Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

ja sam prisustvovao jednoj prilično neprijatnoj sceni u njihovom servisu

 

gde jedan mali, ćelavi, nabijeni stokilaš iz g klase jebava majke svima redom zbog auta za koji je dao 90ak k€ i dolazi malo malo

 

 

Link to comment
50 minutes ago, Mil@n said:

Rene, koliko bi te izašao npr polovan star godinu dve, tj šta je prelomilo da uzmeš nov a ne polovnjaka?

ovakav polovan nema, počela proizvodnja u oktobru, još ga niko ne prodaje, bar nije kad sam ja kupova

A jednostavno, bilo mi dosta polovnih automobila, tako da je to bio glavni razlog

Neću da se cimam, neću da razmišljam, hoću da imam nov i to je to

za tih petnaestak hiljada evra mogao sam da kupim solidan polovnjak, ali jednostavno nisam hteo

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Rene, koliko bi te izašao npr polovan star godinu dve, tj šta je prelomilo da uzmeš nov a ne polovnjaka?

Nov auto, ako imaš para uvek je bolja opcija... Slažem se da nije nikakva garancija, ali, jbg, mnogo su manje šanse da se nešto sjebe...

 

Uostalom, ono što sam ja vozio:

 

Dacia Stepway, kupljena nova, pre 7 godina, osim redovnog servisa, menjao samo lonac auspuha... Prešla 140K, ja je vozio do 100K, posle dao za ženinu firmu, vozi je ko stigne....

 

Corrola, prešao za 2 godina 80K, nijedan kvar...

 

Sad ćemo da vidimo šta će biti sa RAV-om, ali ne očekujem ništa loše...  :D

 

Pre toga imao Forda Eskorta, platio ga malo, ali znao bar tri dobra™ majstora u NS...

Link to comment

kod novih kola je problem što im vrednost strahovito opada u prve tri godine

 

sad još ako stojetm naulici muka je veća. da sam imao novo auto u četvrtak onoj guski što me zakačila na parkingu bih oko izvadio. bolje ovako

 

 

moje iskustvo sa tim polovnim, starim 2-3 god je sasvim zadovoljavajuće

 

 

 

@radisa forda, nemoguće 

:ohmy:

 

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kod novih kola je problem što im vrednost strahovito opada u prve tri godine

 

sad još ako stojetm naulici muka je veća. da sam imao novo auto u četvrtak onoj guski što me zakačila na parkingu bih oko izvadio. bolje ovako

 

 

moje iskustvo sa tim polovnim, starim 2-3 god je sasvim zadovoljavajuće

 

 

 

@radisa forda, nemoguće 

:ohmy:

 

:D

 

Kako sam ga kupio, otišla mi letva volana, nisam ga nedelju dana vozio... Jedva sam ga se otarasio, kasnije...

 

To oko opadanja vrednosti, novog auta je interesantna observacija... To je tako, ako auto koristiš za vožnju po gradu i slične stvari, i prelaziš malo... Meni auto služi za posao, i to što ga vozim mi posredno donosi neke pare, pa mi je logično da mi opadanje vrednosti nije bitno, ako ja za te 3 godine zaradim značajno više koristeći ga, a ne moram  da se brinem šta će mi se desiti i da li ću stati u nekoj vukojebini...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...