Jump to content

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Hamlet Strašni

Vučić  

207 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      123
    • gubi izbore (šifra BT)
      28
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      14
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      22
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      20
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      14
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      7
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      175

Recommended Posts

9 minutes ago, Barrister said:

Možda na nekom nivou koji ne podrazumeva učešće velikog vođe. 

dosta toga što sam radila podrazumevalo je njegov potpis, no nebitno.

misli kako ti drago.

@Paul nema živana pojma, ovo je mim.

https://i.gifer.com/60nF.mp4

Edited by pt 2.0
  • Replies 31k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• James Marshall

1546

• gospa buba

1541

• renne

1408

• Caligula

979

Top Posters In This Topic

Popular Posts

948035 95349 8476969 3390459 54995 0493943205 9458439 49369621 1292193 9382910    

vec sat vremena, s prekidima, radnici sa oblizneg gradilista pevaju vucicuu peeedeeeru... al onako kezual, kao sto nekad pevaju narodnjake uz posao...

Posted Images

2 hours ago, pt 2.0 said:

Nema šanse da je IKO tekst prvi put video u Vašingtonu... U slučaju da su to uradili - poništili su celu državu.

Ne mora da znaci ne kosi se sa praksom i daleko ozbiljnijih drzava i povoda: okupljanje zarad pregovora na neku temu podrazumeva pregovaranje, stavljanje na papir raznih verzija teksta, usaglasavanje, cenjkanje, izvlacenje maksimuma...

I to moze da traje danima, sve dok se ne dodje do varijante prihvatljive za sve strane u pregovorima.

Primer je, da ostanemo na ovim prostorima, Dejton, u koji su sve strane u sukobu privedene, ali gde se danima ipak pregovaralo, a pregovaraci imali delimicnu slobodu, ali slobodu da se batrgaju.

Nesto sasvim drugo je platforma na osnovu koje se ugovara konacan sastanak na kome ce ovlasceni predstavnici da ispregovaraju jos malo, sloze se ili ne oko konacnog teksta i potpisu.

Ili ne potpisu.

To se radi danima, mesecima pa i godinama u napred, uz ucesce nadleznih ministarstava, strucnjaka za medj. pravo tako da se poslednji, zavrsni sastanak svede u vecini slucajeva na ceremoniju potpisivanja.

Ovo u Vasingtonu je bilo zamlacivanje svih strana, slikanja radi, sve dok nekome od Amerikanaca, mozda u poslednjem trenutku nije sinulo da bi - s obzirom da o priznaju Kosova koje je trebalo da bude tema nije moglo da bude ni govora - bilo dobro obaviti nesto posla za Izrael i udenuti Jerusalim, ne bi li bilo barem neke vajde.

To sto niko na srpskoj strani nije imao ni znanja ni hrabrosti da kaze 'sta je bre ovo...' je sasvim druga stvar, bas kao sto je druga stvar sto u Srbiji danas ne postoji ni u tragovima diplomatski kadar, ukljucujuci i ambasadu u Vasingtonu :isuse: sposoban da sagleda i predvidi moguce posledice desavanja.

Bas kao sto ne postoji ni elementarni protokol koji bi morao cak i za ove zbrda-zdola sazvane konferencije da zahteva u napred uvid u svaki detalj protokola, uglavi pojedinosti do u detalj i ostavi ucesnicima u pregovaranju krajnji izlaz - odstupanje od protokola.

Jer, protokol nije samo forma. 

30 minutes ago, pt 2.0 said:

misli kako ti drago.

a to...mene posjeca vise na morfogenetska polja, valjda se tako kaze, shaldrake, rupert

e i da, da iskoristim priliku i pozdravim namenskog  :D

pacey defender
20 hours ago, napadaj said:

Što znači da smo mi najebali, pošto uvek ovde iskali frustracije kad se napolju sprdaju s njim.

Da. 

Ovo čemu smo imali nepriliku da prisustvujemo - ponižavanju kakvo nam niko nikada nije priredio - e pa Vučić će taj model ponižavanja evo već sutra, prvom prilikom kad bude mogao, da primeni na isti način. Recimo, sledeći njegov susret sa ministrom Šarčevićem će biti isti takav - znaj svoje mesto, scensko, simboličko, verbalno ponižavanje. Onda će ministar Šarčević isto tako da isponižava nekog direktora škole, koji zna kako je došao na to mesto i kome duguje za to. Onda će isto tako taj direktor škole da se izdrkava na zamenskom profesoru geografije, jer zna da može, a tako i mora jer oni iznad njega tako tovara, to tako ide i to tako mora, a i ako ne mora, tako valja i treba jer što bi ja bio taj koji zadržava govna ako već postoji fekalna gravitacija. 

James Marshall

Pa on je ovako držao Sinišu, sa kojim ima dilove, u onoj travuljini da stoji sa onom ženskom torbom dok je on pokazivao patku Goci sa Pinka. U tom istom Vašingtonu.

pacey defender
9 hours ago, Milosh76 said:

Jel to kad je izjavio...

Mnogima je krivo zbog sporazuma. Kažu nisam ni pročitao sporazum. Ceo dan i noć sam 500 puta proveravao svaku reč, onoliko koliko sam znao o oba sporazuma niko u sali nije znao. Na kraju se dogodilo da su zamenili fascikle, kada smo potpisali - rekao je Vučić.

Čitajte ovaj citat kao Čvarkov Đorđe, zabavno je. 

12 hours ago, pt 2.0 said:

misli kako ti drago.

