi me nekad nervira kad je gepek do vrha,pa jos neki kofercic deci pod nogama i na kraju cekeri izmedju njih. :frust: Isto sad dok su klinci manji je prakticno da se ubace bicikli nazad kad se ide na izlet.

 

Treca stvar je enterijer. Meni kao geeku je bitniji nego spoljasnost. Cini mi se barem sa slika da je ipak CX-9 sa boljim materijalima unutra i nekako luksuznije deluje.

 

Velicina mi ne smeta toliko jer imam mesta dovoljno za parking kod zgrade, a na poslu imam garazu. Malo veca potrosnja na moju malu kilometrazu ne igra neku veliku ulogu.

 

 

Slazem se, 7 seater zavrsava posao. Nisam ni gledao CX-9, ali kontam da je enterijer u startu kvalitetniji za tu klasu. Mada CX-5 uzivo deluje mnogo lepse. Ona "nadgrobna ploca" od displeja sto neko rece, ne bode oci toliko. 

Link to comment

Pomalo. :) Predzadnji model mi je bio puno bolji. 

 

Imam specificnu situaciju (diplomatic sales) da trebam biti dobar komad budale uzeti nesto izvan BMW, Mercedes, Volvo.

X3 mi je mali upgrade, X5 je ok osim krkanluk momenta, GLC je premalen unutra i gepek je downgrade u odnosu na X1, GLE ima cudno povezanu opremu da kad izaberem 7 sedista i zavesice nazad ode 10.000 gore sa raznim nepotrebnim paketima, XC60 malen gepek, XC90 opet prevelik za po gradu a ne volim ni dzinovski touch. 

 

 

Link to comment
šta smo rekli za kiu sportage, onaj black edition. 
jel to neko pazario sa foruma? 
Ma kakva KIA, bolje gledaj Dastera, mnogo je bolji, bar ako pitas PPP strucnjake.
Link to comment
21 hours ago, nisam ja said:

šta smo rekli za kiu sportage, onaj black edition. 

jel to neko pazario sa foruma? 

Ja sam je test vozio kada sam kupovao Pežoa. Pristojan auto koji ima sve što je potrebno, čak je i gepek dosta dobar, ali sa druge strane nema ništa što je posebno upečatljivo, ni dizajn, ni enterijer. Mana mu je bila i to što se čekao dosta dugo, i više od dva meseca. 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
2 minutes ago, parenzana said:

šta tačno znači hibrid kod auta i da li ima razlike između proizvođača? recimo honda hibrid i suzuki hibrid?

Da auto ide malo na struju, malo na benzin...

 

baterija se dopunjava kad voziš na benzin... I ide na bateriju obično do 60 na sat, dok je ne potrošiš, onda vrati na benzin... Time se začajno smanjije potrošnja po gradu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...