Jump to content
IGNORED

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

232 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      136
    • gubi izbore (šifra BT)
      32
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      16
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      24
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      24
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      15
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      8
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      198

Recommended Posts

On 19.9.2022. at 16:19, zmanic said:

PPS

Najavio je, malo nemušto, i osnivanje za 5-6 meseci svoga JUL-a, sveobuhvatne  "stvarno naše" organizacije koja se neče stideti što je srpska... nešto u tom stilu

Davno sam gledao neki film gde glavni glumac traži pare od države da snimi film, a oni zauzvrat traže da on govori na mitingu stranke. Stranka se zove Stranka Svih Srba u Srbiji, SSSS. Mislim da je AV gledao taj film i dobio genijalnu ideju.

- Predsednik je juče u Njujorku imao više od 20 sastanaka. Možete li vi da zamislite koja je to sposobnost, želja, volja i borba za interese Srbije. Da svakom od tijh predstavnika kažete ono što je važno za Srbiju, da dogovorite neke dalje korake. Da znate kako da plasirate naše najbolje interese - rekla je Brnabić.

Danas je najvažniji dan. Prvo, predsednik ima najvažniji intervju za američke medije koji se reklamira po čitavoj Americi. To će biti istorijska vidljivost za Srbiju. To je jedna od prvih aktivnosti predsednika Srbije danas. Ima sastanak sa ministrom spoljnih poslova Kine, veoma važan sastanak. Obraćanje na Generalnoj skupštini UN se očekuje danas takođe. O tome većina ljudi danas priča. Niko ne predstavlja Srbiju kao što će je danas predstaviti predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Verujem da ćemo svi biti ponosni na našeg predsednika. Sa zebnjom i nestrpljenjem očekujemo obraćanje.

• Haha 1
  • Tužno 1

kao i svaki put - on je car, vidite kako se bori. Nikakvog drugog ni smisla ni sadržaja nema. Sve služi samo njegovom ličnom marketingu.

• +1 1

lepo se oblepio tim zenicama klepetushama.

dal ova brbana kad dodje jovankinoj kuci kaze kako kenjam koja sam carica? mislim, mnogo je glupo ako ne, nije realno.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

• +1 2
1 hour ago, James Marshall said:

jesu to opet ona legendarna obraćanja gdje je u onoj megasali prisutno 14-17 ljudi

Ti sigurno misliš na ono obraćanje u Škotskoj, klimatske promene ili tako nešto, prošle godine.

spacer.png

Ovde u UN valjda ima ljudi.

Edited by Arkadija
  • Haha 1
53 minutes ago, Arkadija said:

Ti sigurno misliš na ono obraćanje u Škotskoj, klimatske promene ili tako nešto, prošle godine.

spacer.png

Ovde u UN valjda ima ljudi.

ma gdje ima, to traje dva puta po 12 sati, bukvalno tu prisustvuju samo oni što moraju, svi ispoštuju otvaranje, predsjednika Amerike i onda odoše da bleje. 

image.thumb.png.0b0dd56b78f8bc5b8c2215b625d5ca75.png

• +1 1
31 minutes ago, Milosh76 said:

Politikolog Boban Stojanović izjavio je da to što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio stvaranje velikog državotvornog i nacionalnog pokreta za opstanak i napredak Srbije najprostije i najkraće rečeno znači da je on počeo kampanju za vanredne parlamentarne izbore 2024. godine.

https://rs.n1info.com/vesti/stojanovic-vucic-poceo-kampanju-za-izbore-2024/

Meni nekako znaci da su oni svesni da cemo toliko zagaziti u govna tokom ove i sledece godine da njegovo ime i ime SNS vise nikako nece moci da bude omiljeno u Srba..pa ce morati da se presvlaci i prodaje nam isti pimpek u drugacijem pakovanju.

Srbende ce, naravno, progutati to.

• +1 2

Meni se cini da je njemu cilj da proguta sve stranke i strancice koje su bile na njegovoj listi, ukljucujuci i SPS i da taj njegov pokret, bude ustvari jedna izborna lista svih Vlada od 2012 do danas.

Samo mi se cini da Ivica nije bas toliko glup, a da ce sa druge strane tzv desnicari napraviti slicnu koaliciju da bi probali da pokupe ono sto ne podnosi Vucica... a ostalima sta ostane.

