Jump to content
BarryWhite

Kupovina novog automobila u Srbiji

Recommended Posts

ToniAdams

Kako se ponaša na otvorenom, kao mali il kao veliki auto?

Meni deluje kao jako razumna kupovina, video sam ga na ulici i jako mi se dopao. Čak sam ozbiljno pomislio da ga uzmem, ali ovde su cene malko više za bilo šta što podrazumeva ikakvu opremu i onaj malko jači motor, 120ks valjda. Od 14k pa na gore, maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

kud u maglu Simoviću
3 minutes ago, ToniAdams said:

maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

F1F43D4B-E1E7-4CC9-9FE3-E1261CCB22D9.jpeg.995748c4b4e8aaa87009e6c0f4b14d4a.jpeg

Edited by kud u maglu Simoviću

ToniAdams

Kako se riba pretvorila u vesalicu? 

kud u maglu Simoviću

sela je u astricu

:sad:

Ras
11 hours ago, ToniAdams said:

Meni deluje kao jako razumna kupovina, video sam ga na ulici i jako mi se dopao. Čak sam ozbiljno pomislio da ga uzmem, ali ovde su cene malko više za bilo šta što podrazumeva ikakvu opremu i onaj malko jači motor, 120ks valjda. Od 14k pa na gore, maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

Astra Sedan je uz akcijske cene i u Srbiji jedina konkurencija ovom Fijatu.

Edited by Ras

April
21 hours ago, ToniAdams said:

Nema razlike na otvorenom, razlika je kad treba da uletiš u makaze(doduše, još ga razrađujem, pa nisam smeo da probam sa podgasom).

Ali u Auto Mig u Nišu imaš Multi Jet 1.6 Lounge za 14k. Znaš kako to prži? To lepi za sedište i potpuno je neuporediv sa ostalima iz segmenta, naravno, kad uzmeš u obzir opremu i motor.

E sad, moram da se ogradim da ja Škode i Opele jednostavno ne volim, teskobni su mi. Uostalom, kao što neki ljudi ne vole Fiate, to je već stvar ličnih preferencija.

ToniAdams

A kakva je završna obrada? Iskočila mi danas neka reklama za lizing koja deluje ok. 

renne

Dobar je fijat, fino skockan, mislim da su ovi modeli rađeni u Turskoj

Ništa ne škripi, ne škljoca

i multimedija je skroz ok

ToniAdams

Ozbiljno sam počeo da razmišljam o lizingu, jer se posedovanje auta ovde ponekad blaaago ne isplati, budući da su majstori sve sam povoljni.

U tom smislu i fijat kapiram da bi bio ok, voziti par god pa liferovati.

zorglub

Ako je stvarno oko 10k€ onda je ok, mada mi je Focus 1.0EcoBoost za njega auto.

Išao sam do Beča njime (Tipo 1.4). Stvarno ne bih da zvučim kao prepotentni skorojević (rođen i odrastao u Stojadinu, vozio svakakve krševe), ali za autoput, naspram odgovarajućih dizela i t-benzinaca - nije. Onako, suvi prosek auto, ali ako je tolika razlika u odnosu na ostale kompakte (Golf klasa), onda što da ne? Sa 1.6 zeldijem je potpuno druga ličnost, to da.

Potpuno van teme, novi Duster (1.5dci) je skroooz simpa.

Edit: @ToniAdams Što ne sačekaš Skalu? 😁

Edited by zorglub

April
5 hours ago, zorglub said:

Išao sam do Beča njime (Tipo 1.4). Stvarno ne bih da zvučim kao prepotentni skorojević (rođen i odrastao u Stojadinu, vozio svakakve krševe), ali za autoput, naspram odgovarajućih dizela i t-benzinaca - nije. Onako, suvi prosek auto, ali ako je tolika razlika u odnosu na ostale kompakte (Golf klasa), onda što da ne? Sa 1.6 zeldijem je potpuno druga ličnost, to da.

Ovo je potpuno tačno. Ja sam ga kupio ženi za grad. 

Ili još preciznije, nije za Ibarsku i vožnju do Zlatibora, na autoputu ima prostora da se savlada njegova lenjost.

Sipa, vozi. ne razmišlj o servisima i za 5-6 godina zameni za sledeći, to je bila ideja. U tih 5-6 godina nema vremena ni kilometraže da se nadoknadi velika razlika u ceni u odnosu na vozila iz segmenta.