Jump to content
IGNORED

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

230 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      134
    • gubi izbore (šifra BT)
      32
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      16
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      24
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      24
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      15
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      8
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      196

Recommended Posts

19 minutes ago, djordje geprat said:

pa bilo je logično da se koristi taj jedini potez. no, čini mi se neracionalnom namera da se tolika količina uglja dnevno transportuje. ili je to bio neki Njegov ludački izlet poput onih ranijih. lupio sam se po čelu kada je On počeo da barata u Joulima. On, koji garant ne zna razliku između V i W.

Mislim da su to letos vec radili. Ja sam cula nezvanicno... kamionima do Dunava, pa barzama Dunav, Sava do Tenta

Nikom nije čudno da se ovaj grafit sve vreme naziva muralom?

Мурал или зидно сликарство означава монументалну композицију урађену на зиду, таваници или некој другој великој перманентној зиданој површини, као њен интегрални део.[1] Ова уметничка композиција у себи обједињава опште елементе слике, и елементе архитектуре.[2]

• +1 1
47 minutes ago, JozoMujica said:

Nikom nije čudno da se ovaj grafit sve vreme naziva muralom?

Jeste meni, koliko znam, mural je legalan i ozbiljnije umetničko delo od glave Ratka Mladića, a grafit je gerila subverzivan i nelegalan i ovo bi pre bi bio grafit. Ne znam šta kaže @Hermetico struka™. 

• Haha 1

u navijačkom žargonu je mural. isto  kao što kad naprave neku sliku na tribini oni to zovu koreografija, iako je koreografija ples, a oni ne plešu nego stoje obučeni u  najlon kese ili drže kartone, znači u najboljem slučaju scenografija. navijači nisu baš mnogo bistri jbg

• +1 1
  • Haha 1
59 minutes ago, Taihoskopija said:

Jeste meni, koliko znam, mural je legalan i ozbiljnije umetničko delo od glave Ratka Mladića, a grafit je gerila subverzivan i nelegalan i ovo bi pre bi bio grafit. Ne znam šta kaže @Hermetico struka™. 

Grafit, ali čini mi se da se to sad smatra relativizacijom. Ako mene pitaš, užasno jeftino sredstvo za drmanje kaveza nama traumiranima užasima rata na koje ja (sredstvo) ne pristajem i jednostavno sam u fazonu nek crtaju koga oće. Nit se to može zaustaviti, niti mislim da je ilegalno mimo toga što je ilegalno crtati po zidu, niti iskreno mislim da je štetno u smislu da će da navuče više ljudi na lik i delo Mladića. Ako mene pitaš, jeftina diverzija.

I da, grafit, jer je medijski ekvivalent toga u digitalnom svetu bilo čiji post ili komentar na društvenim mrežama. 

Mural se naručuje i ima široku komunikaciju sa zajednicom tj opštom populacijom a ja ne mislim da se opšta populacija toliko loži na Mladića. Mislim da je opšta populacija zbunjena i mislim da je to posledica ne samo oprečnih narativa u medijima nego i delovanja tribunala i međunarodne zajednice. Nije fer da Hag ne može da prelomi kriterijum za ratni zločin pa neke oslobađa a neke osuđuje, a Mile ima da može.

Jebiga.

EDIT Kao što sam napisao, takođe, mi sami propuštamo da devedesete i prateće pojave smestimo u istoriju. To je kombinacija raznih faktora, ali nije posao naroda u svakom slučaju. Intelektualna elita, političari spolja i iznutra, ostavili su narod u užasno teškom položaju da i dalje živi to doba kao sadašnjost. To je moglo da se fura donekle ali kako vreme prolazi počinje sve više da mora da se šalje u prošlost a nameće se kao sadašnjost. Onda se ljudi osećaju krivima što se nisu suočili, što su se suočili pa ispadaju elita (a nema kuče za šta da ih ujede), što ne znaju kako da se postave...

Sve mi to liči na raspravu kojoj je davno istekao rok pa više niko ne zna ni zašto je krenuo da se raspravlja iako je krenuo iz skroz jasnih i bitnih pozicija. Obesmišljeno je tako da nema više smisla niti će imati, niko nikog ni u šta nije ubedio zaključavaj temu. Kapiram da ste vi na forumu videli gomilu važnih koje su tako završile. Naravno, legitimno je imati stav kao što moj stav jeste da je on masovni ubica. Ali ne mogu da posvetim baš ceo svoj život toj činjenici, čovek sedi u zatvoru gde mu je i mesto.

Edited by Hermetico
  • +1 4
  • Hvala 1
  • Create New...