I hteli ne hteli idemo u dvopartijski sistem, samo sto ce se kod nas pre posvadjati nego dogovoriti bilo sta.

3 hours ago, Milosh76 said:

Meni se cini da je njemu cilj da proguta sve stranke i strancice koje su bile na njegovoj listi, ukljucujuci i SPS i da taj njegov pokret, bude ustvari jedna izborna lista svih Vlada od 2012 do danas.

Samo mi se cini da Ivica nije bas toliko glup, a da ce sa druge strane tzv desnicari napraviti slicnu koaliciju da bi probali da pokupe ono sto ne podnosi Vucica... a ostalima sta ostane.

I hteli ne hteli idemo u dvopartijski sistem, samo sto ce se kod nas pre posvadjati nego dogovoriti bilo sta.

Pitanje je dal to vodi ka klasičnom dvopratijskom sistemu. Ali ako se desi svakako bi moglo da ima za posledicu ukrupnjavanje i sa opozicione strane. Gde je vrlo teško da se formira jedan jedinstven blok, ali recimo da bi to moglo da ide u dve kolone. Pod uslovom da sve ove itegracije budu uspešne, moglo bi da dođe do situacije da imaš tri krupnija igrača na listiću. Biće tu i nekih slobodnih strelaca, ali verovatno manje.

Kažem pod uslovom pošto je integracija na opozicionoj strani do sada bila naučna fantastika. Dezintegraciju smo, doduše, doktorirali. Na prethodnim izborima bio je jedan širi opozicioni blok, koji je počeo da se klima i pre izbora. Kako su se izbori približavali jedva da su mogli i da se vide međusobno, a kada su se izbori završili sve se raspalo, a kandidat za predsednika je šta? Pa naravno formirao svoju stranku. Znači, jebena katastrofa.

Mogao bih da vidim Dveri i Novi DSS kako idu u neki blok i eventuallno skupljaju srodne stranke i ličnosti. Zavetnicu npr. Možda bi i Jeremić mogao tamo, ali ne vidim to kao opciju trenutno. Zamislivo jeste, u zavisnosti od situacije. Nužda zakon menja. 

Sa druge strane opozicione scene ništa slično ne deluje realno za sada. Osim ako takav podsticaj ne bi došao izvan. A onda se postavllja pitanje odakle. Prvo što pada na pament je inostranstvo. Nekakav sticaj okonosti da Vučić na međunarodnom planu bude proglašen za nepoželjnog i da mu se traži alternativa. Za tako nešto on ima već i spreman odgovor, svoj blok koji "okuplja one koji ne rade za strance, istok ili zapad", kako reče. I onda bi uspešno mogao da tuče ovaj blok kao strane plaćenike, domaće izdajnike, domicilne ništarije isl. Prilično efikasna strategija sa izgledom na uspeh. Ako ne spolja, onda bi mogli da se ujedine iz nekog drugog razloga unutrašenje prirode. Što bi  bilo najbolje, ali jbg, tako nešto podrazumeva da postoji određena lličnost kao pokretačka snaga cele priče. Ja je ne vidim za sada.

Ako napravimo fudbalsku analogiju, možemo da zamislimo da je zadatak opozicije da na terenu pobedi npr. Real Madrid. Ili da barem odigra nerešeno i utera u produžetak. Na raspolaganju ima igače iz domaće lige. Kao najbolje rešenje se nameće da napravimo najboljih 11 iz domaće lige i pripremimo ih za tekmu. Da uzmememo najbolje od večitih i svih ostalih i da treneri zajedno osmisle strategiju, varijante, alternative, dogovore se ko će to da vidi s klupe, ko će da suflira sa klupe, da obezbedimo masovnu podršku navijača itd. Mi umesto toga imamo situaciju da ovde svaki trener formira svojih 11, pomoćni treneri pobegnu od glavnih i formiraju svojih 11, od pomoćnih trenera pobegne i poneki njihov pomoćnik i formira svojih 11. A pošto ovde nema dovoljno dobrih igrača da se formira 20 jakih ekipa, svaku od njih pojedinačno igrači Reala mogu da pobede bez treninga i pripreme i da su svi polupripiti. A pošto su svi kako rogovi u vreći, gazdi Reala nije problem da u neke od ovih ekipa ubaci i svoje igrače, da zabiju neki autogol ako nekim čudom krene po zlu.  

Edited by Ted
  • +1 1
  • Create New...