Jump to content
IGNORED

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

231 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      135
    • gubi izbore (šifra BT)
      32
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      16
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      24
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      24
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      15
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      8
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      197

Recommended Posts

Niš večeras pozdravio Žvalu...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

• +1 2
  • Hvala 1
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Tu se postavlja verovatno pitanje, ima li onda smisla "pružati otpor" tom toku stvari?
Ili se priključiti toj struji, pa gde nas odnese, to nam je suđeno.
Prilično mračno to sve izgleda.
I iskreno ne znam šta da mislim o tome.

... Shiit has hit the fan

Ima smisla "pružati otpor" kakav god, samo više ne zbog nas nego zbog onih koji će posle nas doći.

Mi, uslovno, svi oni koji su bili disonantni tonovi u ovoj simfoniji užasa, će jednom, nekome, negde, značiti.

Kao trag da nije sve bilo baš tako crno daleke 2022. kao što piše u historiskim čitankama.

A sve ostalo što kolege govore, a posebno Ted, da, sve stoji.

Ono što mene lično posebno nervira je EU i USA, ja osećam da ne želim da naša zemlja bude deo ili u dobrim odnosima sa njima jer su prosto u krivu, moćni moralni patuljci visokih standarda. Jedino što tu vredi je zelena agenda, ako i to. Ali nema gde, zar ne, a i nije da ima bolje.

• +1 3
  • Tužno 1

- Građani Srbije ne stoje ispred dva puta sa znacima - jedan za Istok, drugi za Zapad. Put za Istok je zatvoren na duže vreme i moraće da se rade popravke. Ali postoji otvoren put za Zapad, to je put kojim Srbija, uz sve teškoće, treba da ide - rekao je [ambasador SAD u Srbiji Kristofer] Hil.

https://www.blic.rs/vesti/politika/put-za-istok-je-zatvoren-na-duze-vreme-ambasador-sad-srbija-ce-u-nekom-trenutku/xyde4sz

• Hvala 1
Posted (edited)

Hil bi trebao da bude informisan da je navođenje na samoubistvo krivično delo. barem u Srbiji. dobro, diplomatski imunitet, ovo-ono. ali ipak.

iz kog razloga bi Srbija sada forsirala priču ka zapadu (EU) kad su se ljudi opredelili da izvrše kolektivno samoubistvo besmislenim baražnim sancijama ka Rusiji, na sopstvenu štetu najviše. kreteni su stvorili veštačku nestašicu energenata (a ima ih sasvim dovoljno), hrane i raznih sirovina, naduvali cene preko svake mere (što ide u prilog Rusima) i polako idu ka tome da će da se useru u život sopstvenim građanima. onako, big time. a i građanima država koje nisu EU, tipa Srbije i globalnoj populaciji.

možda je put ka istoku zatvoren fizički, ali onaj ka zapadu je zatvoren suštinski. ne od juče. niti od skoro. tako da, neka se oni samoubijaju, a nas neka ostave na miru. doći ćemo na saranu. kad bude.

Edited by Ted
  • +1 6
  • -1 4

juče beše prenos utakmice Zenit - Zvezda na TV sa nac frekvencom?

Posted (edited)

čitam tvoje postove tede, stavovi su ti OK no, izbija ogorčenje iz njih prema "njima". stavi se u kožu bilo koga od svih evropejaca koji se bave politikom i reci da li bi ti oterao srbiju u tri lepe, prestao da joj titraš jajca, rekao da je kosovo završena stvar, prestao da daješ pare u bušan bunar, odlučio da praviš autoputeve i brze pruge u našem komšiluku, i zatarabio. NATO pravi bazu u draču, mi nismo nikakva bezbednosna pretnja. samo svirači qrcu. ja bih.i, ne znam što se oni idalje bave nama.

Edited by djordje geprat
  • +1 5

Dakle Panovic i demonstat sluze da budu faktor plus. Da spustaju one koji kritikuju sns i dizu saradnike...pa posle kada omase na izborima sns za 10% nize bice neki novi demonstat.

Samo neka je veselo.

Posted (edited)

Demostat je Ujedinjene, SPS i Moramo odlicno procenio.

Mozda je tih otprilike 10% razlika koliko je Vucic dao desnim strankama jer mu odgovaraju kao opozicija? :fantom:

Edited by Milošica

Demostat je naravno zestoko omasio ali oni su izasli sa svojim "ispitivanjem" par meseci ranije.

Ali je zato FP potpuno pogodio rezutat ujednjenih i moramo, bukvalno su dosli u promil koliko im  je FP dao pred izbore. Sa druge strane FP je dao 10% vise sns na racun desnih opcija i sps plus onih ispod cenzusa. Jedino su gurali Radulovica.

Ali ne radi se o tome. Ja govorim o mesecnim "istrazivanjima" koji formiraju javno mnjenje. To je do izbora 2022 radio FP. Sada vise njih nema nego se pojavio demonstat. Evo sns opet jako raste, Djilas ni malo nije pao:laugh:...