Meni sve ono što sam video liči na jedan ozbiljan fejl državne diplomatije, bez obzira na to da li je to bilo u vučićevoj organizaciji ili ne.

Čini mi se da su ovi zaista krenuli na put bez da imaju dogovorene tačke na koje će se staviti potpis: otud ona botovska podrška sa Topčiderske zvezde, otud deklaracija podrške vlade.

Ono što mi nije jasno i što ne mogu da razumem je kako je do fejla došlo, da l' je neko obrisao mejl, zaturio poštu pa su ovi morali na licu mesta da čitaju šta će potpisati:

9a6310ce-add0-45fa-a4af-529328c4aa60_w12

Sludge Factory

Ovo nadvijanje nad stolom i sporazumom je za slikanje i naslovne strane Informera i slicnih. Bez obzira da li su ga stvarno tad citali ili odavno znali sadrzaj. 

James Marshall

Ovakvi sporazumi™ se čitaju kod kuće mjesecima unaprijed, kakvo čitanje na licu mjesta, na takve pregovore se ne ide, pa nije išao na Berlinski kongres

5 hours ago, Tale said:

otud deklaracija podrške vlade

sve što se potpisuje ili zvanično izjavljuje u ime srbije mora da ima odgovarajući zaključak sa sednice vlade iza sebe, a da bi se doneo taj zaključak vlade podnosi se platforma (recimo, o učešću državne delegacije tu-i-tu, sa tim-i-tim ciljem itd), ili i set drugih dokumenata i obrazloženja, ako je u pitanju pristupanje nekom međunarodno-pravnom instrumentu (uključujući i tekst tog dokumenta koji se potpisuje na originalnom jeziku i prevedenom na srpski jezik).

ni govor se van zemlje ne održi a da prethodno nije u prepričanoj formi u širem tekstu već pomenute platforme prošao set pozitivnih mišljenja relevantnih ministarstava i, na kraju, bio iznet na sednici vlade, uz predlog teksta zaključka i obrazloženje koje prati platformu.

na kraju se, po dobijenom zaključku vlade od strane MSP izdaju kredencijali (punomoćja) svakom pojedinačnom članu državne delegacije - imenom, prezimenom i funkcijom - da mogu da idu gde su pošli i urade to što piše u platformi u ime srbije.

iz ovoga niko u sistemu države nije izuzet.

(doduše, ne znam kako stvari funkcionišu za predsednika republike, jer su njegova ovlašćenja iz totalno drugog seta...)

a tek nemam pojma kako bilo koji međunarodni sporazum može da bude ovakvo kupusište - od jerusalima preko kosova do dekriminalizacije homoseksualizma. to me stvarno prevazilazi i, kao što sam jedno 2x napisala, liči mi na pismo o namerama, ne na sporazum koji ipak mora imati jednu temu (jedina zajednička tema tačaka ovog sporazuma je "Kako zadovoljiti američke spoljnopolitičke interese u X tačaka", ali niko normalan, da ne kažem iole suveren, takve sporazume ne pravi).

što se ceremonije potpisivanja tiče: ne postoji šansa (ili da kažem to drugačije, da mi se ne nakači neko: ne znam ni za jedan jedini slučaj) da je nekakav tekst došao u fazu potpisivanja, a da pre toga mesecima nije bio usaglašavan među stranama potpisnicama i poznat u najbitnijim stavkama. moguće je da se neki detalji i formulacije ispeglaju na završnom sastanku - ali ne može da se menja suština, jer (videti proceduru iznad) država ti nije odobrila da se o tome izjašnjavaš niti da ono što nije odobreno potpisuješ u njeno ime.

na stranu sve iznad navedeno - meni se ne bi moglo dogoditi da ne pročitam konkretan fizički papir koji potpisujem, a ne bi smelo ni nikom drugom to da se dogodi. naravno, načini da se organizuje čitanje su protokolom poznati, razmene se pre ceremonije, zna se kako se to radi da ne dobiješ unezverenog žvalovskog koji blene okolo, lista stranice u histeriji, preznojava se u krupnom kadru i postaje viralan dok kažeš kosovska kriza.

Edited by pt 2.0
  • +1 8
halloween

23 minutes ago, pt 2.0 said:

što se ceremonije potpisivanja tiče: ne postoji šansa (ili da kažem to drugačije, da mi se ne nakači neko: ne znam ni za jedan jedini slučaj) da je nekakav tekst došao u fazu potpisivanja, a da pre toga mesecima nije bio usaglašavan među stranama potpisnicama i poznat u najbitnijim stavkama. moguće je da se neki detalji i formulacije ispeglaju na završnom sastanku - ali ne može da se menja suština, jer (videti proceduru iznad) država ti nije odobrila da se o tome izjašnjavaš niti da ono što nije odobreno potpisuješ u njeno ime.

:D

Mislim da je na spekulacije do sad dato dovoljno a contrario razloga. 

U svakom slučaju, postoji uvek rezervna opcija- da se zahvalite na ponuđenoj olovci i pošto je pred kamerama, stani- pani, izvadite svoje penkalo sa mastilom koje iščezava. Kako se to nije dogodilo(naprotiv!), otpada verzija za poturenim dokumentima,

Edited by halloween

Mali twittermezzo da se razgalimo uz Roćka...

Usputno smečovanje glupog Šutanovca

Spoiler

Roćkov popizd ili fascikla thread

Spoiler

...to be continued

Edited by pt 2.0