Jump to content
Hamlet Strašni

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Vučić  

158 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      83
    • gubi izbore (šifra BT)
      26
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      12
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      21
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      16
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      7
    • 100%
      8
    • u potpunosti
      5
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      138

Recommended Posts

Leia
Posted (edited)
10 minutes ago, maharaja said:

Nije pitanje da li da podržimo vlast ili da pljujemo EU. Već je pitanje da li to može da ima korist ili štetu po protest i borbu protiv Vučića. I da li bez potrebe ubadati prst u oko i praviti još jednog neprijatelja, a bez ikakve koristi. A praviti da su to anti-EU protesti će samo produžiti vlast Vučića, a potom i Danila.

Ideja da će se potresti Federica Mogherini ako bude njena karikatura, i da će to doneti neku korist protestu je besmislena. 

Nisam sigurno mislila na transparente tipa - Mogherini pederu!, ali ne znam zasto ne prozivati EU sto podrzava vucica uprkos tome sto to kako on vlada nema blage veze sa proklamovanim EU vrednostima. Naravno da ne mislim da ce ona ili bilo ko od tih EU dronova doziveti prosvetljenje ali bar nek vide da nismo budale. 

Edited by Leia

Time Crisis
8 minutes ago, Leia said:

Nisam sigurno mislila na transparente tipa - Mogherini pederu!, ali ne znam zasto ne prozivati EU sto podrzava vucica uprkos tome sto to kako on vlada nema blage veze sa proklamovanim EU vrednostima. Naravno da ne mislim da ce ona ili bilo ko od tih EU dronova doziveti prosvetljenje ali bar nek vide da nismo budale. 

Lično nemam protiv ko hoće, ali mislim da realno korist od toga je ravna nuli, a samo će dati vetar u leđa onima što pričaju da Dveri preuzimaju proteste

kurjak92

Ništa sladje od suza eunijata 

Leia
1 minute ago, Time Crisis said:

Lično nemam protiv ko hoće, ali mislim da realno korist od toga je ravna nuli, a samo će dati vetar u leđa onima što pričaju da Dveri preuzimaju proteste

To je tacno, ali realno EU podrzava vucica, apeluju™ da protesti ostanu mirni a samim tim i bez ikakvog efekta, da se problemi “resavaju” kroz institucije koje je vucic kidnapovao.

Nije bas lako biti pro-EU ovih dana, zar ne?

Frank Pembleton

Jbga, to sa EU jeste kvaka 22...

Verovatno bi neko i nekakvo lobiranje u EU trebalo, samo što mi nemamo ni vremena , a verovatno ni ljudi koji bi to izveli...

To jeste problem, zaista.

Kao što mislim da bi se oni brzo "okrenuli" kada bi ovaj počeo da gubi konce...

Jbga sve više mi se čini da svi ovi kiksevi su tek vežba za momenat kad ovaj krene da pada i gubi tlo pod nogama...

Caligula
5 hours ago, Leia said:

To je tacno, ali realno EU podrzava vucica, apeluju™ da protesti ostanu mirni a samim tim i bez ikakvog efekta, da se problemi “resavaju” kroz institucije koje je vucic kidnapovao.

Nije bas lako biti pro-EU ovih dana, zar ne?

Bravo, to je to.

Realno, percipiraju nas kao pleme sto nije ni cudno, jelte, vidi za koga narod glasa

Anonymous
8 hours ago, Tresko said:

Da se razumemo, ja u potpunosti podržavam ideju da se opljunu i ovi iz EU jer su govna. Samo sam skeptičan u pogledu efekta, jer imaju obraz kao djon vojničke cokule.

Imali su i '96 sličan obraz (u vreme kad je Milošević bio 'faktor stabilnosti i mira'), ali su posle nekoliko meseci ozbiljnih svakodnevnih protesta poslali Gonzalesa da reguliše stvar.

palikaris
28 minutes ago, Caligula said:

Bravo, to je to.

Realno, percipiraju nas kao pleme sto nije ni cudno, jelte, vidi za koga narod glasa

Da, za razliku od europe gde narod glasa za sve same velikane politike, razne makrone, merkelke, tereze mej, kurce, orbane, ne zna se ko je ozbiljniji politicar i veci drzavnik. 

Caligula
3 minutes ago, palikaris said:

Da, za razliku od europe gde narod glasa za sve same velikane politike, razne makrone, merkelke, tereze mej, kurce, orbane, ne zna se ko je ozbiljniji politicar i veci drzavnik. 

Pa znam jbg ali Vucice i Babice nece imati u sledecih deset zivota. O paljenju kuce novinara pa ostavci kao kazni za gradonacelnika (Jutka isto) da i ne govorim. Kidnaper/mafijas/ubica Radojcic pod zastitom predsednika licno je tek van svih evropskih standarda.

