Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

VAG ima apsolutnu papzjaniju modela koji su jako slični jedan drugom a razlike u cenama su sulude.

 

Tiguan je marginalno veći od mog Karoqa a cenovno je u klasi Kodiaqa. Pri tome, da ne bude da je stvar u opremi, moj Karoq ima daleko više standardne opreme od ekvivalentnog Tiguana.

 

T-Cross i T-Roc su toliko blizu jedan drugom da ne znam kako bih se opredelio za jednog od ta dva osim da bacam novčić.

 

Škoda još u Kini dodatno muti vodu tako što izbacuje produžene modele i izmislili su Kamiq koji je za dlaku manji od Karoqa, a tek treba da izađe Vision X kome nikako ne mogu da shvatim svrhu postojanja.

Link to comment
On ‎10‎.‎9‎.‎2018‎. at 16:14, radisa said:

Hvala ljudi...
 

prvo na brodu oko Indije, pa sad kao zauzet, trt, mrt. Pic or it didn't happen!

 

U zdravlju ga vozio!

 

---

Glede cross-overa:  evo bas danas vozim  GLC300 jer je moj auto na redovnom servisu, i ne da ga ne bih mijenjao za ovaj "SUV", vec ga nebih vozio ni da mi doplate. Doduse, kontam privlacnost tog segmenta, ali mi je jednostavno ne lezi.

 

E sad, da zivim u Koloradu ili na Romaniji, onda bih imao neki pravi terenac sa blokadom diferencijala i vitlom. Neki UAZ ili Nivu, ako ne bih mogao priustiti nesto bolje.

Link to comment

Нема потребе, схватили смо :fantom:

У питању је РАВничарско возило. Купују га РАВничари, или се, као у случају переложача, вози по РАВници :Jova:

Према оној слици горе и офф роуд је могућ ако нагиб није већи од 0о  :tongue:

Link to comment

Za momčine/devojčine što se u teoriji ili praksi razumeju u svoje ravnice, nagibe, polomljene osovine, radio veze za zvanje u pomoć i ostale radosti off-road vožnje, kurava i slične drugarice su predmet poruge. Za momčine/devojčine što u teoriji ili praksi žele da se bezbedno, pouzdano i udobno prevezu on-bilo-kakav-road od A do B (5, 50, 500 ili 5000km), to su bobovska kola.

Link to comment
Za momčine/devojčine što se u teoriji ili praksi razumeju u svoje ravnice, nagibe, polomljene osovine, radio veze za zvanje u pomoć i ostale radosti off-road vožnje, kurava i slične drugarice su predmet poruge. Za momčine/devojčine što u teoriji ili praksi žele da se bezbedno, pouzdano i udobno prevezu on-bilo-kakav-road od A do B (5, 50, 500 ili 5000km), to su bobovska kola.
si išao nekad u pustinju, na off road?

Pričao mi jedan naš iz Australije, kako to izgleda, deluje kao sjajna avantura... :) Samo za to trebaju ozbiljni terenci, on je išao sa Landcruiserom...
Link to comment
On 13.9.2018. at 3:44, Peter Fan said:

 

E sad, da zivim u Koloradu ili na Romaniji, onda bih imao neki pravi terenac sa blokadom diferencijala i vitlom. Neki UAZ ili Nivu, ako ne bih mogao priustiti nesto bolje.

Duster

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

si išao nekad u pustinju, na off road?

 

Nisam, volim ravu i ne varam je sa terencima :)

 

Ima zanimljivih tura i po plažama, evo par slika/videa da dočara atmosferu.

 

Jednom sam bio suvozač u lendkruzeru po New South Wales divljini i shvatio da nije to za mene. Nisam dovoljno momčina, suviše cimanja i drmanja za moj ukus...

 

Najbliže što smo rava i ja prišli off-road iskustvu je Mereenie Loop, što je, kako bi ovde rekli, dirt track. Na aboridžinskoj je zemlji pa bi ljudi od starine da uzmu koju paricu, ali ih mrzi i onda državni turistički biro prodaje dozvole umesto njih, a dozvola važi samo na dan izdavanja, a biro radi tek od 10 i tako dalje i tako bliže, avantura za sebe. Put je naizgled lak za vožnju, ali ko se prevari pa zaleti ne provede se dobro jer svako malo neki prevoj, jaruga, rupčaga. Tu smo naišli na divlje kamile što mi je i dalje u vrhu liste dojajčanih doživljaja u Australiji. Tada pojma nisam imao da ih ima u divljini pa je time moje oduševljenje bilo veće.

 

Sad sam malo proguglao, izgleda da od prošle godine nema više rupčaga, sve asfaltirano.

 

20180914001.thumb.jpg.c18ed7510babb92a0e64b1db189893f9.jpg

 

20180914002.thumb.jpg.8c66a17fb5cb0e6f6da0dc59f64b9912.jpg

Link to comment
34 minutes ago, Host said:

...

 

Me likes! Pašće jednom i ta Jamerika valjda. Konstantno visoko na listi, ali nikako da se izbori za prvo mesto.

 

Ipak, žao mi je, ovo je najultimativnije off-road vozilo za dirt trackove:

Spoiler

20180914003.jpg.a419dfd08f5f3ded945239d1a6e889ce.jpg



U ovakvoj kanti prešli ihaha hiljada km u par godina, od čega dobar deo po prašnjavim i šljunkovitim putevima Srb-agonije. Gde čeljad nisu besna kola nisu tesna.

 

Sada treba da slede slike svinja čiji su nam rođaci pravili društvo na večeri, te srpskih kamila i nojeva čiji su nam rođaci takođe pravili društvo na večeri, ali mrzi me da kačim. U svakom slučaju boleo me stomak, a i guzica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...