Jump to content
IGNORED

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

232 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      136
    • gubi izbore (šifra BT)
      32
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      16
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      24
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      24
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      15
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      8
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      198

Recommended Posts

Posted (edited)

Moja teza: moglo je biti drugačije negde do 2003. Posle Đinđićevog ubistva, ovo je logičan i predvidljiv razvoj našeg društva.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Moja teza: moglo je biti drugačije negde do 2003. Posle Đinđićevog ubistva, ovo je logičan i predvidljiv razvoj našeg društva.

Nije moglo biti dtugačije ni tad... Verovao sam i ja u to donedavno, ali mislim da se sad vidi da nikad nije bilo šanse...

• +1 2
Posted (edited)

Sto se tice nekakvog istorijskog usuda, ni on nije tacan. Kraljevina Srbija je izdzala sankcije Austro-Ugarske, koja je zbog prethodne politike bila skoro jedini trgovinski partner Srbije. I tada je bilo raznih problema, ovoga i onoga ali se uspelo i gradio se nekekav sistem sa dosta problema ali se gradio.

Sve te price o tome da nikada nije bilo je samo pravdanje za korupciju i nesposobnost.

Cak i da nije bilo a bilo je, kao sto sam napisao, te ne znaci da tako treba da bude i da ostane.

Edited by pasha
  • +1 3
11 minutes ago, pasha said:

Sve te price o tome da nikada nije bilo je samo pravdanje za korupciju i nesposobnost.

Pa oduvek je kod nas sve i bilo ogrezlo u korupciju i nesposobnost, uz tesku malogradjanstinu koja sebe smatra elitom

Nije Nusic pisao napamet :fantom:

• +1 1
43 minutes ago, Frank Pembleton said:

Samo mi nije jasno da li ti ovde zastupaš tezu da je ovo sad sa SNS logičan razvoj društva ili su stvari mogle da budu drugačije?

....shiit has hit the fan.

rekao bih da je logičan razvoj događaja.

stvari su naravno u pojednostima mogle da budu drugačije, ali sa aspekta ishoda (u smislu trenutka i stanja u kome se nalazimo, Bog sveti zna kakav će biti konačan ishod) nisu.

realno, te društvene snage, procesi, ideje isl. o kojima se ovde (na forumu) ponekad mašta (ne isključujem sebe naravno i nemam nameru da popujem ili se stavljam iznad bilo koga) ovde ne postoje (u smislu da bi bile game changer). pitanje je da li su ikada i postojale. što samo posebi nije ni loše ni dobro. može biti samo da imamo problem da sagledamo ili, možda ne da sagledamo, ali da prihvatimo takvu realnost.

• +1 1
Posted (edited)
41 minutes ago, radisa said:

Nije moglo biti dtugačije ni tad... Verovao sam i ja u to donedavno, ali mislim da se sad vidi da nikad nije bilo šanse...

Šta znam, lako je sad iz ove perspektive to zaključiti. Mislim da je to tada postojala neka šansa da ovo društvo krene zdravijim putem, ali je tog marta i ta šansa izgubljena

esid: no sve je to sad ŠBBKBB scenario.

Da dodam, nas su devedesete nepojamno razorile u svakom smislu. Dok se oporavimo od tog perioda, nestadosmo kao narod.

Edited by Filozof manijak
Posted (edited)
1 hour ago, Filozof manijak said:

I ja sam ovo mislila sve donedavno i vazda lamentirala što nisam već 13.marta spakovala kofere za bežanje odavde, a sad mislim da je truli kompromis koji je napravljen sa Miloševićevom ekipom da bi se desio 5.oktobar i ona velika koalicija sa svim onim šljamom u njoj, jer navodno nije moglo drugačije, neminovno doveo prvo do Djindjićevog ubistva, pa do ''istorijskog pomirenja'' DS i SPS, zatim do stvaranja SNS, da bi se navodno pacifikovali Radikali, i konačno do današnje propasti.

Gde si bio? Nigde. Šta si radio? Ništa.

Edited by Ptica trkacica
  • +1 7

Lično, sumnjam da bi do pomirenja sa Dačićem došlo da je Đinđič bio živ, niti bi SPS bio rehabilitovan i etabliran u vlast da još više ojača. No, sve su ovo neproverive tvrdnje.

Da sad malo budem neozbiljan:

Ja to posmatram kao u filmu Povratak u budućnost, gde postoji ta prelomna tačka u istoriji u kojoj se račva realnost. Npr.da je Đinđić ostao živ, ne bi se Bota probio kao predsednik DS-a, i samim tim se neminovnost istorijskog pomirenja sa sepsom dovodi u pitanje. 

• +1 4
  • Hvala 1

deco nama ako je djindjiceva smrt prepreka za bilo shta, i to dugorochna, posle 2 decenije, nema tu mnogo priche.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

• +1 7

Boti ''svako ima svoju bol'' nikad neću da zaboravim :angry:

Možda je jedan od razloga što Djindjić više nije živ upravo i to što sve ono što se posle desilo nije bilo moguće za njegovog života.

Ali to nikad nećemo znati.

Ostaje nam samo da žalimo.

• +1 2

Ma kakva prepreka, samo divanimo gde smo i kada (i da li smo uopšte) skrenuli levo kod Albukerkija.

Just now, Filozof manijak said:

Ma kakva prepreka, samo divanimo gde smo i kada (i da li smo uopšte) skrenuli levo kod Albukerkija.

Baš tako :cry:

Posted (edited)

Djindjicu nije bio problem da bude dobar sa Banetom Ivkovicem, ne bi mu bio problem ni da pravi vladu sa SPS-om kao manjinskim partnerom, jer je to pragmaticno u datom trenutku. Ne bi pravio istorijsko pomirenje, ali bi opet slusali nekakve metafore o odlukama koje moramo da donesemo zarad boljeg sutra i tome slicno. I naravno da bi ga opet Pescanik ekipa napadala zbog toga, Goran Markovic i slicni intelektualci bi ga opet prozivali, to bi svakako uticalo da se deo DS biraca razocara, pa bi prve sledece izbore izgubili.

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 5
  • -1 1

rekao bih da je logičan razvoj događaja.

stvari su naravno u pojednostima mogle da budu drugačije, ali sa aspekta ishoda (u smislu trenutka i stanja u kome se nalazimo, Bog sveti zna kakav će biti konačan ishod) nisu.

realno, te društvene snage, procesi, ideje isl. o kojima se ovde (na forumu) ponekad mašta (ne isključujem sebe naravno i nemam nameru da popujem ili se stavljam iznad bilo koga) ovde ne postoje (u smislu da bi bile game changer). pitanje je da li su ikada i postojale. što samo posebi nije ni loše ni dobro. može biti samo da imamo problem da sagledamo ili, možda ne da sagledamo, ali da prihvatimo takvu realnost.
Tu se postavlja verovatno pitanje, ima li onda smisla "pružati otpor" tom toku stvari?
Ili se priključiti toj struji, pa gde nas odnese, to nam je suđeno.
Prilično mračno to sve izgleda.
I iskreno ne znam šta da mislim o tome.

... Shiit has hit the fan

• +1 1
1 hour ago, Filozof manijak said:

Moja teza: moglo je biti drugačije negde do 1989.

Popravio

• Create New...