Jump to content
IGNORED

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

229 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      133
    • gubi izbore (šifra BT)
      32
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      16
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      24
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      24
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      15
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      8
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      195

Recommended Posts

jos je gore, taj luster u palati jugoslavije ima 4000 fiksiranih sijalica, nema nacina da se o njega objesi. o ovaj na montazi bi jos i mogao i djelovao dekorativno.

Edited by morgana

ma ne dizu ... jednostavno ... kod njih sve moze, al najvazniji je rejting ... vratice se oni rio tintu ... vidis sta frau gabrijela pise  (ona je odatle)

stvarno mislim da mora da se insistira na tome zasto imaju razlicite izjave predsednik i ministarka energetike

i da se to tera do razjasnjenja

neko laze

• +1 2
9 minutes ago, jimi said:

Ovo sad vec postaje sumnjivo kako lako dizu ruke od tinta.

Dizu tacno onoliko koliko im Ipsos kaze, taman sto uvode/ukidaju mere protiv korone i sve ostalo sto ne rade u drzavi. Stetocine odvratne, bagra.

Kada Ipsos bude rekao "nastavi sa kradjom, unistavanjem i bahatoscu" istog trenutka ce se projekat Rio Tinto nastaviti.

Ovo sto smo mi zapatili je (znam, ponavljam se) najgori kancer, i kada odu tek nam predstoji oporavak, ako ikad. Nije do Vucica i to je sada sasvim jasno - ovo je bolest drustva.

• +1 4

Tu ce sigurno nekad neko uleteti ali sam iznenadjen Zvaljinim lakim popustanjem oko zakona koji su pravljeni za ovu priliku a utvrdjivanje situacije oko odstete nisam ocekivao pre nego sto desetine pravnika, advokata i strucnjaka iznese misljenje svako po 5 puta. Izgelda da je Zoka skoro pretresala ugovore da se preslisa.

zashto bi riotinto kupovao teritoriju, ako nisu nushta potpisali? josh gore, kako to rio tinto bukvalno rovari 10 godina i kupuje teritoriju, sam od sebe i po svojoj volji. ono, kao, ljudi, idu vam neki stranci po drzavi i kupuju unsure.gif

a nema ugovora, tako im doshlo?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

• +1 4
  • Hvala 1
51 minutes ago, cedo said:

neko laze

Ajde?!

Ne odriču se oni RT - to im je koka nosilja za 10 njihovih buducih generacija, a i sumnjam da bi smeli da se zajebavaju sa njima, šta god da pisali u sklopljenim ugovorima. Čekaće posle izbora i to je to.

Edited by dragance
  • +1 3
On 15.12.2021. at 7:45, Arkadija said:

ja se nadam da oni koji bi nam eventualno prodali nuklearku, ne bi dozvolili domorodačkom stanovništvu da pritiska dugmiće po aparaturi, jerbo bi im to uticalo na prodaju drugim neznatno ozbiljnijim zemljama.

…su, nažalost, Rusi.

Nema šta da dozvole ili ne dozvole - licenca za obavljanje takve vrste aktivnosti može se dobiti samo u slučaju domaće firme (uzgred, smatram da tako i treba da bude!), i nije u nadležnosti prodavca tehnologije. Dalje, regulatorno telo koje izdaje te licence i vrši inspekcijski nadzor nad obavljanjem altivnosti je institucija države Srbije, ne može biti tudja. A uloga, kompetentnost i funkcionalnost tog tela je važna koliko i kvalitet kadra u NPP (videti pod Fukušima).
Mi nemamo odlagalište radioaktivnog otpada u zemlji. Imamo hangare za (privremeno) skladištenje, od toga 1 koji pod hitno mora da se dekomisionira, 1 koji je praktično pun i takodje zahteva izmeštanje u doglednom periodu i 1 realtivno nov, u kojem ima mesta. No, tu dolazi otpad iz svih oblasti gde se primenjuje jonizujuće zračenje (medicina, industrija, nauka, itd.) i on je apsolutno neadekvatan za prijem otpada iz neke NPP (prvobitno je bio namenjen za otpad iz dekomisije postojeceg istrazivackog reaktora).

Za kraj - uslove koje moras da ispunis da bi negde spustio NPP izmedju ostalog cini i uspostavljanje stabilnog fonda za dekomisiju tog postrojenja jednom kad mu se zivotni vek zavrsi.