Hocu reci, ne mesajmo babe i zabe

palikaris
25 minutes ago, Caligula said:

Pa znam jbg ali Vucice i Babice nece imati u sledecih deset zivota. O paljenju kuce novinara pa ostavci kao kazni za gradonacelnika (Jutka isto) da i ne govorim. Kidnaper/mafijas/ubica Radojcic pod zastitom predsednika licno je tek van svih evropskih standarda.

Hocu reci, ne mesajmo babe i zabe

Samo imaju crnokosuljaske odrede koji pale ciganska sela po madjarskoj. A i za ostalo ne reci dvaput, sacekajmo da raspad potraje jos malo. Enivejz, ne znam odakle im pravo da oni bilo koga posmatraju kao pleme. 

omiljeni
7 hours ago, Leia said:

EU birokrata zna da nas ovi debili jašu ružno evo već sedmu godinu, a da smo se tek sada kao nešto malo pobunili.

I to samo petkom/subotom. A i to sve može da utihne ako Sergeja baci u loš trip pa kaže nešto što se tviteru neće mnogo dopasti.

Šta treba taj EU birokrata da uradi nakon što smo mi par puta prošetli i malo gurkanja u RTS? Da preti sankcijama?

Obaška što im i ne paše im da se ljulja kod nas, ali i da to nije slučaj nemaju oni previše razloga da ih grize savest što nam još nisu nikako pomogli ili bar namignuli.

Nadam se da će biti drugačije će biti kad sve ovo pređe u ozbiljnu pričuTM i kad se formira opozicija koja bi bez problema da dobaci bar do 30% na izborima, ali do tada, sve dok u protesti u hobističkoj fazi, ja ništa ni očekujem od EU.

Anonymous
Posted (edited)
1 hour ago, palikaris said:

Samo imaju crnokosuljaske odrede koji pale ciganska sela po madjarskoj. A i za ostalo ne reci dvaput, sacekajmo da raspad potraje jos malo. Enivejz, ne znam odakle im pravo da oni bilo koga posmatraju kao pleme. 

Pa je danas Orban praktično izleteo iz EPP-a.

Osim toga, primetio je da "EU unutar sebe ima sličan problem sa Mađarskom, koju je Fridom haus takođe smestio u grupu delimično slobodnih zemalja, zajedno sa Srbijom". Prema oceni ovog austrijskog profesora, koji važi za dobrog poznavaoca prilika na Balkanu i politike EU, "Mađarska i Poljska, kao članice, veći su problem za Uniju od Srbije, koja je kandidat".

"Pre svega zbog načina na koji utiču na odluke u EU i zbog njihove međusobne povezanosti, što istovremeno smanjuje prostor da se otvori pitanje vladavine prava u Srbiji i drugim zemljama Zapadnog Balkana, jer će to pitanje da se vrati na Mađarsku", obrazložio je Biber.

Uprkos svemu, kandidati za članstvo "moraju da ispune stroge kriterijume", poručio je on i ukazao na stav Francuske i Holandije, koje nisu samo skeptične prema proširenju, "već i njihove diplomate otvoreno govore da ne žele drugog, trećeg i četvrtog Orbana unutar EU, jer im jedan sasvim dovoljan".

http://rs.n1info.com/Vesti/a459173/Biber-U-Srbiji-rastu-tenzije-i-strah-protesti-pocetak-oslobadjanja-ljudi.html

Ceo ovaj (bajati) intervju je dobar i poučan.

Edited by Anonymous

Leia

Heh, znaci Srbija treba da ispuni standarde vise nego zemlje koje su clanice EU vise od decenije da bi nas uopste ozbiljno razmotrili. Odjeb nivoa - idi vidi jel sam tamo

Leia
8 hours ago, palikaris said:

Enivejz, ne znam odakle im pravo da oni bilo koga posmatraju kao pleme. 

Prosto, moze im se a i sa nase strane se niko ne protivi. Lepo Djindjic rekao u svom poslednjem intervjuu, nama fali samopostovanja i da realno sagledamo ko su nam uopste prijatelji.

Tresko
10 minutes ago, Leia said:

Heh, znaci Srbija treba da ispuni standarde vise nego zemlje koje su clanice EU vise od decenije da bi nas uopste ozbiljno razmotrili. Odjeb nivoa - idi vidi jel sam tamo

6 minutes ago, Leia said:

Prosto, moze im se a i sa nase strane se niko ne protivi. Lepo Djindjic rekao u svom poslednjem intervjuu, nama fali samopostovanja i da realno sagledamo ko su nam uopste prijatelji.

+2

Upravo to. Mislim, od momenta u kojem su primljene Rumunija i Bugarska, bilo kakvo zahtevanje  da se ispune bilo kakvi uslovi za prijem u EU može da se tumači samo kao opstruisanje nečijeg prijema i podjebavanje, jer te dve zemlje u momentu svog prijema nisu ispunjavale nijedan uslov da budu primljene, već su primljene čisto politički: hoćemo, možemo.

A ovo drugo, baš i upravo tako. Treba puno samopoštovanja, koje će zameniti nabusitost i arogantnost bez pokrića, kao i da se dobro pretrese lista prijatelja.