Posted (edited)
7 hours ago, djordje geprat said:

čitam tvoje postove tede, stavovi su ti OK no, izbija ogorčenje iz njih prema "njima". stavi se u kožu bilo koga od svih evropejaca koji se bave politikom i reci da li bi ti oterao srbiju u tri lepe, prestao da joj titraš jajca, rekao da je kosovo završena stvar, prestao da daješ pare u bušan bunar, odlučio da praviš autoputeve i brze pruge u našem komšiluku, i zatarabio. NATO pravi bazu u draču, mi nismo nikakva bezbednosna pretnja. samo svirači qrcu. ja bih.i, ne znam što se oni idalje bave nama.

pa teško mi je da se stavim u poziciju evropejaca, kako ti kažeš. ako pod tim imaš u vidu emisare koji kontaktiraju sa Srbijom u ime EU. a teško mi je zato što ne vidim sebe kao predstavnika tolikog licemerja.

ako me pitaš čisto tehnički, pa da, verovatno bih oterao nekoga u tri lepe ako odbija da se povinuje mojim zahtevima, a pozicije su nam takve da ja zahteve postavljam a drugi ih ispunjava.

i nije mi logično da je neko "svirač kurcu" i "nikakava pretnja" a da ja pred njega izlazim sa tako jakim zahtevima. možda neko želi da ja postanem "svirač kurcu" i "nikakva pretnja", pa kako se to ne dešava, onda ide zavrtanje ruku i pritisci. to bi imalo nekakve logike. to bi bio i odgovor na pitanje zašto se i dalje bave nama.

Srbija sa punim pravom odbija da se priljuči aktuelnoj histeriji i samodestruktivnoj politici EU i treba dobro da preispita da li joj je takva integracija u interesu. kakva je potencijalna šteta od privremenog zastoja u inače beskonačnom procesu, uslovljenom zahtevima koji ne mogu da budu ispunjeni. iz čega ne treba izvlačiti zaključak o tome kako je Srbija nebeska ili posebna. većina država članica EU, kada bi imala mogućnost, ne bi se priključila ovoj histeriji i politici suicida. problem je u tome što nemaju takvu mogućnost, pošto od njihove suverenosti nije ostalo ni s. tako da odgovor na to pitanje može da bude i onaj fazon, radimo tako jer smo u mogućnosti. a to što smo u mogućnosti, u ovom slučaju uopšte nije toliko loše, jer su mnogi izgubili mogućnost da odlučuju o takvim stvarima.

eto to ti je to, ukratko. teza je - može biti da nekome smeta što smo još uvek u mogućnosti.

lepše bi (nekome) bilo da nismo i da nam se spoljna politika svodi na retwitovanje Fon den Lajenove i glumatanje nepostojećeg jedinstva.

istorijski posmatrano, Evropa je bila jebena krvava klanica. sa tog aspekta integracije u Evropi pa i ideja EU jesu sjajna stvar i vrednost po sebi. u teoriji. praksa je, jebiga, nešto drugo.

Edited by Ted
  • +1 2

„Mi i dalje nismo povećali cenu gasa, koja je nerealno niska i za preduzeća i za domaćinstva. Svaki dan koji prođe u ovoj drugoj polovini godine, a da nemamo havarije i isključenja struje, gasa, spaseni smo“, kazao je predsednik Srbije.

Vučić je još jednom rekao da Srbiju čeka „ne laka zima“ i da građani moraju da znaju da „stvari postaju gotovo nemoguće“.

Vučić je tokom posete Ivanjici rekao da će za četiri meseca tokom zime biti možda potrebno šest milijardi evra samo za kupovinu gasa i da je to čak „smanjena cena“, što je bukvalno pola budžeta Srbije.

Rekao je da ne zna koja će to zemlja moći da izdrži i da građani moraju da imaju u vidu „razmere katastofe“.

Vučić je, tvrdeći da je realna tržišna cena struje devet puta veća od one koje plaćaju građani Srbije, ocenio da povećanje cene od šest do osam odsto ne bi bilo strašno, ali da to „malo znači, skoro ništa“, dok povećanje od 100 odsto „sirotinja ne može da plati i ode inflacija u nebesa“.

--------------

Danas je u katastrofa modu, sutra nas ocekuju lepsi dani...

Realno, spremajte pare i za gas i za struju...

....shiit has hit the fan.

• +1 1
Posted (edited)

A ovo za struju je u pravu. Moraće poskupeti, a to automatski znači i poskupljenje svega ostalog i inflaciju…

Verovatno je neće ni biti dovoljno, jer nećemo imati od koga da je kupimo a naš sistem je u raspadu. :ph34r:
Naravno, ni za kakvu katastrofu neće biti kriv on, jer eto tako cela Evropa… 

Edited by mraki
  • Create New...