On 15.12.2021. at 7:55, radisa said:

A moglo bi da utice i pomalo i na zivot u okolnim zemljama... :fantom:

Naravno, i to se regulise izvestavanjem ostalih zemalja ugovornica u okviru medjunarodnih konvencija cijih je Srbija potpsnik (Convention on Nuclear Safety, Joint Convention on the Safety of Spent Niclear Fuel Management and on the Safety od Radioactive Waste Management) ali i sprovodjenjem Aarhus Convention koja se tiče prava javnosti na informacije i učešće u odlukama po pitanjima kako lokalnog, tako i prekograničnog uticaja, i Espoo Convention koja se odnosi na uticaj aktivnosti na životnu sredinu. Na kraju, na to nas obavezuju i bilateralni sporazumi koje smo sklapali/sklapamo sa zemljama u okruženju…

Edited by pt 2.0
  • Hvala 4
6 minutes ago, pt 2.0 said:

…su, nažalost, Rusi.

Nema šta da dozvole ili ne dozvole - licenca za obavljanje takve vrste aktivnosti može se dobiti samo u slučaju domaće firme (uzgred, smatram da tako i treba da bude!), i nije u nadležnosti prodavca tehnologije. Dalje, regulatorno telo koje izdaje te licence i vrši inspekcijski nadzor nad obavljanjem altivnosti je institucija države Srbije, ne može biti tudja. A uloga, kompetentnost i funkcionalnost tog tela je važna koliko i kvalitet kadra u NPP (videti pod Fukušima).
Mi nemamo odlagalište radioaktivnog otpada u zemlji. Imamo hangare za (privremeno) skladištenje, od toga 1 koji pod hitno mora da se dekomisionira, 1 koji je praktično pun i takodje zahteva izmeštanje u doglednom periodu i 1 realtivno nov, u kojem ima mesta. No, tu dolazi otpad iz svih oblasti gde se primenjuje jonizujuće zračenje (medicina, industrija, nauka, itd.) i on je apsolutno neadekvatan za prijem otpada iz neke NPP (prvobitno je bio namenjen za otpad iz dekomisije postojeceg istrazivackog reaktora).

Za kraj - uslove koje moras da ispunis da bi negde spustio NPP izmedju ostalog cini i uspostavljanje stabilnog fonda za dekomisiju tog postrojenja jednom kad mu se zivotni vek zavrsi.

Naravno, i to se regulise izvestavanjem ostalih zemalja ugovornica u okviru medjunarodnih konvencija cijih je Srbija potpsnik (Convention on Nuclear Safety, Joint Convention on the Safety of Spent Niclear Fuel Management and on the Safety od Radioactive Waste Management) ali i sprovodjenjem Aarhus Convention koja se tiče prava javnosti na informacije i učešće u odlukama po pitanjima kako lokalnog, tako i prekograničnog uticaja, i Espoo Convention koja se odnosi na uticaj aktivnosti na životnu sredinu. Na kraju, na to nas obavezuju i bilateralni sporazumi koje smo sklapali/sklapamo sa zemljama u okruženju…

Ukratko, najebali smo sami od sebe.

• +1 1
5 minutes ago, Arkadija said:

Ukratko, najebali smo sami od sebe.

Dobra vest je da su standardi u oblasti izgradnje i funkcionisanja NPP bukvalno u rangu onih koji se odnose na globalnu kontrolu avionskog saobraćaja i da je to baš preskupo ulaganje.

Loša vest je da na ovom nivou korupcije i primitivizacije/nepismenog rukovodjenja SVIM institucijama i JP zemlje (OMG it is full of stars Grčićs) pogon nuklearke u Srbiji  znači kolektivno samoubistvo.

Edited by pt 2.0
19 minutes ago, pt 2.0 said:

Dobra vest je da su standardi u oblasti izgradnje i funkcionisanja NPP bukvalno u rangu onih koji se odnose na globalnu kontrolu avionskog saobraćaja i da je to baš preskupo ulaganje.

Loša vest je da na ovom nivou korupcije i primitivizacije/nepismenog rukovodjenja SVIM institucijama i JP zemlje (OMG it is full of stars Grčićs) pogon nuklearke u Srbiji  znači kolektivno samoubistvo.

Lično smatram tu Vučićevu izjavu kao još jednu od niza besmislica koje nekontrolisano izleću iz njegovih usta pred izbore, u rangu letećih automobila  i svinjskih nogica za izvoz.

• +1 7
  • Create New...