Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

 

edit: e jbg izgubio se mustangin link o SUVovima

 

mali off - i u advertajzingu se oseca sve vise atmosfera sudnjega dana i ljudi su skloniji da kupuju terenske, izdrzljivije stvari.

 

Dva divna TVC-a, jedan za tekilu drugi za SUV-a

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
  • 1 month later...

Pazario Tipa za skvo, juče ga dovezao iz salona. Atmobenzinac lenština, 1.4 95.

 

Šta znam, 'nako.  Nije loš #mojtepipo.

 

Ubedljivo najveće mane u dizajnu. Neshvatljiv fail sa suvozačkim pretincem u koji ne staje ni fascikla A4. Jebo brdo gedžeta kad na najbitnijem padaš. Ja sam navikao da tu držim bitna dokumenta i stvari koje ubacujem tokom vožnje da mi ne bude haos u kolima, ovde to prosto ne može. Preglednost je bulja, zahvaljujući besmisleno malom unutrašnjem retrovizoru. Doduše, ja više pratim levi i desni koje su stvarno odlično napravili i hvataju široko, ali znam ljude koji se oslanjaju na srednji.

 

Motor je takav kakav je, sve to smo znali. Gradski auto za pijacu i vožnju deteta u školu i na trening, mada se na autoputu taj nedostatak snage realno uopšte ne oseća dok npr. ne dođeš na uspon tipa Bubanj Potok. Za ljubitelje francuskih ogibljenja, tj.mene, previše ravno seda na rupu, ali ne deluje nesigurno, naprotiv. Ima tu malo i do guma, stavili su Goodyear M+S, dok ja inače vozim skuplji Dunlop letnji i zimski komplet, koliko se otvoriš toliko je i guzi fino.

 

Potrošnja manje-više kao i na svim novijim. Pošto ga još razrađujem i ne vozim preko 3300 obrtaja, nisam baš merodavan, ali na 3000 on već gura blizu 120 i to je nekih 5,5l, na 2500ob, oko 100 je 4,5l. Van autoputa računam da ide ohoho preko, ali i benzin je 8% jeftiniji, pa se to malo kompenzuje.

 

Ima i nekih iznenađujuće dobrih stvari. Prosto neverovatno tih, kao da je na struju, divota slušati muziku. Režim rada svetala pametno setovan za dan i noć, farovi i maglenke vrhunski. Ne zveči na otvaranju i zatvaranju

Link to comment

Izvinjavam se, istekao mi edit, dakle:

 

Ne zveči kao kanta na otvaranju i zatvaranju, samo fini klik. I najvažnije: visok i prostran, sa 540 litara gepeka i ozbiljan prostor za sedenje, nema teskobe prisutne u ostalim vozilima iz segmenta. Za deset soma ne moraš da voziš rapide, sandera i klia(probao sve nabrojane), nekako je osećaj da voziš auto. Još sam uhvatio neku akciju pa u paket ušao i tempomat, parking senzori, rezervni točak standardne veličine i još par važnih sitnica.

 

Bitno ozbiljniji automobili idu od 14k pa nadalje, a mojoj ženi za pijacu i plaćanje računa to realno nije potrebno. Recimo da je ovo bestbaj drugi automobil.

Edited by April
Link to comment
30 minutes ago, Majo said:

Sasrecom ga drndali :)

 

btw, ovo sto se pozivas na francusko ogibljenje, mislim da toga vise nema sa novom generacijom automobila, sve vise lice po tome na vw.

Ima istine(npr., MeganeII je već bio tvrđi od prethodne generacije), ali ipak se još oseća razlika. Posebno u ovom segmentu, u višim klasama su se skoro stigli.

 

20 minutes ago, renne said:

Srećno
Bio mi je Tipo jedan od opcija onomad

Hvala, matori. Samo nek se vrti

Link to comment
1 hour ago, Majo said:

Sasrecom ga drndali :)

 

btw, ovo sto se pozivas na francusko ogibljenje, mislim da toga vise nema sa novom generacijom automobila, sve vise lice po tome na vw.

 

VW automobili + Škoda su generalno najudobniji danas.

Link to comment

Kako se ponaša na otvorenom, kao mali il kao veliki auto?

Meni deluje kao jako razumna kupovina, video sam ga na ulici i jako mi se dopao. Čak sam ozbiljno pomislio da ga uzmem, ali ovde su cene malko više za bilo šta što podrazumeva ikakvu opremu i onaj malko jači motor, 120ks valjda. Od 14k pa na gore, maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

Link to comment
11 hours ago, ToniAdams said:

Kako se ponaša na otvorenom, kao mali il kao veliki auto?

Meni deluje kao jako razumna kupovina, video sam ga na ulici i jako mi se dopao. Čak sam ozbiljno pomislio da ga uzmem, ali ovde su cene malko više za bilo šta što podrazumeva ikakvu opremu i onaj malko jači motor, 120ks valjda. Od 14k pa na gore, maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

 

Astra Sedan je uz akcijske cene i u Srbiji jedina konkurencija ovom Fijatu.

Edited by Ras
Link to comment
21 hours ago, ToniAdams said:

Kako se ponaša na otvorenom, kao mali il kao veliki auto?

Meni deluje kao jako razumna kupovina, video sam ga na ulici i jako mi se dopao. Čak sam ozbiljno pomislio da ga uzmem, ali ovde su cene malko više za bilo šta što podrazumeva ikakvu opremu i onaj malko jači motor, 120ks valjda. Od 14k pa na gore, maltene ko nova astra za koju ipak mislim da je bolja kupovina. 

Nema razlike na otvorenom, razlika je kad treba da uletiš u makaze(doduše, još ga razrađujem, pa nisam smeo da probam sa podgasom).

 

Ali u Auto Mig u Nišu imaš Multi Jet 1.6 Lounge za 14k. Znaš kako to prži? To lepi za sedište i potpuno je neuporediv sa ostalima iz segmenta, naravno, kad uzmeš u obzir opremu i motor.

 

E sad, moram da se ogradim da ja Škode i Opele jednostavno ne volim, teskobni su mi. Uostalom, kao što neki ljudi ne vole Fiate, to je već stvar ličnih preferencija.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...