Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

On 11.9.2018. at 6:27, radisa said:

Stigao RAV4... emoji3.png

 

Čestitke! I nije stigao nego stigla - to je kuRAVa :)  

 

9 hours ago, Mil@n said:

 

Nisam siguran, ljudi ne vole da voze velike automobile baš toliko, teži su, zahtevaju jače motore za normalniji rad, više mesta iskaju za parking, i voziti to po gradu uglavnom npr je bespotrebno cimanje. 

 

Moje iskustvo sa gorepomenutom kuravom od prvog dana je da se vozi praktično sama. Pouzdana, prostrana, pregledna, takoreći PPP, ma milina jedna. Vožnja po gradu i parkiranje - rava mi je bolja u odnosu na prethodna mala kola, u vožnji se osećam sigurnije, a prilikom parkiranja sposobnije (prethodna kola nisu imala senzore). Jedini "problem" je nedostatak osećaja brzine, pa se desi da se zaletiš po gradu i onda strahuješ narednih dana da li će stići kazna. Ali zato kada spustiš zadnja i suvozačevo sedište pa uvališ ceo frižider sa sve ambalažom, veliki tepih ili gomilu Ikea dasaka, e to je pravi domaćinski osećaj, o dužim putovanjima da ne pričam... Volim bre kuravu, evo već osam godina se družimo i ljubav nam cveta kao prvog dana. Verna je i osim što voli da popije ne traži ništa posebno, samo da se s vremena na vreme iživi i izluduje kako joj i dolikuje i zbog čega je i napravljena.

 

20180912001.thumb.jpg.c1f5f77eb3bb7922e1f784590718bf34.jpg

 

Evo i malo statistike da ne bude da sve zasnivam na subjektivnom osećaju:

 

Why Australians bought more utes and SUVs last month than any other time in our motoring history

 

Koga mrzi da klikće poenta je:

 

Nevertheless, data from the car industry lobby group shows sales of passenger cars such as sedans, wagons and hatchbacks were down by 11.3 per cent (from 230,200 to 204,350) in the first six months of 2018 versus the same period the year prior.

They have been substituted almost one-for-one by SUVs, up 10.7 per cent over the same period (from 233,500 to 258,500).

Link to comment

evo sad malo pretrazih usa trziste...par iznenadjenja...ford nece vise proizvoditi aute osim mustanga. samo pick-ups i suv’s

 

i bila sam u pravu... trend je masovna kupovina suv’s (crossovera). cena goriva i udobnost su primarni faktori. i zenama su pregledniji. bolje vide okolo. tako kazu clanci!

 

Link to comment

I u Evropi su crossoveri vec godinama na uzlaznoj liniji. Potisnuli su potpuno minivenove kojima je drasticno pala prodaja, sad napadaju segment limuzina. Mislim da dovoljno govori sto sada cak i Alfa, Bentli, RR, Jaguar imaju crossovere/SUVove u ponudi, a Porsche cak 2. Ako pogledate Audi i BMW, oni u svakoj velicini imaju SUV pandan limuzini.

Link to comment
evo sad malo pretrazih usa trziste...par iznenadjenja...ford nece vise proizvoditi aute osim mustanga. samo pick-ups i suv’s
 
i bila sam u pravu... trend je masovna kupovina suv’s (crossovera). cena goriva i udobnost su primarni faktori. i zenama su pregledniji. bolje vide okolo. tako kazu clanci!
 

Pogledaj kako je pokojni marchionne opravio chrysler i zasto je FCA ponovo profitabilan.
Link to comment
40 minutes ago, Sammael said:

I u Evropi su crossoveri vec godinama na uzlaznoj liniji. Potisnuli su potpuno minivenove kojima je drasticno pala prodaja, sad napadaju segment limuzina. Mislim da dovoljno govori sto sada cak i Alfa, Bentli, RR, Jaguar imaju crossovere/SUVove u ponudi, a Porsche cak 2. Ako pogledate Audi i BMW, oni u svakoj velicini imaju SUV pandan limuzini.

Svakako, to je najbrže rastući segment i svi proizvodjači su u ofanzivi. Sad ih već ima u svim mogućim veličinama, ovi najmanji opasno napadaju male gradske automobile.

Čak su i ovi suv-kupe hibridi ili kako se već zovu sve interesantniji.

Samo htedoh reći da je evropsko tržište ipak drugačije, i da neće lako skinuti sa trona hot hatch.

Edited by mraki
Link to comment

I Mini Countryman je crossover. Smart planira već godinama crossover. S druge strane, Golf je postao toliko ogroman da ne znam da li mi se više uklapa u hot hatch kategoriju koju je GTI stvorio. Sve se izmešalo...

Link to comment

Pogotovo se Vw tu nekako gubi, mada prodaja rastura. Novi Polo veći od Golfa pre par generacija. Novi Tuareg više nego duplo skuplji od Tiguana, i samo za dlaku jeftiniji od Q7:rolleyes:

Q8 su nabili cenu samo tako, verovatno je već zašla u segment Porsche SUV modela, pa će morati i njima da podignu malo od sledećeg modela. Mislim, nije mi jasno ko to baš toliko kupuje i u Zapadnoj Evropi, a ide ko alva.

Tu su i novi T-Roc i T-Cross, ne može čovek sve da isprati...

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...