Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

  • 1 month later...

ljudi, pazario bih "Dustera", zena mi daje beskamatni kredit, pa imam par pitanja za strucnjake ovdje...

 

1. ako cu 99% vremena voziti po asfaltu (pa makar i ovom jadnom u CG), a par puta godisnje se zaletjeti do Kopa ili Kolasina, koliko mi je bitan jebeni 4x4? ili da preformulisem, je li mi dovoljno bitan da prihvatim visu cijenu, vecu potrosnju, manji gepek, skuplje odrzavanje?

 

2. buduci da sam tragicno netalentovan za trgovinu, rado bih cuo vasa iskustva sa obaranjem cijene kad se pojavite u autosalonu sa kovertom punom kesovine. naravno da su mi prodavci sa kojima sam pricao vec rekli "ne moze se dobiti nikakav dodatni popust, ovo su cijene sa vec uracunatim popustima, bla-bla-bla...", ali zanima me ono, iz prica drugih ljudi poznato, magicno djelovanje kesovine koja prisustvuje razgovoru izmedju gazde salona i potencijalnog kupca...

 

eto, pa pomozite savjetom & toplom ljudskom rijecju...

Link to comment

Ako si netalentovan, nema tu mnogo pomoći. :) Pogotovu što si skoro pa odabrao šta ćeš. Najbolje u toj situaciji pomaže da želiš nešto za šta ti fali malo para i da onda budeš iskren.

 

Što je manji gepek kod 4x4? Ja vozim 4x4 oktaviju već godinu dana, za odlazak na Kop može da pomogne, ali sigurno ne vredi toliko. Osim potrošnje imaj u vidu da će biti i malo teži što se oseti pri polasku i pri kočenju. Tako da ako nisi baš ljubitelj 4x4 i s obzirom da se ne radi o nekom ekstra jakom motoru, ne preporučujem.

Link to comment

Nije manji gepek, ako ćeš se samo cepati po asfaltu, verovatno da ti nije potreban 4X4, ok će raditi i prednji pogon, pogotovo što je jeftiniji, a nema ni skuplje dodatke za praćenje 4x4 koji ima kod Dustera

Link to comment
2 hours ago, Pantelija jr said:

1. ako cu 99% vremena voziti po asfaltu (pa makar i ovom jadnom u CG), a par puta godisnje se zaletjeti do Kopa ili Kolasina, koliko mi je bitan jebeni 4x4? ili da preformulisem, je li mi dovoljno bitan da prihvatim visu cijenu, vecu potrosnju, manji gepek, skuplje odrzavanje?

Nije mera 99% vremena u gradu, uostalom, 99% ljudi ne vozi 4x4  :D 

Sa 4x4 se radi - osim ako izistinski nemas overenu potrebu da se drndas po terenima na kojima je izistinski potreban - o tome hoces li ga ili neces.

Zbog mode, afiniteta, moze ti se :) , namestila se zgodna prilika...

Moze, na primer, da te iznenadi koliko se po nekad pokaze korisnim u gradovima poput onih u raznim srbijama, u sred zime, kad sneg iznenadi u januaru; ovo svakako nije razlog da ga se pazari, ali eto, i to se racuna, bas kao i zimske situacije zavejanih puteva, kolona, potrebe da se ide/prodje/obidje kada svi stoje, a ti samo projezdis :happy:...

 

Ima samo 1 kvalitet mimo izistinske potrebe za posedovanjem 4x4; sloboda da sunjajuci se drumovima iz cista mira skrenes na neki sporedan put ne bi li video kuda ce te odvesti i na sta ces naleteti, da prodjes tamo gde obicnimtm autom ne bi ni mogao, hteo ili smeo...

Da ne bude zabune, imam na umu takozvane SUV 4x4: Dacia je, koliko sam video, vise nego OK, ne preterano luksuzirana u dobrom smislu, dakle ne SUV za produciranje po gradu i pokazivanje misica, dobro odmerena i izmerena, mozda malo predugacka, ali ne toliko da bi joj bila ugrozena terenska funkcionalnost u meri u kojoj se to ocekuje od danasnjih terenaca...

Limuzinski 4x4, ne mislim na one kojima je 4x4 element brzine kao sto su, na primer neki Audi modeli, da pomenem samo njih, nego one kojima 4x4 treba da pomogne na terenu su - osim Subarua - polovicno resenje koje ipak zavrsava 90% situacija koje sam pomenuo gore.

 

Veca potrosnja, donekle zajebanije odrzavanje, cena, kod nekih modela i nesto vise buke, sve to ide u paketu sa 4x4, ali samo razmatranje nabavke nekog 4x4 modela podrazumeva resene osnovne finansijske probleme :) 

 

Ukratko, ako mozes - pazari, ako nista drugo, skinuces ogroman deo brige oko pentranja po gradskim ivicnjacima, a u prirodi ces, ako si iole oran, moci sebi da priustis poprilicno rabota koje obicnimtm autom ne bi mogao.

Link to comment

Jel ima neko iskustva sa novom Ladom Vestom? Gledao sam na polovni automobili i salon u Novom Sadu prodaje novu za 9780 evra i ispod ne navedeno dosta dodatne opreme, na primer ima tempomat, grejanje sedista, parking senzore, senzori za kisu... Gledao sam malo klipove sa test voznjama i SAT test gde su ga prilicno nahvalili. Ovo deluje kao skroz dobra opcija za te pare...

Link to comment

Srećno se koturao u njemu...

 

A ja da se zaFalim na savjetima, što prihvaćenim, što neprihvaćenim... Kad sam se, na kraju, pomirio sa činjenicom da u meni nema ni zerice talenta bilo za štednju, bilo za trgovinu, i odlučio za 4x4 sa aaaaa, sve od opreme, dobio sam neki popustčić od 500-600 evara :)

 

Praško stiže do kraja juna, zakačiću našu prvu zajedničku sliku tada

Link to comment

Ajd i tebi sa srećom kupovina!

 

Bogami, kroz Vodovodsku juče nakon pljuska, pa i gore na brdu, pomislio da kupovina SUVa sa pogonom na 4 točka i nije neki luksuz, već potreba.

Link to comment
33 minutes ago, Pantelija jr said:

Srećno se koturao u njemu...

 

A ja da se zaFalim na savjetima, što prihvaćenim, što neprihvaćenim... Kad sam se, na kraju, pomirio sa činjenicom da u meni nema ni zerice talenta bilo za štednju, bilo za trgovinu, i odlučio za 4x4 sa aaaaa, sve od opreme, dobio sam neki popustčić od 500-600 evara :)

 

Praško stiže do kraja juna, zakačiću našu prvu zajedničku sliku tada

e svaka čast

dobro došao u klub

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...